Nepraleiskite progos laimėti belaidžius ausinukus - sužinokite apie portale vykstantį žaidimą paspaudę čia!

Iš namų konsultuojami pacientai ir medicinos tyrimai per atstumą: kaip 5G pakeis kai kurių darbų pobūdį?

Iš namų konsultuojami pacientai ir medicinos tyrimai per atstumą: kaip 5G pakeis kai kurių darbų pobūdį?

Lukas Snarskis

2021-02-28, 12:45

Pasaulį užklupus pandemijai ir daugeliui žmonių pradėjus dirbti iš namų, spartesnis internetas tapo kasdiene būtinybe, leidžiančia sklandžiai dalyvauti nuotolinėse konferencijose, greičiau atsisiųsti reikiamus dokumentus ir efektyviau organizuoti darbą. Interneto sparta ir stabilumas, kurį gali garantuoti 5G ryšys, ateityje taps dar svarbesniais, ypač žmonėms, atstovaujantiems pavojingas profesijas.

Kaip viename didžiausių telekomunikacijų renginių – „MWC Shanghai 2021“ – teigė Ryan Ding, Huawei vykdantysis direktorius, „Huawei“ palaikė stabilią daugiau nei 300 tinklų veiklą 170 pasaulio šalių. Tokiu būdu „Huawei“ prisidėjo prie sklandaus nuotolinio darbo ir mažesnės pandemijos įtakos verslams. Kartu su „Huawei“, įvairiose šalyse dirbantys operatoriai pritraukė 22 milijonus naujų interneto vartotojų visame pasaulyje. Geras interneto ryšys padėjo daugybei žmonių gauti medicinos pagalbą bei sklandžai dirbti nuotoliniu būdu iš namų.

Žieminių padangų išpardavimas - nuolaidos iki 76%

Nuotolinis darbas ligoninėse leidžia išvengti užsikrėtimo

5g%20pletra

Paradoksalu, tačiau medicinos įstaigos yra vienos sveikatai pavojingiausių vietų, kadangi jų darbuotojai nuolat patiria tiesioginį kontaktą su įvairiomis bakterinėmis ir virusinėmis infekcijomis, įskaitant COVID-19. Kai praėjusių metų liepą visame pasaulyje šia liga užsikrėtė beveik pusantro milijono sveikatos apsaugos darbuotojų, imta ieškoti būdų kaip įmanoma labiau sumažinti šios profesijos atstovų kontaktavimą su pacientais. Kinijoje į tai sureaguota itin greitai – Uhane per 10 dienų dvi ligoninės buvo aprūpintos 5G infrastruktūra, leidusia nuotoliniu būdu konsultuoti pacientus, atlikti ultragarsinius tyrimus bei jose įdarbinti per atstumą valdomus robotus, taip maksimaliai apsaugant ligoninės darbuotojus nuo užsikrėtimo.

Krano valdymas neiškėlus kojos iš biuro

Krano operatorių darbas visuomet garsėjo sunkiomis sąlygomis. Darbuotojai ilgas valandas priversti sėdėti vėjo perpučiamoje kabinoje, praktiškai neturi galimybės papietauti, o nuolatinis žiūrėjimas į apačią kenkia jų kaklui ir nugarai. Siekdama sudaryti palankesnę darbo aplinką, „Huawei“, kartu su partneriais, ėmėsi projekto, kurio metu šešis kroviniams krauti skirtus portalinius kranus prijungė prie 5G tinklo. Realiu laiku matydami aukštos raiškos kamerų filmuojamą vaizdą, operatoriai kranus gali valdyti nuotoliniu būdu iš saugaus ir malonaus dirbti biuro. Toks projekto metu pasiūlytas sprendimas taip pat leido darbo efektyvumą padidinti 20 proc., nes vienas operatorius nuo šiol gali valdyti kelis kranus vienu metu.

5G gerina kalnakasių darbo sąlygas ir gyvenimo kokybę

huawei-5g-opvouwbare-smartphone

Nors pasaulio ekonomika sparčiai vystosi, kalnakasyba vis dar išlieka vienu pagrindinių jos sektorių. Deja, kaip ir praeityje, ši pramonės yra viena pavojingiausių. Dažni nelaimingi atsitikimai ir įvairūs profesiniai susirgimai, dažniausiai susiję su į kvėpavimo takus patenkančiomis pavojingomis dalelėmis, lemia, kad vidutinė šachtos darbininko gyvenimo trukmė net ir šiomis dienomis siekia vos 40–50 metų. „Huawei Technologies“ vadovo Baltijos šalyse Ricky Chen manymu, šią problemą taip pat galėtų spręsti kompiuteriniu matymu paremtas darbo automatizavimas, realaus laiko vaizdo įrašymas ir nuotoliniu būdu valdomi žmones pakeičiantys įrengimai, kuriems visiems būtinas 5G tinklas.

„Vienoje šachtoje Kinijos Šansi provincijoje „Huawei“ kartu su partneriais įrengė šešias 5G stotis ir įkūrė Pažangios kasybos inovacijų laboratoriją, vystančią šachtoms skirtas 5G paslaugas. Kartu su kasybos ekspertais kuriami unikalūs sprendimai, kurie leis šachtininkams dirbti nuotoliniu būdu, taip gerinant jų saugumą, sveikatą ir gyvenimo kokybę bei suteikiant galimybę išgauti anglį vietovėse, kuriose prieiga prie šios medžiagos yra sudėtinga, pavyzdžiui, Kanados ir Rusijos Arkties regionuose,“ – pasakoja R. Chen.

Ar patiko šis įrašas? Prisidėkite prie šio ir panašių įrašų kūrimo, tapkite mūsų rėmėjais!

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas