Technologijos

JK svarsto tiekti „Starstreak“ raketas Ukrainai: kas tai per raketos ir kodėl jos gali būti itin naudingos ukrainiečiams?

JK svarsto tiekti „Starstreak“ raketas Ukrainai: kas tai per raketos ir kodėl jos gali būti itin naudingos ukrainiečiams?

Rusijos pradėtas karas Ukrainoje tęsiasi jau daugiau nei dvi savaites, o Europos valstybės ir toliau siunčia ginkluotę ukrainiečiams, kad šie galėtų apsiginti. Prieš keletą dienų pasirodę pranešimų, jog Didžioji Britanija ir toliau ketina tiekti prieštankines raketas, tačiau tai dar ne viskas.

„Aliexpress“ nuolaidos iki 70%. Spauskite čia.

Pranešama, kad britai nagrinėja galimybes perduoti ir nešiojamųjų zenitinių raketų kompleksų „Starstreak“. Apie tai, dar trečiadienį, pranešė Jungtinės Karalystės gynybos sekretorius Benas Wallace‘as.

Nors kol kas nėra žinoma ar šie raketų kompleksai pasieks ukrainiečius, tačiau „Starstreak“ būtų itin naudingos Ukrainos kariuomenei, kuri demonstruoja išties atkaklų pasipriešinimą užpuolikams.

Kas yra „Starstreak“ ir kuo ši gynybos sistema išskirtinė?

„Starstreak“ yra nešiojama oro gynybos sistema, kurią sukūrė britai. Raketų kūrimas prasidėjo devintojo dešimtmečio pradžioje, kai įvertinus raketų ir pabūklų galimybes padidinti oro gynybos pajėgumus, paaiškėjo, kad itin greita raketų sistema geriausiai atitiktų poreikius ir galėtų pakeisti iki tol naudotas, nuo peties paleidžiamas, raketas.

Kompanijos „Thales Air Defense“ sukurtos raketos apibūdinamos kaip tokios, kurios „suprojektuotos užtikrinti artimą oro gynybą nuo įprastų grėsmių, tokių kaip naikintuvai“. Pažymima ir tai, jog „Starstreak“ yra itin universalios raketos, kurias galima šaudyti iš nedidelių sausumos, jūrų ar oro platformų.

Pažymima ir tai, jog „Starstreak“ galima itin greitai panaudoti įvairiose operacijose, o jas taip pat nesunku integruoti į jau egzistuojančias pajėgų struktūras.

Kalbant apie pačias raketas, jos yra pakankamai lengvos, o jų svori siekia 14 kilogramų, o veikimo nuotolis gali viršyti ir 7 kilometrus. Pažymima ir tai, jog „Starstreak“ yra greičiausia trumpojo nuotolio žemė-oras sistema pasaulyje, o maksimalus greitis viršija 3704 kilometrus per valandą.

Verta paminėti ir tai, jog „Starstreak“ yra atsparios infraraudonųjų spindulių, o taip pat ir radijo priemonių blokavimui. Negana to, jų neįmanoma nuslopinti net ir priešradarinėmis raketomis.

„Starstreak“ sistemos naudojimas Olimpinėse žaidynėse

Šios raketos Didžiosios Britanijos armijoje naudojamos nuo 1997 metų, tačiau jos buvo ir naudojamos ir kitų kariuomenių, pavyzdžiui, Pietų Afrikos ar Indonezijos. „Starstreak“ buvo panaudotos ir prieš 2012 metų Londono Olimpines žaidynes.

2012 metais jos buvo sumontuotos ant daugiabučių, esančių netoli Olimpinio parko, viršaus, taip siekiant apsaugoti žaidynių dalyvius nuo galimos atakos.

Telefonai.eu

Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

atnaujinta 2022-11-03, 11:51

20 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Baba O'reley

Deje,bet tai yra tik zodziai....premjeras b.j. pradzioje e.u. klause : " renkames r dujas ar ukraina ?" Ja,ja vokieciai laikosi tradiciju......

Remigijus

Agesorius naudoja "išdegintos žemės" taktiką prieš miestus sulygindamas su žeme. Ką tai reiškia šiais laikais kai žino, kad pasaulis negalės ramiai stebėti? Kur yra ribos? Kiek toli pasaulis jam leis eiti, o jis eis ir žudys tiek kiek bus leista..?
Ginklus jau vakar duoti reikėjo. Reparacijas agresorius ne kada nors, bet jau dabar privalo mokėti už sugiautus Ukrainos miestus iš pasaulyje užšaldyto Rusijos turto!

Darykit iß Ukrainos poliginą, o tos sistemos vis vien atiteks čičenam

Aha

Cicenai yra apgailetini tik rekt moka ir sukaut ir tai pamate visi kai buvo puse ju isguldyta kaip sunu

Dilge

Tai būtina daryti ir kuo greičiau. Taip pat Ukraina turi gauti raketas ginti savo teritoriją per jos visą ilgį, t. y. galinčios siekti taikinius už 1500 km.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas