Birželio 29 – liepos 6 dienomis vyksianti jubiliejinė Lietuvos dainų šventė laukia rekordinio dalyvių ir atlikėjų skaičiaus – apie 36 tūkst. žmonių. „Bitė Lietuva“ Dainų šventės metu užtikrins, kad renginio dalyviai turėtų galimybę nevaržomai dalintis savo įspūdžiais internetu ir mobiliuoju ryšiu, skelbiama pranešime žiniasklaidai.
Didžiausi 2024 metų išpardavimai – „Aliexpress“ nuolaidos net iki 80% - spauskite čia ir pasinaudokite dabar
„Į UNESCO žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą įrašytos Dainų šventės užima ypatingą vietą mūsų šalies kultūroje. Šiemet 100-ąjį jubiliejų mininti Dainų šventė yra vienas svarbiausių visus Lietuvos žmones telkiančių renginių.
Atsižvelgdami į žmonių poreikius dedame pastangas, kad šio įspūdingo renginio metu niekas nepritrūktų gero ryšio, galėtų lengvai bendrauti ir naršyti internete, dalintis įspūdžiais socialiniuose tinkluose, susisiekti su šventės dalyviais ir artimaisiais“, – pasakoja Gintas Butėnas, „Bitė Lietuva“ generalinis direktorius.
Gerokai iš anksto ruošdamasi Dainų šventės finaliniam renginiui liepos 6-ąją, „Bitė“ jau atnaujino Vingio parko prieigose esančias ryšio stotis, įrengdama papildomus siųstuvus dar geresniam ryšiui.
Ryšio sustiprinimas renginių metu yra įprasta skaitmeninių paslaugų bendrovės praktika. Tradiciniams, kasmet vykstantiems renginiams ryšys gali būti sustiprintas sumontuojant papildomos įrangos artimiausiose ryšio bokštuose, o kur neįmanoma – pasitelkiama „Greitoji Bitės ryšio pagalba“ – specialios mobilios stotys – sunkvežimiai, kuriuose sumontuota svarbiausia ryšių įranga.
Masiniai renginiai – iššūkis ryšiui
„Sustiprindami ryšį masinio susibūrimo vietose sprendžiame kelias problemas – kiek žmonių gali laisvai naudotis ryšio stoties teikiamu ryšiu be trukdžių ir kiek duomenų srauto jie gali persiųsti. Pavyzdžiui, eilinę dieną Vingio parke, kai daugybė žmonių čia sportuoja, vedžioja šunis, žaidžia su vaikais ar tiesiog važinėja dviračiu, „Bitės“ 5G ryšio greitis gali laisvai siekti net ir 1,8 gigabito per sekundę (Gb/s). Tai yra neįtikėtinas interneto greitis“, – ryšio technologijų veikimo subtilumus aiškina Modestas Ropė, „Bitės“ naujos kartos tinklų direktorius.
M. Ropė pasakoja, kad „Vis tik masinių renginių metu, kai susirenka dešimtys tūkstančių žmonių ir visiems jų įsijungus savo išmaniuosius įrenginius, tarkime gyvai transliuojant atlikėjų pasirodymą, kiekvienam tenka jau po šimtus ar net dešimtis megabitų per sekundę (Mb/s).“
Papildomai investavus bei įrengus papildomus siųstuvus Vingo parko prieigose esančioje ryšio stotyje kokybišku „Bitės“ ryšiu galės naudotis visi Dainų šventės dalyviai.
„Kitas įdomus dalykas – įprastai 9 iš 10 duomenų srauto yra naudojama mobilių duomenų atsisiuntimui, o likusi dalis – išsiuntimui. Renginių metu turime priešingą situaciją – labai daug žmonių nori gyvai dalintis savo įspūdžiais, siųsti nuotraukas, vaizdo įrašus, dalintis turiniu socialiniuose tinkluose ir pan. Taip susidaro duomenų išsiuntimo „spūstys“, kurias padeda sumažinti būtent specialiai masiniams renginiams sustiprinama ryšio stočių įranga“, – sako M. Ropė.
Jis taip pat pažymi, kad birželio pradžioje bendrovė visame „Bitės“ naujos kartos 5G tinkle. įdiegė naują funkcionalumą. Esant netoli ryšio stoties šis funkcionalumas leidžia dar 15 proc. padidinti išsiunčiamų duomenų srautą, o tai ypatingai aktualu renginių metu.
Naudoja mobilias ryšio stotis
Tose vietose, kur ryšys negali būti sustiprintas papildomais siųstuvais ar nėra galimybės įrengti ryšio stotį, pavyzdžiui, Lietuvos etnografijos muziejuje Rumšiškėse, „Bitė Lietuva“ naudoja mobilias ryšio stotis. Šiemet mobilios ryšio stotys dalyvaus „Aurum 1006 km lenktynėse“ Palangoje, muzikos festivaliuose „Granatos Live“ Rumšiškėse, kituose masiniuose renginiuose.
„Mobilias ryšio stotis naudojame nuo 2008-ųjų metų, ši investicija tikrai atsipirko. Mobilių stočių pagalba galime suteikti daugiau ryšio savo klientams ten, kur jo labiausiai reikia – įvairiose šventėse bei festivaliuose, kitose masinio susibūrimo vietose. Tuo pačiu esame visą laiką pasiruošę šalinti gedimus visoje Lietuvoje, tam turime nuolatos budinčią „Greitąją Bitės ryšio pagalbą“, – pabrėžia M. Ropė.
„Greitoji Bitės ryšio pagalba“ yra unikalus sprendimas Lietuvos rinkoje, mat ryšio operatoriai pasitelkia kitų bendrovių specialistus, o „Bitė“ seniai priėmusi sprendimą tokias svarbias ryšių kompetencijas išlaikyti įmonės viduje. Prireikus profesionalūs „Bitės“ inžinieriai taip pat vyksta ir į renginius bei kitas masinio susibūrimo vietas, kad jos klientai galėtų mėgautis geru ryšiu bei internetu.
Situacija keisis ir sostinės Kalnų parke
Kokybiško ryšio Lietuvos žmonės nori visur ir visada, dėl to „Bitė“ deda dideles pastangas, kad stabilus ryšys visiems atsirastų ir sostinės Kalnų parke. Artimiausiu metu bendrovė netoliese ketina įrengti laikiną ryšio bokštą ir taip užtikrinti aukštą ryšio kokybę visiems renginiuose šiame parke besilankantiems klientams, kol bus įvykdytas pagrindinis ryšio gerinimo šioje vietoje projektas.
Šiuo metu geras „Bitės“ ryšio padengimas siekia 99 proc. Lietuvos teritorijos, šalyje veikia beveik 600 naujausios kartos 5G „Bitės“ ryšio stočių. Skaitmeninių paslaugų bendrovės investicijos į 5G tinklo statybą ir turimų tinklų modernizavimą siekia rekordinius 100 mln. eurų.