Laikas susirūpinti savo saugumu: milijardai įrenginių turi pavojingą „Bluetooth“ pažeidžiamumą

Laikas susirūpinti savo saugumu: milijardai įrenginių turi pavojingą „Bluetooth“ pažeidžiamumą

Elektronikos įrenginių, o ypatingai kompiuterių ir telefonų, saugumas yra itin opi problema. Internete dažnai pasirodo įvairiausios informacijos apie įvairiausias operacinių sistemų, populiarių tinklalapių ar įrenginių saugumo spragas, kurios vartotojams gali sukelti galvos skausmą.

Naujausias kibernetinio saugumo specialistų tyrimas leido aptikti ir dar vieną spragą, kuri susijusi su „Bluetooth“ moduliais. Remiantis naujausia informacija, pastarasis pažeidžiamumas egzistuoja daugiau nei milijarde įrenginių, kurie veikia su „Android“ ar „Windows“ operacinės sistemomis. Pranešama, kad kenkėjiška programa egzistuoja „Qualcomm“, „Silicon Labs“, „Intel“ ir kitų kompanijų naudojamoje „Bluetooth“ mikroschemų programinėje įrangoje.

Naujai aptiktas kenkėjas jau spėjo įgauti ir savo pavadinimą – tai „BrakTooth“. Po šiuo pavadinimu slepiasi net 20 pažeidžiamumų, kurie gali paveikti įvairių įrenginių veikimą. Tarp blogiausių galimų scenarijų patenka tai, kad jūs galite prarasti tam tikrų prietaisų kontrolę, kuri gali būti pilnai perimta būtent dėl „BrakTooth“. Skelbiama, kad ši saugumo spraga gali būti išnaudota daugiau nei 1400 įvairiausių įrenginių iš 13 skirtingų kompanijų.

Kaip skelbia „MSPOweruser“, saugumo spraga iš viso paliečia net vienuolikos „Bluetooth“ mikroschemų gamintojus, o iki šiol į tai sureagavo vos trys iš jų – tai „BluTrum“, „Expressif“ ir „Infineon“. Tai reiškia, kad likusieji, tarp kurių patenka ir tokios kompanijos kaip „Qualcomm“ ar „Intel“ iki šiol nėra išsprendę šios problemos, o daugelis jų įrenginių naudotojų vis dar yra neapsaugoti.

Pažymima, kad kibernetinio saugumo specialistai gamintojus apie „BrakTooth“ spragą prieš daugiau nei tris mėnesius, tačiau, akivaizdu, jog daugelis jų nesureagavo iki šiol. Tarp pažeidžiamų įrenginių, jau yra žinoma, kad patenka tokie produktai kaip „Pocophone F1“, „Dell Optiplex“ ar „Alienware“, „Microsoft Surface Pro 7“ ir daugybė kitų.

Rekomenduojame peržiūrėti

Komentarai 0

Kol kas komentarų nėra.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas