Lietuviai naudojasi galimybę įsirengti nuosavas saulės elektrines: paramos sulaukė jau daugiau nei 8 tūkst. gyventojų, tą padaryti galite ir jūs

Balandžio 28 d. startavęs kvietimas teikti paraiškas kompensacijoms nuosavoms saulės elektrinėms savo gyvenamajame būste įsirengti jau sulaukė daugiau kaip 8,5 tūkstančių paraiškų (24 206 937 mln. eurų sumai) saulės elektrinėms įsirengti ir virš 650 paraiškų (804 852 tūkst. eurų sumai) jau įrengtos saulės elektrinės galiai padidinti.

Geriausi šios savaitės „Aliexpress“ pasiūlymai – peržiūrėkite produktus, kuriems taikomos didžiausios nuolaidos.
Lietuviai naudojasi galimybę įsirengti nuosavas saulės elektrines: paramos sulaukė jau daugiau nei 8 tūkst. gyventojų, tą padaryti galite ir jūs

Energetikos ministerijos inicijuojamame projekte skirta 40 mln. eurų iš 2021–2027 m. Europos Sąjungos fondų investicijų programoje numatytų lėšų. Paramos kvietimo priemonę administruoja Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA).

Atkreipiame dėmesį, kad dar neturintys saulės elektrinės ir norintys ją įsirengti, turi teikti savo paraiškas saulės elektrinei įsirengti. Tuo tarpu kitam kvietimui – padidinti jau įrengtos saulės elektrinės galią – turėtų teikti paraiškas tik tie pareiškėjai, kurie jau turi įsirengę saulės elektrinę, bet nori padidinti jos įrengtąją galią.

Saulės elektrinės įrengimo negalima sutapatinti su saulės elektrinės arba jos dalies įsigijimu iš nutolusių saulės elektrinių parkų. Įrengtos saulės elektrinės galia yra didinama tik tuo atveju, jeigu gyventojas yra įsirengęs saulės elektrinę. Jeigu yra įsigijęs ją iš nutolusių saulės elektrinių parkų, bet tuo pat metu nori įsirengti saulės elektrinę savo namų ūkyje, laikoma kad jis įrengtos saulės elektrinės dar neturi ir paraiška turi būti teikiama čia.

Šių metų vasarą gyventojai taip pat sulauks kvietimų teikti paraiškas elektros energiją iš atsinaujinančių energijos išteklių generuojančios įrangos pirkimui iš nutolusių saulės elektrinių parkų, o rudenį – antro kvietimo saulės elektrinėms įsirengti arba pasididinti jų galią. Iš viso šiais tikslais Energetikos ministerija 2023 metais planuoja inicijuoti kvietimų 92 mln. eurų sumai. Investicijos finansuojamos iš 2021–2027 m. Europos Sąjungos fondų investicijų programos.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas