Lietuvoje fiksuojami įspūdingi skaičiai: gaminančių vartotojų saulės elektrinių skaičius ir galia per metus augo daugiau nei dvigubai

Pranešimas spaudai

2024-01-01, 11:30

3 komentarai (-ų)

2023 metais gaminančių vartotojų bendras skaičius ir elektrinių įrengtoji galia išaugo daugiau nei dvigubai. Gaminančių vartotojų skaičius nuo 42 600 išaugo iki 88 300, o galia – nuo 427 iki 944 MW.

Puikis el.dviratis, kuris dabar net 300 eurų pigesnis nei Lietuvoje!
Lietuvoje fiksuojami įspūdingi skaičiai: gaminančių vartotojų saulės elektrinių skaičius ir galia per metus augo daugiau nei dvigubai

„Mūsų tikslai aiškūs – nacionalinės elektros generacijos didinimas. Šių metų pokyčio dinamika džiugina – auga gaminančių vartotojų skaičius ir galia. Bendrai saulės elektrinių galia šiais metais viršijo 1 GW. Tokios elektrinės vienas iš populiariausių būdų, kuris gyventojams padeda sėkmingai spręsti energijos poreikių klausimus ir tausoja gamtą“, – sako energetikos ministras Dainius Kreivys.

Lietuvai siekiant iki 2030-ųjų apsirūpinti vietine elektros energija iš atsinaujinančių šaltinių, šiais metais pasiektas svarbus riboženklis – instaliuota saulės elektrinių (gyventojų ir įmonių) galia peržengė simbolinę 1 GW (1000 MW) ribą.

Gaminančių vartotojų saulės elektrinių įrengtoji galia sudaro 90 proc. Lietuvos saulės elektrinių. 2023 m. sausio 1 d. – lapkričio 30 d. pagamino 5 proc. (0,54 TWh) (2022 m. tik 1,7 proc.) Lietuvoje suvartotos elektros (11 TWh).

Šių metų tendencija – padidėjęs susidomėjimas galimybe įsigyti saulės elektrines nutolusiuose parkuose. Tokių vartotojų skaičius išaugo beveik 4 kartus, 28 869 namų ūkiai įjungti į skirstomąjį tinklą.

Didžioji gyventojų dalis saulės elektrines įsirengė su valstybės parama. 2023 metais Energetikos ministerija saulės elektrinių įsirengimui skatinti gyventojams skyrė 72 mln. eurų.

2024 m. gyventojų (fizinių asmenų) saulės elektrinių plėtrai numatyta apie 85 mln. eurų.

3 komentarų

Česlovas

Gaminančius vartotojus masiškai visus apgaudinėja. Dabar elektros kaina išaugo 30%. Štai Jums žalioji energija.

Jonas

Kažin ar taip sparčiai didės saulės elektrinių kai pamatys kad nėra pastovių įkainių už pagražinima ir apsipirkimas vis Ilgės.

Petras

Yra toks posakis,kuris tinka elektrinių turėtojams -gamintojams!Nuo pradžių mes buvom biedni,o po to mus apvogė.Taip valdžiažmogei vagys elgiasi su visais.Žmonės investavo daugybę pinigų į elektrines o dabar parazitai iš žmonių vagia,pagamintus kilovatų.Tai ar ne parazitai?

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas