Lietuvoje įsigalioja dar vienas draudimas: nuo dabar parduotuvėse nebeliks daugelio pamėgtos prekės, sužinokite kas čia vyksta

Didžiausio lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ lentynose, kaip ir visame šalies prekybos sektoriuje, pokyčiai – nuo spalio 23 d. nebelieka kaitinamojo tabako produktų su pridėtiniais skoniais ir kvapais.

Juodžiausi „Aliexpress“ išpardavimai prasideda jau dabar. Spauskite čia, kad peržiūrėti geriausius pasiūlymus.
Lietuvoje įsigalioja dar vienas draudimas: nuo dabar parduotuvėse nebeliks daugelio pamėgtos prekės, sužinokite kas čia vyksta

„Maxima“ prekybos tinklo duomenimis, tokius gaminius renkasi 42 proc. kaitinamojo tabako pirkėjų. Anot priklausomybės ligų specialistės, kol kas sunku vertinti, kaip tai paveiks rūkančiųjų apsisprendimą, o norinčius atsisakyti žalingo įpročio, ragina nesikliauti vien savo valia.

Lietuvoje beveik trečdalį parduodamų rūkalų sudaro kaitinamasis tabakas, o Vilnius, kuriame parduodama 38 proc. tokio tabako, yra labiausiai šį produktą vartojantis miestas pasaulyje.

Anot „Maxima“ Komunikacijos ir korporatyvinių reikalų departamento direktorės Indrės Trakimaitės-Šeškuvienės, tai jau ne pirmas pastarojo meto pasikeitimas tabako segmente – jau beveik metus „Maxima“ savo iniciatyva nebeprekiauja elektroninėmis cigaretėmis ir pirkėjai su tuo labai greitai susitaikė.

„Birželio viduryje Seimas pritarė kaitinamojo tabako, turinčio pridėtinio kvapo ar skonio, draudimui, kuris įsigalioja spalio 23 dieną. Iš viso iš prekybos išimsime 25 skirtingus skoninius kaitinamojo tabako gaminius – prognozuojame, kad iki draudimo įsigaliojimo pirkėjai jų įsigys daugiau. Iš asortimento išimamus tabako gaminius keis nauji kaitinamojo tabako produktai, taigi plika akimi matomų pokyčių pirkėjai nepastebės – lentynos nebus tuščios. Žinoma, daliai pirkėjų kurį laiką gali tekti priminti apie šiuos pasikeitimus“, – kalbėjo ji.

Didžiausio Lietuvoje prekybos tinklo „Maxima“ duomenimis, kaitinamasis tabakas sudaro trečdalį viso tabako gaminių asortimento, jo pardavimai kasmet auga. Pavyzdžiui, užpernai palyginti su 2020 m, kaitinamojo tabako pardavimai padidėjo penktadaliu – įtakos tam galėjo turėti 2020 m. įsigaliojęs draudimas prekiauti cigaretėmis su skoniais, pavyzdžiui, mėtinėmis cigaretėmis. Šiemet kaitinamojo tabako paklausa ūgtelėjo kiek daugiau nei 5 proc.

Skoniniai kaitinamojo tabako gaminiai šiuo metu sudaro pusę viso kaitinamojo tabako asortimento, o juos renkasi 42 proc. kaitinamojo tabako pirkėjų.

„Sunku pasakyti, ar naujos rūkymo priemonės, skoniai, kvapai skatina daugiau rūkyti, ar iš pasiūlos išėmus gaminius su kvapais bei skoniais rūkančiųjų sumažės – kai kurie rūkantieji pereina nuo vienų būdų prie kitų. Visgi, manau, svarbiausia, kad būtų kontroliuojama reklama, rinkodarinės priemonės – esu įsitikinusi, kad tai padeda mažinti rūkančiųjų skaičių“, – teigia Dovilė Mačiulytė, Respublikinio priklausomybės ligų centro specialistė, metodinės medžiagos teikiantiems pagalbą norintiems mesti rūkyti rengėja.

Pataria naudotis specialistų pagalba

Pasak D. Mačiulytės, jei gatvėje žmonių paklaustume, ar rūkymas yra žalingas įprotis, tikriausiai praktiškai visi su tuo sutiktų, tačiau mesti rūkyti dažnai gali būti sudėtinga ir nėra vieno universalaus būdo, kaip lengvai atsikratyti šio žalingo įpročio – mat žmonės pripranta ir prie nikotino poveikio, ir rūko dėl turimo įpročio, socialinių ritualų. Norintiems mesti rūkyti ji pataria nesikliauti vien savo valia ir nebijoti kreiptis į specialistus.

„Praktika rodo, kad norint mesti rūkyti, tai geriausia daryti padedant specialistams. Su priklausomybe rūkymui dirbantys specialistai padeda įvertinti žmonių rūkymo įpročius, aplinką, kuri skatina rūkyti, padeda sudaryti šio įpročio atsisakymo planą. Specialistai taip pat gali skirti ir medikamentinį gydymą, jį derinti su įvairiomis praktikomis, padedančiomis išvengti stresinių situacijų“, ­– dėsto specialistė.

I. Trakimaitė-Šeškuvienė sako, jog vertinant tabako gaminių paklausą, pastaraisiais metais fiksuojama teigiamų pokyčių – nors pirkėjai keičia vienus tabako produktus kitais, bendrai visų tabako gaminių pernai įsigyta mažiau.

„Galime daryti išvadą, kad rūkančiųjų skaičius po truputį mažėja – rūkančiųjų cigaretes kasmet sumažėja maždaug 6 proc., o visų tabako gaminių pernai įsigyta 3 proc. mažiau“, – teigia „Maximos“ Komunikacijos ir korporatyvinių reikalų departamento direktorė.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas