„Linux“ kūrėjas siaučia: liepė vakcinų priešininkui užčiaupti srėbtuvę

Nemokamos, atvirojo kodo operacinės sistemos „Linux“ branduolio (angl. kernel) kūrėjas ir platintojas Linusas Torvaldsas yra neabejotinai didžiausia persona „Linux“ bendruomenėje. Tačiau technologijų bendruomenėje jis yra populiarus ne tik dėl savo darbų, bet ir dėl didelio atvirumo, kas yra laikoma jo išskirtine savybe. Šiandien daugelis galėjo tuo įsitikinti patys.

Dar balandžio 19 dieną prasidėjo konferencija „Maintainers / Kernel Summit 2021“, kurioje buvo aptariami pastarųjų metų darbai. Tikriausiai nieko nenustebins tai, jog visai netikėtai kalba pakrypo apie COVID-19 vakcinaciją, o vienas iš konferencijos dalyvių Enrico Weigeltas prakalbo apie vykstantį procesą. Jis įvardijo tai kaip „bendrinį eksperimentą su žmonėmis, kuris sukuria naują žmonių rasę“.

Akivaizdu, jog tokios sąmokslo teorijos yra niekaip nesusijusios su bendra konferencijos tema, o tai pro akis nepraslydo ir L.Torvaldsui, kuris žodžių kišenėje neieškojo ir į E.Weigelto mintis atsakė štai taip:

„Prašyčiau savo beprotiškas ir techniškai neteisingus antivakserių komentarus pasilikti sau. Jūs nežinote apie ką kalbate, Jūs nežinote kas yra mRNA, ir taip skleidžiate idiotiškus melus. Galbūt taip elgiatės nesąmoningai, dėl prasto išsilavinimo. Gal taip darote, nes kalbėjotės su „ekspertais“ ar prisižiūrėjote šarlataniškų vaizdo įrašų „YouTube“ platformoje[...]Pasiskiepykite. Nustokite tikėtis antivakserių melais. Ir jeigu Jūs toliau tikėsite beprotiškomis sąmokslo teorijomis, tai bent jau užsičiaupkite srėbtuvę, kuomet kalbame „Linux“ branduolio temomis“.

Primename, jog L.Torvaldsas yra „Linux“ branduolio kūrėjas ir platintojas. Pirmoji „Linux“ branduolio versija buvo pradėta kurti 1991 metų rugpjūtį, o oficialiai išleista 1994 metais. Antroji šios laisvosios operacinės sistemos versija buvo išleista 1996 metais. Po jos buvo nemažai svarbių atnaujinimų, tačiau į „trečiąją kartą“ peršokta tik 2011, o naujausia išleista versija – 5.12.


Kol kas komentarų nėra.