„Microsoft“ patentas atskleidžia stulbinančias detales: ruošia produktą, kokio dar nesame matę?

„Microsoft“ patentas atskleidžia stulbinančias detales: ruošia produktą, kokio dar nesame matę?

Leonardas Sindaravičius

Po niekieno nenustebinusio „Surface Duo“ debiuto „Microsoft“ grįžo prie braižymo lentos ir sumąstė naują praplėsto funkcionalumo planšetės konceptą - šįkart net su trimis ekranais vietoje „Duo“ esančių dviejų. Apie tai sufleruoja naujas JAV patentų ir prekinių ženklų registracijos biuro dokumentas, suteikiantis ir pirmąjį žvilgsnį į potencialų naują prietaiso tipą.

Patentas užregistruotas 2020-ųjų birželio 23-ąją, o pirmieji informacija apie tai pasidalino „Patently Apple“ - tinklaraštis fiksuojantis naujus „Apple“ bei jos konkurenčių užregistruojamus patentus. Pats dokumentas yra gana ilgas ir itin techniškas, tačiau prie viso to yra iliustracija, iškalbingesnė už tūkstantį žodžių - tai įrenginys panašus į „Surface Duo“, tačiau turintis dar vieną papildomą ekraną.

gsmarena_001_2021-12-29-200048_loyp

Įdomus pokytis nuo „Surface Duo“, kaip praneša tinklaraštis „Windows Central“, yra tai, jog naujojo įrenginio vyriai yra sukurti taip, kad sulenkus prietaisą vienas iš ekranų visuomet lieka viršuje. „Duo“ ekranai sumontuoti taip, kad sulenkus prietaisą abu ekranai išlieka vienodai pasiekiami - kitaip tariant, esate priversti naudoti abu ekranus arba nė vieno. Naujasis sprendimas, nors iš pirmo žvilgsnio ir komplikuotas, padeda įveikti šią problemą.

Patento dokumentuose taip pat nėra nurodomas potencialus įrenginio pavadinimas (nenustebtumėme, jei „Microsoft“ jį pavadintų tiesiog „Surface Trio“) - vietoje to įrašyta paprasčiausiai „multi-panel display device“ (liet. kelių ekranų vaizduojamasis įrenginys). Dokumente rašoma:

„Tokio tipo įrenginiai gali būti naudingi daugybei skirtingų scenarijų. Pavyzdžiui, keli skirtingų aplikacijų langai gali būti vaizduojami vienu metu skirtingose panelėse. Prietaiso vyriai leidžia užlenkti ekranus į skirtingas puses - tai suteikia įrenginiui didesnį ekrano plotą lyginant su panašaus dydžio ir portabilumo prietaisais turinčiais vieną ekraną. Tuo pačiu tai leidžia sukurti mažesnių proporcijų įrenginį.“

Nors akivaizdu, kad į šį projektą „Microsoft“ įdėjo nemažai darbo, verta paminėti, kad kol tai tik patentas, tikėtis naujo produkto būtų gan naivu. Ko gero kompanija ieško geriausių konstrukcinių sprendimų įmonės viduje, tačiau taip pat tikėtina, jog po patento registracijos įmonė susitelkė ties kitais projektais. Pastaruoju atveju patentas tik užtikrina, jog jei bet kokia kita įmonė sukurtų tris ekranus turintį įrenginį, konkurentė galėtų turėti rimtų teisinių problemų su „Microsoft“.

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.
Temos: Microsoft

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas