Technologijos

Nepriklausomi elektros tiekėjai mažina kainas: vienas jų kainas sumažino daugiausiai, sužinokite kuris

Nepriklausomi elektros tiekėjai vėl sumažino siūlomų fiksuotos kainos planų tarifus, todėl gyventojams yra palankus laikas peržiūrėti savo sutartis su tiekėjais bei rinktis mažesnes elektros kainas.

Nepriklausomi elektros tiekėjai mažina kainas: vienas jų kainas sumažino daugiausiai, sužinokite kuris

Nuo liepos planuojama atsisakyti valstybės subsidijų buitiniams elektros vartotojams. Fiksuotų planų kainų tendencijoms ir rinkos dalyvių sprendimams įtaką toliau daro išliekanti santykinai neaukšta elektros kaina biržoje ir kainų prognozės, pagal kurias šiemet antrajam pusmečiui nustatyta mažesnė visuomeninio tiekimo kaina – 0,227 Eur/kWh (dabar – 0,28 Eur/kWh.)

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

Besibaigiančio gegužės mėnesio vidutinė didmeninė mėnesio elektros energijos kaina Nord Pool biržoje siekia 0,078 Eur/kWh be PVM. Nors ji yra 16 proc. didesnė už vidutinę balandžio mėnesio kainą (0,067 Eur/kWh be PVM), bet penkias savaites iš eilės vidutinė savaitės elektros kaina yra stabili – 0,08 Eur/kWh.

Šiuo metu, palyginti su ankstesne savaite, planų su 24 mėn. fiksuota elektros energijos kaina tarifai pasikeitė taip: „Elektrum Lietuva“ kainas vartotojams sumažino 4 proc., Ignitis“ jas sumažino 7 proc., o „Enefit“ kainų nekeitė.

Visų trijų tiekėjų siūlomos 24 mėn. fiksuotos elektros energijos kainos planų tarifai yra 0,18–0,34 Eur/kWh (dviejų laiko zonų) ir 0,24–0,33 Eur/kWh (vienos laiko zonos). Planų su fiksuota elektros energijos kaina (24 mėn.) 1 kWh vidutinė kaina siekia 0,259 Eur/kWh (dvi laiko zonos) ir 0,267 Eur/kWh (viena laiko zona).

Šiuo metu 6 mėn. ir 12 mėn. kainos fiksavimo planus siūlo du tiekėjai (atitinkamai – „Elektrum Lietuva“ ir „Enefit“ bei „Ignitis“ ir „Elektrum Lietuva“), 24 mėn. kainos fiksavimo planus – visi trys tiekėjai.

Vidutinė savaitės elektros energijos kaina Nord Pool biržoje jau penktą savaitę iš eilės yra stabili – apie 0,08 Eur/kWh be PVM.

Kaip žinoma, pirmąjį šių metų pusmetį už elektrą gyventojams valstybė padengia kainos dalį, aukštesnę už 28,5 cento už kWh. Energetikos ministerija siūlo antrąjį pusmetį kompensacijų už elektrą atsisakyti. Tam dar turės pritarti Vyriausybė.

Nepriklausomi elektros tiekėjai galės vienašališkai pakeisti sutarties sąlygas, mažindami brangių fiksuotų planų kainas vartotojams, nuo birželio 1 d. įsigaliojus Elektros energetikos įstatymo pakeitimams.

Primename, kad garantinio tiekimo kaina (planas „Standartinis“) nuo birželio 1-osios yra 0,184 Eur/kWh (viena laiko zona), taip pat – 0,196 Eur/kWh bei 0,156 Eur/kWh (dvi laiko zonos). Tai apie 9 proc. daugiau už garantinio tiekimo kainą balandžio mėnesį.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

1 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas