Technologijos

Papildytos realybės plėtra: naujausi laimėjimai kiekvienam išmaniųjų telefonų vartotojui

Pastaraisiais metais sparčiai plinta papildytosios realybės (AR) technologija, o išmanieji telefonai yra pagrindinė platforma ją pritaikant. AR sprendimai apjungia realų pasaulį su skaitmeniniu bei vartotojams leidžia interaktyviai bendrauti su virtualiais objektais.

Papildytos realybės plėtra: naujausi laimėjimai kiekvienam išmaniųjų telefonų vartotojui

Papildytoji realybė naudojama tobulinant kompiuterinius žaidimus, programėles bei kuriant navigacijos sprendimus.

„Aliexpress“ nuolaidos iki 70%. Spauskite čia.

„Aktyvinus AR technologiją, išmanieji telefonai leidžia vartotojams ne tik matyti skaitmeninius vaizdus realybėje, bet ir su jais sąveikauti. Tai įmanoma dėl stebėsenos sistemų išmaniajame telefone, kurios derina realius ir virtualius objektus bei jų pagrindu sukuria skaitmenines plokštumas. Nors iš pradžių šis procesas gali skambėti komplikuotai – technologinis išpildymas yra lengvai suprantamas, o naudingais rezultatais džiaugiasi kiekvienas“, – teigia Urtė Eidžiūnaitė, „Huawei“ produktų mokymų vadovė Lietuvoje.

Technologija, palengvinanti daugelį gyvenimo sričių

Remiantis „Statista“ duomenimis, 2020-2022 metais su AR technologija susijusių mokomų paslaugų vartotojų skaičiaus augimas per metus vidutiniškai siekė net 64 proc.

AR technologijos panaudojimas ypatingai plėtotas el. komercijos srityje, kadangi šis sprendimas yra patraukli priemonė stiprinti ryšius su vartotojais. Dažniausiai sutinkamas atvejis – programėles, kuriose galima virtualiai „pasimatuoti“ gaminį. Pavyzdžiui, įsijungus priekinę kamerą išbandyti skirtingus akinių modelius ar pasižiūrėti, kaip pasirinktoje erdvėje atrodytų naujas baldas iš trokštamos kolekcijos dar prieš juos įsigyjant.

Nors šie sprendimai veikia jau kurį laiką, tačiau išmaniųjų technologijų kūrėjai nuolat pristato naujovių. Viena iš daugiausiai potencialo turinčių AR pritaikymo sričių yra susijusi su paieškos sistemomis išmaniuosiuose įrenginiuose.

„Jei, norint atlikti paiešką telefone, anksčiau turėjome įvesti kuo tikslesnę paieškos formuluotę, šiandien tą patį darbą galima padaryti išvengiant rašymo bei naudojant vien kamerą ar balso komandą. Naujausi papildytosios realybės pritaikymo atvejai rodo, kad galime žengti dar vieną žingsnį į priekį. Pavyzdžiui, ką tik atnaujinta „Petal Search“ naršyklė gali detaliai aprašyti vartotoją dominantį objektą iš fotoaparato gautu vaizdu, jo nefotografuojant. Taigi, gauname išsamią informaciją apie objektą be jokių papildomų veiksmų. Šio sprendimo pritaikymo potencialas išties didelis. Vartotojai gali naudoti AR paiešką tam, kad greitai atpažintų nežinomus augalus vaikštant lauke arba tiksliai išsiverstų restorano meniu keliaudami užsienyje. Nauji patobulinimai gerokai pagreitino atpažinimo procesą ir jį supaprastino, todėl ši technologija sparčiai plinta“, – pastebi U. Eidžiūnaitė.

Kaip pastebi produktų mokymo vadovė, „Huawei“ paieškos sistema taip pat siūlo „Lęšio ekrane“ funkciją, kuri gali identifikuoti ekrane esantį turinį ir parodyti su juo susijusią naudingą informaciją. Pavyzdžiui, ieškant informacijos apie konkretų augalą, vartotojams suteikiamas platus kontekstas: visi būtini duomenys apie šiai šeimai priskiriamą augaliją, be to, pateikiami pasiūlymai, kuo būtų galima pasidomėti ateityje.

Pažangiausi pritaikymo atvejai navigacijos srityje

Dar viena technologijų sritis, kuri inovatyviai išnaudoja papildytosios realybės sprendimus – navigacija.

„Moderniose žemėlapių programėlėse kelias ir aplink jį matomi objektai vaizduojami itin tiksliai: vartotojai regi ne įprastą dvimatį, bet trimatį vaizdą. Be to, visos eismo juostos ir judėjimas jose rodomas realiu laiku, taip pat pateikiamos rekomendacijos važiuojant. Pavyzdžiui, „Petal Maps“ palaikoma eismo juostų rodymo funkcija naudoja 3D kelių modeliavimo algoritmus, o tiksli informacija apie eismo juostas suteikiama dėl aukščiausios kokybės palydovinių vaizdų. Todėl ši navigacijos sistema geba labai detaliai ir tikroviškomis spalvomis atvaizduoti kelius, pastatus, oro sąlygas ir kitus aplinkinius objektus. Skaitmeniniame žemėlapyje atkuriamas realus pasaulis, todėl vartotojai gali lengviau orientuotis nepažįstamoje aplinkoje“, – apibendrina U. Eidžiūnaitė.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas