Nepraleiskite progos laimėti belaidžius ausinukus - sužinokite apie portale vykstantį žaidimą paspaudę čia!

Penkiasdešimt pilkų atspalvių: išmaniųjų sekso žaislų kibernetinis saugumas

Penkiasdešimt pilkų atspalvių: išmaniųjų sekso žaislų kibernetinis saugumas

Lukas Snarskis

2021-02-13, 11:55

Artėjant Valentino dienai, dauguma pradeda rūpintis dovanomis savo mylimiesiems, siekiant paįvairinti artėjančios šventės nuotaiką. Vis dažniau pirkėjai linkę išbandyti naujus, iki šiol neatrastus būdus paminėti meilės dieną. Todėl nenuostabu, kad populiarumą įgauna ir erotiniai žaislai. COVID-19 pandemija, ne tik paskatino skaitmenizaciją, tačiau padidino ir perkamų išmaniųjų įrenginių kiekį. Jeigu šios Valentino dienos proga nusprendėte nudžiuginti artimą žmogų tokia pikantiška dovana, nepamirškite, kad išmanieji erotiniai žaislai, kurie turi galimybę jungtis prie interneto, gali tapti kibernetinių sukčių taikiniu ir taip sugadinti Jūsų intymią šventę.

Pandemijos metu, esant priverstiniam atstumo laikymuisi, šių prietaisų pardavimas smarkiai išaugo, atspindėdamas pastaruoju metu populiarėjančias tokias virtualaus intymumo formas kaip „sekstingas“, pažinčių programėlės ir išmanieji sekso žaislai. Prie interneto prijungti sekso žaislai, dar vadinami „teledildonics“, metų metus ieškojo vietos elektroninių pirkėjų krepšeliuose. Kita vertus, išmanieji suaugusiųjų žaislai, kaip ir bet kurie kiti prie interneto prisijungę įrenginiai, turi nemažai privatumo ir saugumo spragų apie kurias nuolat kalba kibernetinio saugumo ekspertai.

Žieminių padangų išpardavimas - nuolaidos iki 76%

Ar tai kas vyksta Jūsų miegamajame, tikrai yra privatu?

ESET Lietuva kibernetinio saugumo ekspertai pastebi, kad retas pirkėjas, norėdamas įsigyti išmanųjį sekso žaislą susimąsto, kad jis rizikuoja savo ir partnerio privatumu. Šiais laikais tokie prietaisai turi daugybę funkcijų. Išmanieji sekso įrenginiai leidžia suteikti nuotolinį savo įrenginio valdymą per mobiliąją programą, naršyklę ar nešiojamąjį kompiuterį. Vartotojai taip pat gali dalyvauti grupiniuose pokalbiuose, išsiųsti vaizdo pranešimus, rengti vaizdo konferencijas, sinchronizuoti vibracijos modelius su dainų ar garsinių knygų grojaraščiu ir netgi susieti savo įrenginius su išmaniaisiais padėjėjais, tokiais kaip „Alexa“.

Kalbant apie šių sekso žaisliukų veikimo pobūdį, verta paminėti, kad daugumą šių įrenginių galima valdyti per „Bluetooth Low Energy“ (BLE) iš išmaniajame telefone įdiegtos programos. Kai kurie pardavėjai siūlo vartotojams galimybę prisijungti prie savo įrenginių per programinę įrangą savo kompiuteriuose ir naudojant specialųjį „BLE“ raktą, taip pat galite naudoti „BLE“ tam tikrose naršyklėse, kad prisijungtumėte prie sekso žaislų naudodamiesi interneto programa. Tada programa per „Wi-Fi“ ar mobiliojo ryšio operatorių prisijungia prie debesyje esančio serverio, kuriame saugoma asmens paskyros informacija ir vaizdo bei garso failai. Naujausi sekso žaislų pramonės laimėjimai apima modelius su VR (virtualios realybės) galimybėmis ir netgi sekso robotus, kurie turi integruotas kameras, mikrofonus, taip pat balso analizės galimybes.

Ar išmanieji sekso žaislai tikrai yra tokie protingi?

Jei bent kartą „Google“ paieškoje domėjotės galimybe įsigyti išmaniuosius sekso žaislus, pastebėjote, kad reklamos apie šias prekės jus toliau persekiojo kelias dienas, naršant internete. ESET Lietuva kibernetinio saugumo ekspertai pastebi, kad svetainės, prekiaujančios didelio populiarumo susilaukiančiomis prekėmis, neretai gali būti užkrėstos kenkėjiškais programų kodais.

Įvairūs akcijų ir nuolaidų pasiūlymai džiaugsmas ne vien intymių pojūčių ištroškusiems pirkėjams bet ir kibernetiniams sukčiams, kadangi šie, pasinaudoję Valentino dienos pasiūlymų gausa, patiklius pirkėjus bando apgauti pasitelkę netikras reklamas. Šventiniu metu suaktyvėjus atsiskaitymams per išmaniuosius įrenginius programišiai yra linkę pasinaudoti sumažėjusiu budrumu ir pirkėjus atakuoti kenkėjiškomis programomis, kurios apsimeta akcijų pasiūlymais, siekiant išvilioti pinigus arba pavogti prisijungimo duomenis.

Valentinos diena - nauja mėgstamiausia kibernetinių nusikaltėlių šventė?

ESET Lietuva kibernetinio saugumo ekspertai išanalizavo populiariausių tipų atakas, kuriuos gali būti nukreiptos į išmaniuosius sekso žaislus. Kibernetiniai nusikaltėliai siekia padaryti kuo daugiau žalos ir pasisavinti naudotojų asmeninius duomenis - slaptažodžius, el. bankininkystės prisijungimus, nuotraukas ir jautrius dokumentus. Nieko neįtariantys vartotojai, besiruošdami Valentino vakarui ir konfigūruojami savo naujai įsigytą išmanųjį erotinį žaislą, gali netyčiomis atskleisti konfidencialią informaciją programišiams.

Kibernetinis užpuolikas gali modifikuoti programėlės viduje veikiantį kodą - jo programinę-aparatinę įrangą, kad atliktų piktavališkus veiksmus. Kai kuriais atvejais kibernetinis nusikaltėlis gali naudoti pažeistą įrenginį kaip į botnet tinklą įtrauktą įrenginį-zombį, liepdamas į aukos įrenginį siųsti daugiau kenksmingų komandų ir jas platinti vartotojams, esantiems kontaktų sąraše. Užpuolikas taip pat gali padaryti fizinę žalą vartotojui, pavyzdžiui, perkaitindamas įrenginį.

Užpuolikas taip pat galėtų išnaudoti saugumo protokolų, naudojamų informacijai rinkti, pažeidimus arba netgi prisijungti prie įrenginio apeinant prastai paruoštus autentifikavimo mechanizmus, kurie neturi dviejų veiksnių autentifikacijos ir nėra patikimai apsaugoti slaptodžiais. Programišiai netgi gali valdyti sekso žaislą be jo savininko sutikimo, kol jis naudojamas, siųsti skirtingas komandas į įrenginį.

Naudojate sekso žaislus - nepamirškite naudoti apsaugos!

ESET saugumo specialistai pateikia patarimus, kaip patikimai apsaugoti savo išmaniuosius erotinius žaislus, siekiant išvengti nemalonių nutikimų, užtikrinti savo duomenų saugumą ir privatumą internete.

Ar patiko šis įrašas? Prisidėkite prie šio ir panašių įrašų kūrimo, tapkite mūsų rėmėjais!

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas