Technologijos

Po praūžusios vėtros – ESO žinutė elektros vartotojams: daugeliui elektros tiekimas atstatytas, tačiau kai kuriems teks apsišarvuoti kantrybe

Praūžusi vėtra, stiprus lietus ir kruša pirmadienio naktį ir dieną padarė daugybę nuostolių visoje šalyje. Iš viso šiuo laikotarpiu ilgesnius arba trumpesnius elektros energijos sutrikimus pajuto beveik 180 tūkst. vartotojų.

Po praūžusios vėtros – ESO žinutė elektros vartotojams: daugeliui elektros tiekimas atstatytas, tačiau kai kuriems teks apsišarvuoti kantrybe

60-čiai proc. jų tiekimas atstatytas suveikus automatikai – maždaug per tris minutes. Iš likusių atjungtų vartotojų – beveik 90 proc. „Energijos skirstymo operatorius” (ESO) tiekimą atstatė greičiau nei per 12 val.

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

Šiuo metu gedimus didelės elektrikų ir inžinierių pajėgos vis dar šalina skirtinguose šalies regionuose. Antradienio pavakario duomenimis, elektros energijos tiekimas buvo sutrikdytas 2 tūkst. vartotojų.

Sparčiai gedimus pavyksta likviduoti Alytaus regione – čia elektros energijos tiekimas jau artimiausiu metu bus atstatytas ir likusiems 45 vartotojams. Utenos regione tiekimas sutrikęs 69 vartotojams. Gerokai sudėtingesnė padėtis Šiaulių regione, kur elektros energijos vis dar neturi 1300 vartotojų. Daugiausia atjungtų objektų – virš tūkstančio – yra Joniškio raj.

„Sudėtingiausia padėtis išlieka Joniškio rajone. Čia sutelkėme didžiausias pajėgas, registruojame gyventojų pranešimus apie pavojingas situacijas ir šaliname itin sudėtingus gedimus. Vietomis šiame rajone išverstos ištisos oro linijos, o tokie gedimai itin imlūs laikui. ESO elektrikai dabar šiame rajone apžiūri aplink nepažeistas transformatorines esančias oro linijas, kur galėtume pajungti generatorius ir tokiu būdu bent daliai gyventojų atnaujinti elektros energijos tiekimą, tačiau kol kas negalime garantuoti, kad tai padaryti pavyks“, - sako ESO atstovė ryšiams su visuomene Rasa Juodkienė.

Jos teigimu, gedimus pašalinti tikimasi per artimiausią parą, todėl gyventojų prašoma kantrybės, nes stichijos jėga buvo didelė, todėl ir gedimams likviduoti laiko šiame regione reikia daugiau nei kituose.

„Suprantame, kad žmonės patiria daug nepatogumų ir nors ESO elektrikų ir jų darbą koordinuojančių dispečerių pajėgos itin didelės, suremontuoti, o kai kur ir naujai pastatyti medžių nuverstas, sugadintas atramas reikia laiko“, – teigia ESO atstovė.

Absoliuti dauguma gedimų įvyko dėl ant oro linijų užgriuvusių medžių ar jų šakų, kurios nutraukė laidus. Visoje šalyje pastarosiomis dienomis siaučiant vėtroms gedimus šalino keli šimtai ESO darbuotojų, į pagalbą pasitelkti ir rangovai.

Gedimai pašalinti ir elektros energijos tiekimas atkurtas visiems nuo gamtos stichijų nukentėjusiems Kauno ir Klaipėdos regionuose esantiems vartotojams.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

Temos

ESO

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas