Technologijos

Reaguoti turėtų kiekvienas elektros vartotojas: būtinus pakeitimus atlikti liko vos kelios dienos, nepraleiskite auksinės progos sutaupyti krūvos pinigų

Iki prasidedant liepos mėnesiui buitiniai elektros vartotojai turėtų suskubti peržiūrėti, kokia kaina jie perka elektrą, nes valstybė paskutinį kartą už birželį pritaikys kainų kompensaciją ypač aukštiems tarifams.

Reaguoti turėtų kiekvienas elektros vartotojas: būtinus pakeitimus atlikti liko vos kelios dienos, nepraleiskite auksinės progos sutaupyti krūvos pinigų

Elektros kainoms jau kurį laiką svyruojant žemiau kompensacijos atskaitos tašku tapusios 28 centų už kilovatvalandę ribos, ekspertai atviri: vartotojai gauna atsakomybę patys apsispręsti.

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

Vyriausybė nepriėmė sprendimo antrąjį šių metų pusmetį tęsti elektros tarifų kompensavimo, todėl metus užtrukusi valdžios intervencija į elektros rinką bent kol kas – baigta. Antros pagal dydį šalyje elektros tiekėjos bendrovės „Elektrum Lietuva“ vadovas Martynas Giga sako, kad neliko jokios ekonominės logikos dengti dalį tarifo buitiniams vartotojams.

„Laisvoje rinkoje siūlomos elektros kainos yra penktadaliu mažesnės už priimtina laikytą 28 centų kilovatvalandės kainą, todėl vartotojai ir be valstybės asistavimo gali pasirinkti geriausią kainą, siūlome mokėti 22 centus“, – sako M. Giga.

Iniciatyvos turi imtis patys gyventojai

M. Giga atkreipia dėmesį, kad laisvoji elektros rinka atskleidė didelį konkurencinį potencialą. Kritiniu momentu įsikišusi valstybė padėjo sumažinti finansinę naštą gyventojams, tačiau didmeninėje rinkoje situacija stabilizavosi, o elektros tiekėjai konkuruoja tarpusavyje, todėl būtent vartotojas čia perima iniciatyvą ir pasirinkimo teisę.

„Pagal nutylėjimą vartotojas laikomas kvalifikuotu priimti sau naudingiausią sprendimą renkantis mobiliojo ryšio paslaugą ar duoną vakarienei. Tas pats ir su elektra. Ten, kur iniciatyva yra paslaugos gavėjo pusėje, nereikėtų laukti, kol kažkas kitas įsikiš ir priims sprendimus už jus“, – pastebi M. Giga.

„Elektrum Lietuva“ duomenimis, pastaruosius keletą mėnesių vartotojai aktyviai keičia sutartis ir persirašo mažesnius tarifus. Anot „Elektrum Lietuva“ vadovo, sudėtinga pasakyti, kodėl kai kurie dar yra linkę toleruoti aukštesnę elektros kainą, jei rinkoje jau seniai siūlomos žemesnės kainos. Įmonės skaičiavimu, mėnesio pabaigoje koreguoti sutarčių skuba tūkstančiai namų ūkių, šiuo metu irgi jaučiamas jų suaktyvėjimas, tačiau dar yra likusi dalis ir tokių, kurie kainų piko metu užfiksavę itin aukštus elektros tarifus jų taip ir nepasikeitė, nors jau ir seniai galėjo.

Nėra geresnio laiko už vasarą

Abejojantiems, ar dabar geras laikas „judinti“ savo elektros sutartį ir pakeisti joje numatytą elektros tarifą, jo taikymo trukmę, „Elektrum Lietuva“ vadovas primena, kad geriausias laikas pokyčiams – vasara.

„Ateities sandoriai rodo, kad elektros kaina ateityje krypsta augimo linkme. Dar dvejojantiems galiu pasakyti, kad elektros pirkimo atveju geriau nelaukti žiemos ir šaltojo sezono, kuomet elektros poreikis pats didžiausias, o jos kaina – aukščiausia. Geriausias laikas pokyčiams yra būtent vasara, nepraleiskite jo“, – rekomenduoja M. Giga.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas