Renkamės nepriklausomą elektros energijos tiekėją: palygintos tiekėjų siūlomų planų sąskaitos

2022 m. gruodžio 1–30 d. vidutinė 1 kWh kaina Nord Pool biržoje, lyginant su lapkričio mėn. 1 kWh kaina (0,227 Eur/kWh be PVM), padidėjo 19 proc. ir siekė 0,270 Eur/kWh be PVM. Gruodžio 27 d. duomenimis elektros tiekėją yra pasirinkę 69 proc. visų buitinių vartotojų.

Geriausi šios savaitės „Aliexpress“ pasiūlymai – peržiūrėkite produktus, kuriems taikomos didžiausios nuolaidos.
Renkamės nepriklausomą elektros energijos tiekėją: palygintos tiekėjų siūlomų planų sąskaitos

Šiuo metu 12 mėn., 24 mėn. kainos fiksavimo planus siūlo tik „Ignitis“, 84 mėn. elektros energijos kainos fiksavimo laikotarpio planus siūlo „Enefit“. Todėl palyginimui pateikiama informacija apie 36 mėn. kainos fiksavimo laikotarpio planus, kuriuos teikia visi trys tiekėjai, siūlantys fiksuotos kainos planus.

Gruodžio 20–27 d. laikotarpiu planų su 36 mėn. fiksuota elektros energijos kaina vienas tiekėjas („Ignitis“) 1 kWh kainas sumažino 4 proc., kiti du tiekėjai kainas koregavo labai nežymiai (pokyčiai mažesni už 0,5 proc.).

Nepriklausomų elektros tiekėjų pasiūlymai atnaujinami ir pateikiami apskaičiuojant prognozuojamą mėnesio sąskaitą. Kainos nurodomos be valstybės taikomų kompensacijų.

(3 nuotraukos)

Apskaičiuojant prognozuojamas sąskaitas daroma prielaida, kad per mėnesį suvartojama apie 150 kWh elektros energijos (statistinis vidutinio būsto elektros suvartojimas Lietuvoje per mėnesį). Dviejų laiko zonų tarifo atveju daroma prielaida, kad 75 kWh (50%) elektros energijos suvartojama dienos metu, o 75 kWh (50%) nakties metu.

Prognozuojama fiksuota mėnesio vienos/dviejų laiko zonų sąskaita apskaičiuota pagal konkrečią dieną (kiekvieną antradienį) skelbiamas 1 kWh kainas.

Apskaičiuojant prognozuojamą mėnesio sąskaitą nurodomos planų su 36 mėn. kainos fiksavimo laikotarpiu be jokių papildomų nuolaidų (pvz., nuolaida pirmajai sąskaitai, mažesnis tarifas pirmiesiems mėnesiams ir pan.), valstybės taikomos kompensacijos (0,09 Eur/kWh), papildomų mokėjimų (pvz., už žaliąją energiją, mėnesio mokėjimas ir pan.)).

(3 nuotraukos)

Kadangi tiekėjai planų su nefiksuota elektros energijos kaina vienos kilovatvalandės kainas nurodo apskaičiuotas taikant skirtingo laikotarpio (1 mėn., 3 mėn., 6 mėn.) Nord Pool biržos vidutines kainas, pateikiamos 1 kWh kainos yra perskaičiuotos ir prognozuojamos mėnesio sąskaitos, apskaičiuotos pagal vieningą bazę (Nord Pool biržos 2022 m. lapkričio mėn. vidutinė kaina – 0,227 Eur/kWh be PVM) apskaičiuotas 1 kWh kainas.

Aktualu garantiniame tiekime esantiems vartotojams

Į garantinį tiekimą patekusiems vartotojams prognozuojama mėnesio sąskaita apskaičiuota einamojo mėnesio galiojančio garantinio tiekimo 1 kWh kainą padauginus iš vidutinio elektros suvartojimo per mėnesį (150 kWh) sumos. Garantinio tiekimo kaina apskaičiuojama ir kinta kiekvieną mėnesį.

Nepriklausomų elektros energijos tiekėjų siūlomų 24 mėn. kainos fiksavimo planai

10–12 paveikslėliuose pateikiama informacija apie rugsėjo 27 d. – gruodžio 27 d. preliminarių elektros energijos kainų (vienos ir dviejų laiko zonų) pokyčius.

Atkreiptinas dėmesys, kad 24 mėn. kainos fiksavimo laikotarpį nuo lapkričio mėn. vidurio siūlo tik „Ignitis“.

(3 nuotraukos)

Ši informacija yra skirta vartotojų informavimui. Ji neskirta nepriklausomų elektros tiekėjų vertinimui, jų pasiūlymų reklamai ar palyginimui. Pateiktos konkrečią dieną fiksuotos kainos yra preliminarios. Galutinę vartotojams siūlomą elektros kainą vartotojai sužino tik sutarties sudarymo metu.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

4 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas