Ryšio operatorių planas neišdegė: „Bitė“ ir „Tele2“ atsisako minčių kartu vystyti ryšių tinklus Lietuvoje ir Latvijoje

Ryšio operatorių planas neišdegė: „Bitė“ ir „Tele2“ atsisako minčių kartu vystyti ryšių tinklus Lietuvoje ir Latvijoje

Pranešimas spaudai

, atnaujinta 2022-01-03, 16:46

„Bitė“ ir „Tele2“ atsisako planų kartu vystyti ryšių tinklus Lietuvoje ir Latvijoje. To priežastimi įvardijami reguliuotojų abiejose šalyse iškelti reikalavimai, kurių vykdymas projekto patrauklumą gerokai sumažina.

„Bendro tinklo planų ėmėmės siekdami mažinti kaštus ir poveikį aplinkai, taip pat spartinti 5G diegimą. Klientams bendras tinklo vystymas būtų užtikrinęs dar geresnį ryšio padengimą, nes būtų pasitelkiami ne vieno, bet dviejų operatorių bokštai – bazinės stotys“, – sako Pranas Kuisys, „Bitė Lietuva“ generalinis direktorius.

bites-vadovas-pranas-kuisys-5ca32bfd5a3be

Tai, kai keli operatoriai kartu investuoja į tinklą, gana paplitusi praktika pasaulyje, vis tik mūsų regione toks projektas kol kas įgyvendintas nebus.

„Nors „Bitė“ kartu su partneriais dėjo nemažai pastangų, nepavyko rasti ekonomiškai ir technologiškai prasmingo modelio reguliuotojams neleidus dalintis dažniais. Ribojančios sąlygos iškeltos nepaisant palankios Europos Komisijos pozicijos, pasak kurios dalijimasis dažniais – sveikintinas ir skatintinas visoje bendrijoje“, – teigia P. Kuisys.

bite-lietuva-tarp-geriausiu-darbdaviu-europos-salyse

Dar 2019 metais mobiliojo ryšio bendrovės „Bitė Lietuva“ ir „Tele2“, įsteigė įmonę „Centuria“ bendro tinklo diegimui Lietuvoje ir Latvijoje. „Centuria“ veikloje taip pat dalyvavo „Bitės grupės“ įmonė „Bitė Latvija“.

Latvijoje registruota „Centuria“ bendrovė bus likviduota. Ją lygiomis dalimis valdė „Bite Latvija“ ir „Tele2“.

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.
Temos: BitėTele2
Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį neatsakome.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas