Bus statomas miestas, kokio pasaulyje dar nebuvo: gyventojams nebus taikomi mokesčiai, tačiau yra vienas bet

Bus statomas miestas, kokio pasaulyje dar nebuvo: gyventojams nebus taikomi mokesčiai, tačiau yra vienas bet

Leonardas Sindaravičius

, atnaujinta 2021-12-05, 10:06

Centrinėje Amerikoje esančio Salvadoro valdžios organai žada perkelti kriptovaliutas į kitą lygį ir pastatyti „Bitcoin“ virtualiai valiutai skirtą miestą, gan šablonišku pavadinimu „Bitcoin City“. Ambicingais planais pasidalino pats šalies prezidentas Nayib Bukele šiuo metu vykstančios konferencijos „Bitcoin Week“ metu. Pasak jo, miestas bus apvalios formos, o jo centre šmėžuos milžiniškas B radės formos parodų salių kompleksas. Miesto gyventojams nebus taikomi jokie mokesčiai (įskaitant pajamų, turto ir t.t.) išskyrus PVM. Taip pat naujasis šalies miestas naudos išskirtinai tik atsinaujinančius, geoterminius, energijos šaltinius.

„Bitcoin City“ statybos bus finansuojamos to paties pavadinimo kriptovaliuta - šalies valdžia tam žada skirti milijardo dolerių vertės „Bitcoin“ per dešimties metų laikotarpį. Pagrindiniai projekto partneriai yra „Bitfinex“ ir „Blockstream“. Pirmosios CTO (angl. chief technology officer) Paolo Ardoino teigia, jog sukurs išskirtinai Salvadorui skirtą platformą, per kurią valdžia gebės kurti lėšas miesto statybų finansavimui.

202111220644-main.cropped_1637538301

„Blockstream“ saugumo direktorius Samson Moe paaiškino, jog finansavimas bus padalintas į dvi dalis - $500 mln. bus penkeriems metams investuoti į „Bitcoin“ valiutą, o likusi identiška suma bus skirta miesto infrastruktūrai sukurti bei organizuoti kriptovaliutos „kasimui“.

Su šiuo pranešimu Salvadoras oficialiai tampa pirma valstybe, potencialiai turėsiančia „Bitcoin“ valiuta paremtą miestą. Taip pat tai yra pirmoji šalis pasaulyje, kurioje ši kriptovaliuta turi teisinį statusą - paprastais žodžiais tariant, Salvadore „Bitcoin“ prilygsta JAV doleriui ar bet kuriai kitai vietinei ar tarptautinei valiutai.. Šiuo metu šalies valdžia yra nusipirkusi 1120 „Bitcoin“ vienetų - su dabartiniu valiutų kursu tai prilygsta beveik 63 mln. JAV dolerių.

Nepaisant didelių investicijų, kriptovaliutų vertė krinta

Praėjusi savaitė kriptovaliutų investuotojams buvo gan skausminga - daugelio jų vertė smuko, įskaitant tiek lyderes „Bitcoin“ ir „Ethereum“, tiek alternatyvias valiutas, kaip „Solana“ bei „XRP“. Negana to, toks smarkus daugelio valiutų nuopolis paveikė visos rinkos verrtę - ji nukrito iki 2,65 trilijonų JAV dolerių.

Per praėjusią savaitę „Bitcoin“ smuko maždaug 7,5%, tačiau pesimistiškiausių analitikų prognozių lygio situacija dar nepasiekė, mat buvo manoma, jog „Bitcoin“ vertė kris iki 52-53 tūkstančių dolerių už vieną, o reali kritusios valiutos vertė siekia $59500.

Antroiji pagal populiarumą kriptovaliuta „Ethereum“ krito 4%, tuo tarpu „Binance“, „XRP“ bei „Polkadot“ vertė sumažėjo 9%. Tačiau didžiausią nuopolį patyrė valiuta, prasidėjusi kaip pokštas- „Dogecoin“ patyrė net 13% nuosmukį.

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.
Temos: BitCoin

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas