„Sony“ pristatė kamerą video blogeriams: naujoji „ZV-E1“ pasiūlys pažangias technologijas ir kinematografinę vaizdo kokybę

„Sony“ pristatė naują video blogeriams skirtą kamerą „ZV-E1“ su keičiamu objektyvu ir profesionalaus lygio viso kadro 35 mm vaizdo jutikliu. Ši kamera tampa „Sony“ vlog kamerų serijos flagmane ir jos naudotojams siūlo pažangias technologijas, kinematografinę vaizdo kokybę, žemą vaizdinio triukšmo lygį ir didelį jautrumą. Be to, kamera turi mažiausią ir lengviausią korpusą savo klasėje, kas užtikrina maksimalų lankstumą ir mobilumą.

Geriausi šios savaitės „Aliexpress“ pasiūlymai – peržiūrėkite produktus, kuriems taikomos didžiausios nuolaidos.
„Sony“ pristatė kamerą video blogeriams: naujoji „ZV-E1“ pasiūlys pažangias technologijas ir kinematografinę vaizdo kokybę

Video blogerių poreikiams skirta kamera „ZV-E1“ turi viso kadro 35 mm atvirkštinio apšvietimo CMOS vaizdo jutiklį „Exmor R“, kurio raiška siekia 12,1 mln. taškų ir kuris išsiskiria dideliu jautrumu, mažu vaizdinio triukšmo lygiu, estetišką išsiliejusio fono efektą.

Kameroje panaudotas vaizdo procesorius „BIONZ XR“ išsiskiria iki 8 kartų didesniu informacijos apdorojimo pajėgumu, palyginti su ankstesniais modeliais. Tai pagerina didelio jautrumo, gradacijos, spalvų atkūrimo, žemo triukšmo veikseną. Didelis duomenų kiekis, kurį sugeneruoja vaizdo jutiklis, gali būti apdorojamas realiuoju laiku net filmuojant 4K (QFHD: 3840x2160) 120p formatu. „BIONZ XR“ taip pat reikšmingai padidina autofokusavimo spartą ir tikslumą.

Aukštos kokybės 4K (QFHD) vaizdas įrašomas su vaizdo informacijos nuskaitymu nuo viso kadro 10 bitų 4:2:2 formatu be vaizdo taškų suliejimo. Tai suteikia galimybę gauti visavertę 4K raišką išvengiant vaizdinio triukšmo apraiškų. Kamera taip pat leidžia vaizdą filmuoti 4K 60p formatu ir vėliau jį konvertuoti į 4K 120p per „Creators‘ Cloud“ platformą išgaunant tolygų sulėtinimo iki 5 kartų efektą.

15+ žingsnių šviesos jautrumo nustatymas užtikrina natūraliai atrodantį vaizdą įvairiose apšviestumo sąlygose išsaugant ryškių ir tamsių vietų detalumą. Standartinis ISO rėžis nuotraukoms ir video turiniui siekia nuo 80 iki 102 400, išplėstinis rėžis nuotraukoms siekia nuo 40 iki 409 600, o video turiniui – nuo 80 iki 409 600.

Paverskite kinematografijos siekius realybe

„ZV-E1“ padeda suskurti išskirtinį turinį išnaudojant „Cinematic Vlog Settings“ galimybes. Pasitelkus „Look“ ir „Mood“ nustatymus, galima sukurti kinematografinės kokybės medžiagą, kurios estetika atitiktų situaciją ir kūrybinį sumanymą. „Cinematic Vlog Setting“ turi parinktį „Looks“, kuri perteikia natūralius pustonius, švelnesnius atspalvius ir akcentus taip sukuriant kino kadro stilistiką ir pabrėžiant odos atspalvius. Tuo metu per „Mood“ funkciją galima paryškinti tam tikras spalvas, o autofokusavimo perėjimo greičio pasirinkimas leidžia nustatyti fokuso keitimo spartą. Kinematografinė estetiką dar labiau sustiprina 24 kadrų dažnio ir plačiaekranio vaizdo formato „Cinemascope“ (2.35:1) nustatymas.

„ZV-E1“ taip pat turi „S-Cinetone“ spalvines parinktis, padedančias išryškinti natūralius pustonius, šis funkcionalumas paremtas „Sony“ profesionalia „Cinema Line“ technologija.

Naujoji kamera siūlo atnaujintą „Creative Look“ nustatymų sąrašą, kuriame yra 10 iš anksto nustatytų parinkčių, iš kurių galima tiesiai kameroje pasirinkti įvairias spalvines temas nuotraukoms ir filmuotai medžiagai. Nauja funkcija „My Image Style“ leidžia filmuoti „Intelligent Auto“ ar „Scene Selectione“ režime, o naudojantis piktogramomis jutikliniame ekrane galima tiesiogiai valdyti fono efektus, apšviestumo lygį ir spalvų toną.

DI padeda nuolatos išgauti nepriekaištingą kokybę

„Real-time Recognition AF“ autofokusavimo funkcija naudoja pažangų dirbtinio intelekto (DI) algoritmą, kuris pagal subjekto informaciją tiksliai aptinka judėjimą, t. y. žmogaus pozos atpažinimui naudojami duomenys apie įprastą žmogaus silueto formą ir laikyseną. Taip itin tiksliai aptinkamos ne tik akys, bet ir kūnas bei galvos pozicija, o fokusas išlaikomas net tada, kai subjektas nusuka veidą nuo objektyvo. DI algoritmas gali atskirti kelis skirtingus subjektus pagal jų pozas ir atpažinti skirtingus veidus, todėl fokuso sekimas užtikrinamas ir kompleksinėse situacijose. DI nuo šiol atpažįsta ne tik žmogaus ar gyvūno, bet ir paukščio, vabzdžio, automobilio ar traukinio ir lėktuvo siluetus, kas lemia tikslesnę veikseną ir fotografavimo, ir filmavimo režimuose.

„ZV-E1“ turi DI paremtą fokuso išlaikuymo funkciją „Real-time Tracking“, kuri aktyvuojama iki pusės nuspaudus užrakto mygtuką. Taip kamera automatiškai ima sekti objektą, o jos naudotojas gali sutelkti dėmesį į kadruotę ir kompoziciją. Sparčios veiksenos „Hybrid AF“ funkcija leidžia greitai sufokusuoti objektą ir sekti jį su dideliu tikslumu, o detalūs fokusavimo nustatymai dar labiau išplečia tikslumą ir kontrolės galimybes.

Kompaktiška vaizdo stabilizavimo dalis ir padėties jutikliai su optimizuotais algoritmais leidžia naudotis 5 žingsnių vaizdo stabilizavimu ir išgauti maksimalią vaizdo kokybę. Kameros judėjimas aptinkamas ir koreguojamas pagal 5 ašis, o kameros viduje sumontuota stabilizavimo dalis yra pritaikyta naudoti su įvairiais objektyvais, įskaitant ir „E-mount“ serijos, kurioje nenaudojama integruota optinė stabilizacija.

„Dynamic Active Mode“ stabilizavimo veiksena yra iki 30 proc. efektyvesnė nei „Active Mode“ režimas ankstesniuose modeliuose. Todėl kur kas lengviau nei anksčiau galima nufilmuoti sklandų, stabilų, vaizdo dienoraščio tipo turinį judant.

Dar viena aktuali „ZV-E1“ galimybė yra DI paremta filmavimo funkcija „Auto Framing“, kuri yra pritaikyta interviu, muzikos pasirodymams, maisto gaminimui ir kito tipo formatui. Pasitelkiant DI technologiją, „Auto Framing“ automatiškai apkerpa kadrą taip, kas subjektas visada yra priešakinėje pozicijoje. Net ir nejudinant pačios kameros, kadruotė yra nuolatos koreguojama subjektą išlaikant dėmesio centre. Tai gali gerokai palengvinti filmavimą vienam.

Funkcija „Framing Stabiliser“ padeda automatiškai išlaikyti stabilią filmuojamo subjekto poziciją kadre, kas yra itin pravartu filmuojant pakartotinius kadrus ar aplink subjektą.

Funkcija „Breathing Compensation“ apsaugo nuo netikėtų fokuso perėjimų išlaikant stabilų matymo kampą bei užtikrina sklandžius fokusavimo perėjimus. Kamera taip pat gali atpažinti kelis veidus tame pačiame kadre pasitelkiant funkciją „Multiple Face Recognition“, kuri padeda išgauti estetišką išsiliejusio fono efektą viename kadre esant keliems žmonėms.

„ZV-E1“ odos atspalvio atkūrimas optimizuotas atskirai nuotraukoms ir filmuotai medžiagai, todėl natūralus ir estetiškas jos atvaizdavimas užtikrinamas ir darant asmenukes, ir filmuojant. Kamera turi „Bokeh Switch“ funkciją, kuri vienu spustelėjimu leidžia aktyvuoti išsiliejusio fono efektą, taip pat švelnaus odos atspalvio efektą ir „Product Showcase Setting“ nustatymus produktų apžvalgoms.

Sklandus, paprastas, universalus priartinimas

„ZV-E1“ kameroje priartinimo svirtelė sumontuota rankenos viršuje, ji padeda valdyti suderinamus objektyvus su priartinimu, ir naudotis „Clear Image Zoom“ funkcija objektyvuose be priartinimo minimizuojant vaizdo kokybės praradimą. Toks sprendimas gali reikšmingai sumažinti objektyvų, reikalingų išgauti norimą efektą atitinkamuose projektuose, skaičių.

„Real-time Recognition AF“, „Real-time Tracking“ ir fokusavimo zonos nustatymai išlieka aktyvūs naudojant skaitmeninį priartinimą ar „Clear Image Zoom“, kas užtikrina tikslią ir sparčią fazinio fokusavimo veikseną.

Kameroje įdiegta laiko intervalo funkcija „Time-lapse“ padeda paprastai įrašyti intervalinius video, pavyzdžiui, debesų ar žmonių judėjimą, miesto pokyčius ir kitus lėtai judančius objektus. Ekspozicijos intervalas gali siekti nuo 1 iki 60 sekundžių.

Pažangios garso įrašymo funkcijos

„ZV-E1“ turi profesionalaus lygio 3 kapsulių mikrofoną su keičiama kryptimi, kuris geba užfiksuoti garsą tokiomis lauko sąlygomis, kur vėjas ir aplinkos triukšmas įprastai kelia sunkumų. Prie mikrofono pridedama vėjo apsauga.

„Front“, „All Directions“ ir „Rear“ garso šaltinio fiksavimo veiksenos padeda tiksliai užfiksuoti garsą įvairiose situacijose, o mikrofonas gali automatiškai pritaikyti veikseną pagal subjekto atpažinimo kadre funkciją. Kamera taip pat turi „Multi Interface“ (MI) adapterį su skaitmenine ir standartine garso jungtimis papildomoms garso įrašymo galimybėms.

Plačios postprodukcijos galimybės

„ZV-E1“ palaiko pažangų vaizdo turinio įrašymo režimą, t. y. spartųjį informacijos nuskaitymą ir didelio duomenų srauto apdorojimą nuo viso kadro vaizdo jutiklio ir įgalina viso kadro 4K raiškos nuskaitymą be taškų apjungimo. Ji taip pat palaiko įvairius duomenų įrašymo formatus, pagerinančius įrašyto vaizdo kokybę ir suteikiančius platesnes turinio redagavimo galimybes.

„ZV-E1“ gali įrašinėti vaizdą 10 bitų 4:2:2 režimu naudojant „Long GOP“ ar „All Intra“ kompresiją, ji taip pat palaiko „All-I“ įrašymą ir „XAVC HS“ formatą naudojant dvigubai efektyvesnį „MPEG-H HEVC/H.265“ glaudinimo algoritmą.

Ši kamera turi „Flexible ISO“, kuris „AUTO“ ar rankiniame režime veikia reikšmių diapazone nuo 640 iki 102 400 (nuo 160 iki 409 600 išplėstinis diapazonas).

„ZV-E1“ kartu su vaizdu įrašo vaizdo stabilizavimo ir kameros pasukimo kampo metaduomenis, kurie gali praversti vėliau redaguojant turinį per nemokamą „Catalyst Browse“ programą, mokamą jos versiją „Catalyst Prepare“ ar kitą įskiepį. Fokuso pulsavimas taip pat gali būti kompensuotas redaguojant turinį.

Patogus ir patikimas naudojimas

„ZV-E1“ sukurtas patogiam naudojimui su į šoną atlenkiamu ir pasukamu LCD ekranėliu, skirtu vaizdo peržiūrai ir jutikliniam valdymui su video blogerių dažniausiai naudojamomis funkcijomis. Kameroje naudojama nauja „Sony“ didelės talpos Z baterija, o ją įkrauti galima per USB PD jungtį, kuri palaiko spartųjį įkrovimą. Vaizdo apdorojimo procesorius, vaizdo jutiklis ir susijusios schemos buvo specialiai pritaikytos taupiai naudoti energiją įvairiuose filmavimo režimuose.

„ZV-E1“ yra mažiausia ir lengviausia kamera pasaulyje, pritaikyta vaizdo dienoraščio turiniui kurti, kuri turi viso kadro dydžio CMOS jutiklį ir keičiamus objektyvus. Ji yra atspari drėgmei ir dulkėms. Šia kamera galima naudotis ir viena ranka su papildomu laikikliu su kontrolės funkcijomis „Shooting Grip with Wireless Remote Commander“ (GP-VPT2BT).

„Creators‘ Cloud“, sąsaja su telefonu, transliavimas

Turinio kūrėjai gali pasinaudoti naujai pristatyta „Sony“ platforma „Creators‘ Cloud“. Kameros naudotojai taip pat gali akimirksniu įkelti 15, 30 ar 60 sekundžių klipus į telefoną, o reikiamus segmentus padeda lengviau parinkti „Shot Marks“ funkcija.

Programėlę „Creators‘ App“ galima panaudoti kameros valdymui iš telefono bei nuotraukų ir vaizdo medžiagos perkėlimui. Kameros baterijos lygį ir atminties kortelės užpildymą galima matyti telefone, iš jo redaguoti datą ir kameros pavadinimą. Per programėlę patogu atnaujinti kameros programinę įrangą.

Su šia kamera taip pat galima transliuoti aukštos kokybės 4K (2160p) raiškos video signalą ją prijungus prie kompiuterio ar išmaniojo telefono, ją panaudoti virtualiems susitikimams, gyviems renginiams ar nuotoliniams pokalbiams.

Dėmesys tvarumui

„ZV-E1“ sukurta galvojant apie mažesnį poveikį aplinkai, todėl kameroje panaudotos medžiagos iš perdirbtų PET butelių. Kameros pakuotė yra visiškai perdirbama, joje plastikas pakeistas natūraliu pluoštu iš bambuko, cukranendrių ir perdirbto popieriaus. Augalinės kilmės neaustinės medžiagos panaudotos kameros maišeliui. Kamera taip pat turi funkcijų, orientuotų į žmones su negalia, pavyzdžiui, ekrano funkcijų įgarsinimą.

Naujoji „Sony“ kamera „ZV-E1“ prekyboje pasirodys nuo 2023 m. gegužės, jos rekomenduojama kaina sieks apie 2700 eurų.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas