Technologijos

„Sony“ pristato naują kinematografinę kamerą: pademonstruota kompaktiška „Cinema Line“ šeimos 4K „Super 35“ formato kamera

„Sony“ pristatė naują savo prestižinės „Cinema Line“ serijos modelį – kompaktišką kamerą „FX30” (modelis ILME-FX30). Naujoji 4K raiškos „Super 35“ formato kamera siūlo daugybę profesionalių funkcijų, įskaitant „Dual Base ISO“, LOG filmavimo režimus ir vartotojo įkeltas spalvines lenteles (LUT). Šios profesionalaus lygio filmavimo galimybės siūlomos už itin prieinamą kainą. Kartu su nauja „Sony“ kamera debiutuoja ir dvi padidintos talpos „CFexpress Type A“ atminties kortelės.

„Sony“ pristato naują kinematografinę kamerą: pademonstruota kompaktiška „Cinema Line“ šeimos 4K „Super 35“ formato kamera

Kameroje „FX-30” panaudotas atvirkštinio apšvietimo 20,1 mln. taškų raiškos „APS-C Exmor R CMOS“ vaizdo jutiklis („Super 35” formatas) su dvigubos bazės ISO (800/2500), išsiskiriantis dideliu jautrumu, mažu vaizdinio triukšmo lygiu ir 14+ ekspozicijos lygių nustatymu.

„Aliexpress“ nuolaidos iki 70%. Spauskite čia.

Naujoji „Sony“ kamera palaiko įvairius glaudinimo algoritmus ir gali filmuoti „4K Super 35“ (16:9) formatu su oversamplinimu iš 6K 60fps raiškos. Kamera taip pat palaiko didelio dažnio filmavimą iki 120 kadrų per sekundę 4K raiška ir iki 240 kadrų per sekundę HD raiška. Abu 16:9 režimai gali filmuoti 10 bitų 4:2:2 formatu, o HDMI Type-A jungtis gali būti panaudota 4K 16 bitų nesuglaudintam (RAW) turiniui perduoti į išorinį įrašymo įrenginį.

Kaip ir kitos „Cinema Line“ serijos kameros, „FX30“ turi „Cine El“, „Cine El Quick“ ir „Felxible ISO“ režimus filmuojant su „S-Log3“ spalvinės gamos nustatymais, kurie suteikia daugiau lankstumo pasirenkant spalvinę gradaciją. Visi režimai leidžia filmuojamą vaizdą peržiūrėti pasitelkus atitinkamą LUT parinktį ir taip įvertinti galutinį rezultatą.

Be to, „FX30“ suteikia galimybę pasirinkti išankstinius spalvinius kino tipo nustatymus, pavyzdžiui, „S-Cinetone“, bei gali būti panaudotas nuotraukoms padaryti. Kameroje naudojamas procesorius „BIONZ XR“ užtikrina pažangias vaizdo apdorojimo funkcijas ir realistišką spalvų atvaizdavimą.

Sukurta atleipti kūrėjų poreikius

„FX30“ naudoja naujausią „Sony“ autofokusavimo technologiją su tokiomis funkcijomis kaip fokusavimas pagal akis „Real-time Eye AF“ (žmogaus, gyvūno ar paukščio akys), fokuso išlaikymas sekant objektą „Real-time Tracking“, „AF Assist“ ir kitos.

Kūrėjai taip pat gali pasitelkti funkciją „Focus Map“, kuris leidžia paprastai vizualizuoti matymo lauko gylį, ir funkciją „Breathing Compensation“, kuri padeda išvengti nepageidautino fokuso pulsavimo. Tuo metu režimas „Active Mode“ kartu su 5 ašių optinio vaizdo stabilizavimu leidžia išlaikyti kadro stabilumą, kai filmuojama judant ar pasitelkus laikiklį.

„FX30“ turi kitų „Cinema Line“ patirtį perteikiančių funkcijų, įskaitant programuojamą sąrašo tipo pagrindinį meniu, kuriame galima sukonfigūruoti dažniausiai naudojamas funkcijas, naują startinį ekrano kadrą ir į filmavimo valdymą orientuotus mygtukus bei ratukus.

„FX30“ taip pat turi išplėstą funkcionalumą, kuris padeda su kūrybiniu srautu, kaip post-produkcijos montavimas naudojant įvestas LUT reikšmes ir El metaduomenis. Šie metaduomenys prienami naudojant naujausios versijos „Sony Catalyse Prepare“ ir „Catalyst Browse“ aplikacijas. Naujas „Catalyst Prepare“ įskiepis, skirtas „Adobe Premier Pro“, pasirodė rugpjūčio mėnesį.

Kompaktiška ir lengvai valdoma

Naujoji „FX30“ yra nedidelių matmenų ir svorio, turi plokščios formos korpusą iš magnio, kuris pritaikytas išsklaidyti šilumą ir nepertraukiamai filmuoti 4K/60p formatu.

Kamerą patogu laikyti rankoje ir filmuoti iš įvairių padėčių, naudoti ją kartu su balansiniu laikikliu ar sumontuoti įvairius priedus. „FX30“ turi XLR tipo rankeną, su kuria patogu filmuoti iš žemos padėties bei įrašyti garsą iš įvairių garso šaltinių pasitelkiant 2 XLR garso įvestis ir 3,5 mm garso jungtį 4 kanalų garsui fiksuoti. Išoriniai mikrofonai prie kameros gali būti prijungti per „Multi Interface Shoe“ ar mikrofono jungtį. Pati kamera turi korpuse integruotą stereo mikrofoną.

„FX30“ ir „FX30B“ yra aprūpintos dviem atminties kortelių lizdais, jos palaiko „CFexpress Type A“ ir SDXC/SDHC atminties korteles, taip pat naująsias „Sony“ didelės talpos „CFexpress Type A“ korteles.

Su šia „Sony“ kamera galima naudoti platų „E-mount“ serijos objektyvų spektrą, profesionalaus lygio mikrofonus ir įvairius priedus, kurie gali patenkinti įvairiapusius kūrėjų poreikius.

„Sony Future Filmmaker Awards“ konkursas

Naujoji „FX30“ gali būti puikus pasirinkimas kino kūrėjams, svarstantiems savo darbus pateikti naujam trumpo metražo filmų konkursui „Sony Future Filmmaker Awards“. Šiuos apdovanojimus remia „Sony“, o dalyvavimas juose yra nemokamas, jų tikslas yra suteikti galimybę kūrėjams iš viso pasaulio papasakoti savo unikalias istorijas.

„Aliexpress“ nuolaidos iki 70%. Spauskite čia.

Kaina ir pasirodymo data

Naujoji „Sony“ kamera „FX30“ rinkoje pasirodys 2022 m. spalio pabaigoje, jos kaina sieks apie 2,2 tūkst. JAV dol. Taip pat bus pasiūlytas kameros modelis „FX30B“, kurio kaina sieks apie 1,8 tūkst. JAV dol.

Naujos atminties kortelės

Kartu su nauja „FX30“ kamera „Sony“ pristato dvi naujas padidintos talpos „CFexpress Type A“ atminties korteles – „CEA-G320T“ ir „CEA-G640T“. Šios kortelės be dabar prieinamos 80GB ir 160 GB talpos pasiūlys atitinkamai 320 GB ir 640 GB talpą. Naujų kortelių maksimali duomenų įrašymo sparta sieks iki 700 MB/s, jos palaikys VPG400 standartą, užtikrinantį stabilų duomenų įrašymą iki 400 MB/s sparta ir pritaikytą filmuoti 4K 120p didelės raiškos formatu.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas