Technologijos

Susidomėjimas saulės elektrinėmis nemažėja: ESO prie tinklo prijungė 50 tūkst. gaminančių vartotojų

„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) praneša, kad gaminančiais vartotojais jau tapo daugiau nei 50 tūkst. fizinių ir juridinių asmenų, o bendra saulės elektrinių įrengtoji galia siekia virš 615 megavatų (MW).

Susidomėjimas saulės elektrinėmis nemažėja: ESO prie tinklo prijungė 50 tūkst. gaminančių vartotojų

Absoliuti dauguma gaminančių vartotojų Lietuvoje įsirengia saulės elektrines.

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

„Šiemet, baigiantis liepai, prie tinklo bus prijungta daugiau gaminančių vartotojų nei per visus praėjusius metus. Ir bendras skaičius – 50 tūkstančių gaminančių vartotojų – įspūdingas, be to tai viena svarbiausių dedamųjų transformuojant energetikos sektorių ir kartu didinant visos šalies energetinę nepriklausomybę“, – sako ESO Tinklų vystymo tarnybos vadovas Ovidijus Martinonis.

Per pirmąjį šių metų pusmetį bendrovė prie tinklo prijungė virš 17 tūkst. gaminančių vartotojų. Tuo tarpu pernai iš viso buvo prijungta beveik 19 tūkst. Šiemet gaminantys vartotojai, tiek komerciniai, tiek ir buitiniai, įsirengė daugiau kaip 714 tūkst. saulės modulių. Bendras šių modulių plotas prilygsta pusei Trakų miesto užimamo ploto.

Anot O. Martinonio, birželio mėn. pabaigos duomenimis, didžioji dalis saulės elektrines įsirengusiųjų yra buitiniai vartotojai – virš 47 tūkst. Prie tinklo prijungtų komercinių objektų skaičius siekia beveik 3,5 tūkst.

Per artimiausius trejus metus ESO į tinklo plėtrą investuos virš 80 mln. Eur. Šios investicijos leis sudaryti tinkamas technines galimybes prijungti gaminančius vartotojus. Lėšas skirs Europos Sąjunga.

ESO per dieną vidutiniškai sulaukia po 150 paraiškų saulės elektrinėms įsirengti. Duomenys rodo, kad norinčių įsirengti saulės elektrines gretos smarkiai išauga Energetikos ministerijai paskelbus apie paramą įsirengiant saulės elektrines. Šiemet Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), skirstanti 40 mln. eurų paramą, pranešė, kad prailgina ir paraiškų priėmimo terminą. ESO daugiausiai paraiškų tapti gaminančiais vartotojais sulaukė balandį ir gegužę. Balandį jų buvo gauta 4 tūkst., o gegužę dar beveik 6 tūkst. paraiškų. Birželį paraiškų skaičius siekė 3 tūkst.

Sulaukdama vis daugiau paraiškų ir norėdama greičiau išduoti technines sąlygas gaminantiems vartotojams, bendrovė įdiegė pažangius sprendimus, kurie leidžia taupyti laiką ir resursus. Ypač sąlygų išdavimo terminą leido sumažinti robotizuotas duomenų automatizavimas. Dabar sąlygų paruošimas trunka vos 5 kalendorines dienas, o sąlygų reikalaujančių sudėtingų techninių sprendimų išdavimas iki 30 kalendorinių dienų.

Teikiant paraiškas techninėms sąlygoms gauti, verta pastudijuoti laisvų galių žemėlapį, kuriame galima pamatyti tinklo pralaidumus konkrečioje vietovėje ir taip numatyti galimus saulės elektrinės įrengimo kaštus, kurie bus didesni, jeigu teks rekonstruoti tinklą ir didinti pralaidumą.

Net 97 proc. visų paraiškų pateikiamos internetu – per ESO savitarnos svetainę.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas