Taivanas sulaukė pagalbos šauksmo iš Europos: tikisi investicijų, padėsiančių išspręsti opią šių dienų problemą

Taivanas sulaukė pagalbos šauksmo iš Europos: tikisi investicijų, padėsiančių išspręsti opią šių dienų problemą

Lukas Snarskis

Europos Sąjunga ir Taivanas yra demokratijos šalininkės, turinčios bendras vertybes, taip pat jos yra ir partnerės puslaidininkių pramonės sektoriuje, ketvirtadienį sakė vienas aukšto rango ES pareigūnas, pristatymo pagrindinėms Taivano salos mikroschemų bendrovėms metu. Pristatymo, kurio pagrindinis tikslas – pritraukti Taivano mikroschemų bendrovių investicijas į Europos Sąjungą bei vystyti glaudesnį bendradarbiavimą puslaidininkių pramonės srityje.

Taivanas yra vadinamas technologijų jėgaine bei namais daugybei kompanijų, įskaitant ir tokias kaip „Taiwan Semiconductor Manufacturing Co.“. Pastaroji yra daugiausiai dėmesio skirianti puslaidininkių rinkos dalyvė, siekianti išspręsti pasaulinę lustų gamybos bei tiekimo problemą, dėl kurios buvo uždaryta daugybė automobilių gamybos linijų visame pasaulyje. Puslaidininkių trūkumo krizės poveikis toks didelis, kad šiandien jis jaučiamas ir plataus vartojimo elektronikos srityje.

cropped-chips

Nors TSMC ir stato 12 milijardų dolerių vertės lustų gamybos gamyklą JAV, Arizonos valstijoje, kompanija neparodė jokio susidomėjimo bei neužsiminė apie galimybę panašią gamyklą statyti ir Europoje. Kalbėdama virtualiame Taivano ir Europos Sąjungos investicijų forume, Europos Komisijos prekybos skyriaus generalinė direktorė Sabine Weyand sakė, kad mikroschemų trūkumo poveikis automobilių gamintojams primena, kokie esminiai yra lustai.

„Priimdama Europos mikroschemų įstatymą, Europa dės daugiau pastangų, kad padidintų gamybą, tačiau mes taip pat norime bendradarbiauti su savo bendraminčiais, įskaitant Taivaną“,- sakė ji, remdamasi praėjusį mėnesį Europos Komisijos pasiūlytais teisės aktais.

Malaysia-chips

„Bendradarbiavimo siekiame ne tik todėl, kad Taivanas žymus puslaidininkių gamyba, bet ir todėl, kad visos technologijos galiausiai yra saugumo klausimas. Mes norime, kad ES skaitmeninė darbotvarkė būtų formuojama kartu su mūsų bendraminčiais ir bendromis vertybėmis.“ Nei ES, nei jos valstybės narės kol kas neturi oficialių diplomatinių ryšių su Taivanu.

Taivano vyriausybė nori pasirašyti dvišalį investicijų susitarimą su Europos Sąjunga, kuri pirmą kartą įtraukė Taivaną į savo prekybos partnerių sąrašą tokiam sandoriui 2015 metais. Tai įvyko likus metams iki to, kai prezidentas Tsai Ing-wen pirmą kartą tapo Taivano prezidentu, tačiau šia tema nesitarė su Taivanu nuo to laiko. T.Ing-wen tame pačiame forume sakė, kad Taivanas – valstybė, kuri turi demokratiją, laisvę ir pagarbą žmogaus teisėms, yra „natūralus“ ES partneris.

„Derybų dėl dvišalio investavimo susitarimo pradžia gali būti dar konkretesnės, demokratijų, tokių kaip ES ir Taivanas, partnerystės pradžia“.

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas