Tapatybės kortelių turėtojai sulaukė stulbinančių naujienų: jūsų turimas dokumentas suteiks dar daugiau galimybių, sužinokite kas keičiasi

Lietuvos gyventojai pasirašyti el. erdvėje ar patvirtinti savo tapatybę dažniau naudoja mobiliojo ryšio priemones, rodo Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) atlikta apklausa.

Juodžiausi „Aliexpress“ išpardavimai prasideda jau dabar. Spauskite čia, kad peržiūrėti geriausius pasiūlymus.
Tapatybės kortelių turėtojai sulaukė stulbinančių naujienų: jūsų turimas dokumentas suteiks dar daugiau galimybių, sužinokite kas keičiasi

Asmens tapatybės kortelės, kaip pasirašymo priemonė, yra mažiau populiaresnės. Tam įtakos gali turėti ir patogumo veiksnys: norint pasirašyti ar patvirtinti savo tapatybę su asmens tapatybės kortele, reikėdavo tinkamai paruošti kompiuterį ir turėti tam pritaikytą lustinių kortelių skaitytuvą.

„Be to, nemaža dalis gyventojų apskritai nežino apie šias galimybes“, – apgailestauja Vaidotas Ramonas, RRT skaitmeninių paslaugų reguliavimo grupės vadovas.

Visgi, pasak eksperto, situacija gali pasikeisti, nes birželio pradžioje pradėta platinti mCard LTU programėlė, kuri sudarys galimybę naudotis asmens tapatybės kortelėmis elektroninėje erdvėje ženkliai patogiau.

„Nuo šiol užteks mobiliojo telefono, palaikančio NFC technologiją, su įdiegta mCard LTU programėle. Kitaip tariant, nebereikės papildomų lustinių kortelių skaitytuvų. Tiesa, asmens tapatybės kortelė turi būti išduota nuo 2021 m. rugpjūčio 14 d., senesnės nėra tinkamos“, – aiškina RRT skaitmeninių paslaugų ekspertas.

Šiuo metu nauju asmens tapatybės kortelių funkcionalumu galima pasinaudoti tik jungiantis prie valstybinių paslaugų www.epaslaugos.lt portale – pasirinkus „Bekontaktė ATK“.

„Tai – jau labai svarbus pirmasis žingsnis. Žinoma, dar svarbiau, kad ateityje šia naujove pasinaudotų ne tik viešasis sektorius, bet ir verslas – integruodamas tokią galimybę savo paslaugų portaluose ir pateikdamas savo klientams dar vieną nemokamą alternatyvą“, – teigia V. Ramonas, Skaitmeninių paslaugų reguliavimo grupės vadovas.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

12 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Loreta

Skaitmenizavimas...Taip po žinksneli ir visi būsime valdomi technologiju...ir dar nežinia ko...

GytisLoreta

Ar nepastebite ryšio tarp gramatinių klaidų kiekio (komentatoriaus neišsilavinimo) ir pasipriešinimo naujovėms, tikėjimo sąmokslo teorijomis?

Skaitytojas to Meškinui

Pasikeisti neproblema. Tai gal tu apmokėsi keitimo išlaidas, kas jas gavo, jau sumokėta buvo. Ką tu siūlai antrą kartą mokėti? Čia yra ne kas kita, o pasipinigavimas. Kaip jos ir atsirado, buvo ale skirta nori nenori tapatybės kortelė, o poto tik pasas preriotetas. Mano nuomonė pakanka tik paso, nes ta kortelė tik išmislas.

Nesvarbu

Tapatybės kortelė tai vergo dokumentas, jis net pilietybės nepatvirtina, nahren ji išvis reikalinga....

RRT apgailestauja dėl stulbinamos naujienos

Nuo šios vasaros jie panaikino galimybę bet kokiu būdu pasirašyti tapatybės kortelėmis išleistomis iki 2021. Taip jie atstūmė ir tuos naudotojus, kurie naudojosi skaitytuvais. Man tai buvo stulbinama naujiena, o ne ta mCard LTU NFC, kuria nei aš, nei kas kitas naudosis dar 10 metų, kol bus pakeistos tapatybės kortelės. RRT norėjo kaip geriau, bet gavosi kaip visada. Valdiška kontora.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas