Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ pristatė jūros dugno tyrimų duomenis šalies mokslo bendruomenei

Pranešimas spaudai

2024-05-19, 17:14

0 komentarų

Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ kartu su partneriu „Fugro“ Klaipėdos universiteto organizuojamoje konferencijoje pristatė žvalgybinių jūros dugno tyrimų duomenis šalies mokslo bendruomenei. Šie duomenys buvo surinkti bendrovei ruošiantis statyti jūrinio vėjo elektrinių parką Baltijos jūroje, prie Lietuvos krantų.

Puikis el.dviratis, kuris dabar net 300 eurų pigesnis nei Lietuvoje!
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ pristatė jūros dugno tyrimų duomenis šalies mokslo bendruomenei

Šiam projektui įgyvendinti buvo atlikti išsamūs jūros dugno tyrimai, skirti įvertinti Baltijos jūros dugno sąlygas, nuspręsti kur bus statomos vėjo elektrinės bei priimti sprendimus, susijusius su jų statyba ir projektavimu.

Tiriant šią teritoriją geofizinių tyrimų laivas „Fugro Frontier“ Baltijos jūroje nuplaukė apie 2 tūkst. kilometrų rinkdamas aukštos kokybės duomenis. Tyrimų laivas išsamiai analizavo jūrinio vėjo parkui skirtą 120 kvadratinių kilometrų teritoriją Baltijos jūroje, kur po vandeniu rinko dvimačius itin didelės raiškos duomenis, taip pat batimetrinius, sonaro su šoninio skanavimo funkcija ir magnetometrinius duomenis.

„Baltijos jūros dugno plotas, skirtas vystyti pirmąjį Baltijos šalyse jūrinio vėjo elektrinių parką, taip išsamiai dar niekada nebuvo tirtas. Siekiame, kad surinkti itin detalūs duomenys būtų naudojami ne tik jūrinio vėjo projekto vystymui, bet ir pristatyti Lietuvos mokslo bendruomenei, jūros dugno tyrėjams. Tai – dar viena iš projekto naudų“, – sako bendrovės atstovas spaudai Paulius Kalmantas.

Jis akcentuoja, kad konferencijos dalyviams buvo pristatytas išskirtinis energetikos projektas, jo projektavimui surinkti dugno duomenys, taip pat – daugiau informacijos apie anksčiau neatrastą jūros dugne nugrimzdusį laivą. „Šis netikėtai aptiktas skenduolis sukėlė tyrimus atliekančių specialistų ir platesnės visuomenės dėmesį, informacija apie jį yra toliau analizuojama, tačiau jau dabar dalinamės šiuo atradimu ir su juo susijusiomis detalėms su Lietuvos tyrėjais ir istorikais“ – teigia P. Kalmantas.

„Ignitis renewables“ statomas 700 megavatų (MW) jūrinio vėjo elektrinių parkas elektrinių parkas Baltijos jūroje galėtų pagaminti apie 3 teravatvalandes (TWh) žaliosios elektros energijos per metus, o tai užtikrintų ketvirtadalį dabartinio Lietuvos elektros energijos poreikio. Vystomo projekto dėka ženkliai išaugusi vietinės elektros energijos gamyba iš atsinaujinančių energijos išteklių panaikins priklausomybę nuo elektros energijos importo, skatins regiono transformaciją į tvarų žaliosios energetikos centrą bei prisidės prie planų Baltijos šalis paversti energijos eksportuotojomis į Vidurio Europą.

Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto organizuojama konferencija „Jūros ir krantų tyrimai“ skirta Lietuvos tyrėjams, verslo ir pramonės, viešojo sektoriaus atstovams, siekiantiems pasidalinti mokslinių tyrimų rezultatais, geraisiais mokslo ir verslo bendradarbiavimo pavyzdžiais bei kitomis aktualijomis.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas