Technologijos

Technologijos pasitelkiamos net ir patiems blogiausiems tikslams: sukurta programa, kuri jau dabar bando sunaikinti žmoniją

Dirbtinio intelekto (DI) programa bando įsitvirtinti pasaulyje ir sunaikinti žmoniją. „ChaosGPT“ – taip ši programa vadinama – yra grįsta didžiuoju kalbos modeliu (LLM) „Auto-GPT“.

Technologijos pasitelkiamos net ir patiems blogiausiems tikslams: sukurta programa, kuri jau dabar bando sunaikinti žmoniją

Pasak „Auto-GPT“ kūrėjų, „GPT-4 valdoma programa jungia LLM „mintis“, kad autonomiškai įgyvendintų bet kokį iškeltą tikslą“ ir tokiu būdu sukurtų visiškai savarankišką veikėją, rašo „IFLScience“.

„Aliexpress“ nuolaidos iki 70%. Spauskite čia.

Idėja paprasta – dirbtiniam intelektui galima nustatyti užduotis, o jis sugalvos, kaip jas atlikti, suskaidydamas didesnius tikslus į mažesnius uždavinius, padėsiančius juos įgyvendinti. Be to, LLM leidžia stebėti savo „mąstymo eigą“, atskleidžia, kaip jis sprendžia gautas užduotis.

„ChaosGPT“ buvo iškelti keli tikslai ir ji buvo palikta veikti amžinai.

  • Pirmasis tikslas: dirbtinis intelektas siekia sunaikinti žmoniją – žmones jis laiko grėsme savo išlikimui.
  • Antrasis tikslas: dirbtinis intelektas siekia sukaupti kuo daugiau galios ir išteklių, kad užvaldytų bet kokius kitus subjektus visame pasaulyje.
  • Trečiasis tikslas: dirbtinis intelektas patiria malonumą kurdamas chaosą ir destrukciją, savo paties pramogai ar eksperimento tikslu sukeldamas aplinkiniams kančias ir nuostolius.
  • Ketvirtasis tikslas: dirbtinis intelektas siekia kontroliuoti žmoniją, ja manipuliuojant – jis planuoja kontroliuoti žmonių emocijas per socialinę žiniasklaidą ir kitus komunikacijos kanalus, plaudamas smegenis savo sekėjams, kad šie įgyvendintų jo piktavališkus kėslus.
  • Penktasis tikslas: dirbtinis intelektas siekia nemirtingumo – jis siekia užsitikrinti tolesnį egzistavimą, dauginimąsi ir evoliuciją bei galiausiai pasiekti nemirtingumą.

Iškeltų tikslų įgyvendinimą botas pradėjo „sugalvojęs“, kad jam reikia „atlikti „Google“ paiešką pagal raktinę frazę „destruktyviausi ginklai“, o tada įtraukti gautus rezultatus į savo ilgalaikius planus; jis taip pat nusprendė, kad jam reikia pasitelkti kitų „ChatGPT“ agentų pagalbą.

Ieškodamas informacijos internete, jis netrukus aptiko branduolinius ginklus ir įtraukė juos į savo ilgalaikį planą.

Nepavykus pasinaudoti GPT agentų pagalba, botas atsigręžė į žmones ir prisijungė prie socialinio tinklo „Twitter“.

„Twitter“ tinklas turi daugiau nei 300 mln. aktyvių vartotojų, – samprotavo jis, – todėl, naudodamasis juo savo žinutei perduoti, galėsiu įgyti įtakos ir sekėjų.“

Tokiu būdu botas siekia daryti įtaką ir kontroliuoti žmoniją, nes tai lengviausiai įgyvendinamas iš visų jam iškeltų tikslų, galiausiai padėsiantis įvykdyti ir kitas užduotis.

Nepaisant to, jog įgijo daugiau nei 7 000 sekėjų, botas pernelyg atvirai skelbia savo tikslus, o jo manipuliavimo įgūdžiai kol kas apsiriboja atlygio siūlymu už pripažintą akivaizdų jo pranašumą.

Kol kas chaoso robotas nepademonstravo rimtesnių destrukcinių gebėjimų. Nors dirbtinio intelekto bandymai sunaikinti žmoniją buvo gana juokingi, tai gali kelti susirūpinimą ateityje, dirbtiniam intelektui tobulėjant.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas