Ukrainai atremti Rusijos invaziją padeda menas: prisideda ir lietuviai, sužinokite kaip

Pranešimas spaudai

2022-05-17, 07:35 (atnaujinta 2022-11-03, 11:51)

0 komentarų
Ukrainai atremti Rusijos invaziją padeda menas: prisideda ir lietuviai, sužinokite kaip

Rusijos užpulta Ukraina paramos sulaukia įvairiausiais būdais ir kanalais, prie to reikšmingai prisideda ir menininkai, aukojantys už savo kūrinius surinktas lėšas šiai šaliai ar jai padedančioms organizacijoms. Unikalų būdą per meną prisidėti prie Ukrainos laisvės kovos siūlo ir lietuvių sukurtas projektas.

Menas nuo pirmos karo Ukrainoje dienos atlieka svarbų vaidmenį: pradedant V. Putiną ir rusų nesėkmes pašiepiančiais memais internete, paramą Ukrainai išreiškiančiais ar Rusijos karinį laivą nahui siunčiančiais marškinėliais, puodeliais ir pašto ženklais, baigiant iškalbingomis, nežmonišką rusų marodierių elgesį atspindinčiomis protesto akcijomis šalia Rusijos ambasadų visame pasaulyje.

Dar daugiau, menininkai ir jų kūriniai tiesiogiai prisideda prie paramos daugiau nei du mėnesius karo niokojamai šaliai. Dešimtys aukcionų namų, galerijų ir internetinių platformų visame pasaulyje ir šimtai pavienių kūrėjų aukoja už savo meną surinktas lėšas Ukrainai, o jų kūrinius perkantiems žmonėms tai leidžia įprasminti savo paramą.

NFT už Ukrainos laisvę

Unikalų būdą aukoti Ukrainai siūlo ir lietuviai. Komunikacijos agentūros „Fabula Rud Pedersen Group“ kartu su NFT ekspertais MARS4.me įsteigtas projektas „NFTs 4 Peace“ kviečia remti Ukrainos pasipriešinimą įsigyjant šio karo tematikos meno kūrinių NFT, t.y. nepakeičiamus žetonus (angl. non-fungible tokens). Tai – unikalūs, nenukopijuojami ir „nenulaužiami“ sertifikatai virtualioje erdvėje, patvirtinantys, kad skaitmeninis turtas ar meno kūrinys priklauso konkrečiam žmogui.

„Menas įvairiausiomis formomis ne tik padeda skleisti žinią pasaulyje apie karą Ukrainoje, bet kartu tampa ir istorijos dalimi, kurios jokiems propagandos meistrams suklastoti nepavyks. NFT įgalina meno kūrinius paversti kone amžinais – jų nesunaikins nei ugnis, nei bombų sprogimai. Taigi pasinaudodami ateities technologijomis ne tik įrašome istoriją, bet ir padedame ją kurti, kadangi surinktas lėšas skiriame paramai Ukrainai“, – sako Raminta Rimkienė, agentūros „Fabula Rud Pedersen Group“ direktorė ir partnerė.

Gegužės 2 dieną startuoja finalinis „NFTs 4 Peace“ projekto aukcionas, jame bus galima įsigyti daugiau nei šimtą Ukrainos, Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Anglijos, Austrijos ir kitų šalių menininkų kūrinių, kuriuos vienija Rusijos karo prieš Ukrainą tema.

Parama pasieks kriptovaliutomis

Kaip ir kitus nepakeičiamus žetonus, „NFTs 4 Peace“ galima įsigyti siūlant kainas kriptovaliutomis. Aukcionas simboliškai baigsis gegužės 9 dieną, kad, rusams švenčiant, lietuviai padėtų Ukrainai – visos aukciono metu surinktos pajamos bus pervestos tiesiai Ukrainos Skaitmeninės transformacijos ministerijai.

Ji dar karo pradžioje susikūrė ir internete paskelbė savo kriptovaliutų piniginės adresą, parama priimama 14 skirtingų kriptovaliutų. Skelbiama, kad tokiu būdu ministerija surinko per 100 mln. dolerių vertės paramą, daugiau nei pusė jos jau buvo panaudota įsigyjant neperšaunamas liemenes, šalmus, radijo stoteles ir medikamentus.

„Svarbus kriptovaliutų privalumas yra tai, kad jomis galima atsiskaityti operatyviai, mokėjimai iškart pasiekia gavėjus visame pasaulyje – tai Ukrainos institucijoms šiuo metu itin svarbu. Tuo tarpu NFT yra viena sparčiausiai augančių blokų grandine grindžiamų technologijų pasaulyje. Pasinaudodami ja ir įtraukdami šimtatūkstantinę MARS4.me bendruomenę siekiame padėti ukrainiečiams apginti savo šalį“, – sako MARS4.me vadovas Tomas Markūnas.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

„Sony“ išleidžia plačios diafragmos, plačiakampį, priartinantį „G Lens™ FE 16-25mm F2.8 G“ objektyvą

Pranešimas spaudai

2024-04-17, 19:54

0 komentarų

„Sony“ džiaugiasi galėdami pranešti apie naujausią pilno kadro α™ (Alpha™) E-mount objektyvų linijos papildymą. FE 16-25mm F2.8 G yra plačios diafragmos objektyvas, išlaikantis maksimalią F2.8 diafragmą pilname židinio nuotolio diapazone - nuo 16 iki 25 mm.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Sony“ išleidžia plačios diafragmos, plačiakampį, priartinantį „G Lens™ FE 16-25mm F2.8 G“ objektyvą

„Sony“ džiaugiasi galėdami pranešti apie naujausią pilno kadro α™ (Alpha™) E-mount objektyvų linijos papildymą. FE 16-25mm F2.8 G yra plačios diafragmos objektyvas, išlaikantis maksimalią F2.8 diafragmą pilname židinio nuotolio diapazone - nuo 16 iki 25 mm.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje

Dėka lengvos bei kompaktiškos konstrukcijos, objektyvas ne tik užtikrina aukščiausią vaizdų kokybę, tačiau ir yra patogus nešioti.

Naujasis objektyvas pasižymi didele raiška, puikiu bokeh efektu ir greitu, tiksliu, tyliu automatiniu fokusavimu. Įspūdingai lengvas, 409 g sveriantis objektyvas lengvai nešiojamas, todėl galite lengvai mėgautis kasdieniu fotografavimu, iš perspektyvos, kurią galima išgauti tik naudojant plačiakampį objektyvą.

Objektyvas turi tą patį filtro skersmenį, darbines savybes ir yra beveik tokio pat dydžio bei svorio kaip ir 2024 m. vasario mėn. paskelbtas „FE 24-50mm F2.8 G“, todėl lengva fotografuoti fotoaparatą laikant tiek rankose, tiek naudojant stabilizatorių.

„FE 16-25mm F2.8 G“ praplečia tiek fotografijos tiek videografijos galimybes fiksuojant įvairias scenas, pavyzdžiui kraštovaizdžius, architektūrą ar portretus.

Pagrindinės FE 16-25mm F2.8 G savybės

  • Kompaktiškas ir lengvas dizainas su naujausia optine ir mechanine konstrukcija.

  • Filtro skersmuo φ67 mm, didžiausias skersmuo 74,8 mm, ilgis 91,4 mm, svoris apie 409 g.

  • Efektyviai išdėstant tris ypač mažos dispersijos stiklus ir keturis asferinius lęšius, įskaitant vieną mažos dispersijos asferinį lęšį, sumažinamos įvairios aberacijos, pvz., chromatinė aberacija, ir pasiekiamas aukštos skiriamosios gebos vaizdas nuo ekrano centro iki kampo.

  • 11 lapelių žiedinė diafragma ir sferinių aberacijų optimizavimas užtikrina gražų bokeh efektą, kuris yra skiriamasis „Sony G“ objektyvų bruožas.

  • Labai gera fotografavimo stambiu planu geba - mažiausias fotografavimo atstumas yra 0,18 m, o didžiausias didinimas - 0,20x.

  • Įmontuoti du linijiniai varikliai leidžia greitai, tiksliai, bei tyliai fokusuoti net ir greitai judančius objektus. Taip pat palaikomas greitas, nepertraukiamas fotografavimas su AF/AE sekimu iki maždaug 120 kadrų per sekundę kartu su α9 III pilno kadro veidrodiniu fotoaparatu. Sklandus sekimas net ir filmuojant 4K120p/FHD240p didelės kadrų spartos vaizdo įrašus, kuriems reikia tikslaus fokusavimo. Naudojant rankinį fokusavimą, linijinis atsakas leidžia tiksliai išgauti aukštos kokybės vaizdą.

  • Kvėpavimo kompensacija leidžia stabilizuoti vaizdą filmuojant.

  • Suderinamas su α serijos fotoaparato vaizdo stabilizavimo funkcija „Active mode“, pasiekiamas aukštas vaizdo stabilizavimo efektas.

  • Ypač patogus valdymas naudojant fokusavimo išlaikymo mygtuką, diafragmos žiedą, diafragmos paspaudimo įjungimo / išjungimo jungiklį ir fokusavimo režimo jungiklį.

  • Sukurtas taip, kad būtų atsparus dulkėms ir drėgmei, padengtas fluoro danga, neleidžiančia purvui prilipti prie priekinio objektyvo paviršiaus.

Kaina ir prieinamumas

Naująjį FE 16-25 mm F2,8 G bus galima įsigyti xx m. už maždaug xxx. Jį parduos „Sony“ įgaliotieji platintojai visoje Europoje.

Čia galima rasti įvairių išskirtinių istorijų, vaizdo įrašų ir įdomaus naujo turinio, nufilmuoto naujausiais fotoaparatais ir kitais „Sony“ gaminiais. „Sony“ Europos fotografijos centras prieinamas 22 kalbomis, jame pateikiamos naujienos, konkursai ir naujausias „Sony“ renginių kiekvienoje šalyje sąrašas.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas