Ukrainiečiai į karą metė naują ginklą: stebėjimo kameros taps baisesnės už šautuvus

Ukrainiečiai į karą metė naują ginklą: stebėjimo kameros taps baisesnės už šautuvus

Lukas Snarskis

, atnaujinta 2022-03-14, 22:42

Rusijos pradėtas karas Ukrainoje tęsiasi jau daugiau nei dvi savaites. Vladimiro Putino karinė invazija akivaizdi, jog nesiklosto pagal jo scenarijų, o ukrainiečiai demonstruoja užtikrintą kovą. Negana to, tam pasitelkiamos ir įvairiausios technologijos.

Ukrainos gynybos ministerija šeštadienį pradėjo naudoti „Clearview AI“ veido atpažinimo technologiją, praneša naujienų agentūra „Reuters“. JAV startuolio sukurta technologija turėtų padėti identifikuoti užpuolikus iš Rusijos, identifikuoti žuvusiuosius, o taip pat turėtų pagelbėti ir kovojant su dezinformacija.

Clearview-AI-veidas

Pranešama, jog Ukraina gauna nemokamą prieigą prie galingos „Clearview AI“ veidų paieškos sistemos, kuri valdžios institucijoms suteikia galimybę tikrinti dominančius asmenis tam skirtuose patikros punktuose. „Reuters“ šaltiniai atskleidžia, jog „Clearview“ bendrovės generalinis direktorius Hoanas Ton-Thatas į Kijevą, su pagalbos siūlymu, kreipėsi vos tik prasidėjus Rusijos invazijai į Ukrainą.

Negana to, pažymima ir tai, jog „Clearview“ neketina siūlyti šios technologijos Rusijai. Nors Ukraina šios situacijos ir nekomentuoja, tačiau dar anksčiau buvo teigiama, jog yra svarstomi JAV dirbtinio intelekto kompanijų, tokių kaip „Clearview“, pasiūlymai. Verta prisimingti, jog nemažai Vakarų bendrovių įsipareigojo padėti Ukrainai, teikiant techninę įrangą interneto veikimui palaikyti, kibernetinio saugumo priemones ir kitokią paramą.

Clearview-AI

Kalbant apie „Clearview“, šis startuolis turi duomenų bazę, kurioje yra daugiau nei 2 mlrd. vaizdų iš Rusijos socialinio tinklo „VKontakte“, o pastarąją duomenų bazę sudaro daugiau nei 10 mlrd. nuotraukų. Net neabejojama, kad tokie technologiniai sprendimai turėtų padėti lengviau atpažinti žuvusiuosius, nes sukurti sprendimai yra gerokai paprastesni nei tapatybės nustatymas, pasitelkiant pirštų antspaudus.

„Clearview“ vadovo teigimu, vėliau ši technologija galėtų būti panaudoti ir tam, jog pavyktų suvienyti karo išbarstytas šeimas. H.Ton-Thato teigimu, „Clearview AI“ gali padėti identifikuojant Rusijos darbuotojus, o taip pat gali daryti įtaką paneigiant melagingus pranešimus socialiniuose tinkluose.

Clearview-AI-id

Tiesa, pažymima, jog nėra tiksliai žinoma kokiu tikslu šį technologinį sprendimą naudos Ukrainos gynybos ministerija.

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.

Komentarai

Nacistus Zudyti

Kam tos kameros ce jos neveiksmingos ir vaiku darzelis o ukrainos pasienije nori kirst siena i lenkija sumoki nuo 2000 iki 5000 doleriu pabegeliams nera taip lengva kirst siena saugo ir gaudo ukrainieciu debilai to nerodo ir nesako spauda toks bardakas ant sienos naciku rado skyle pauzdarbiaut aukso kasykla duokles rinkt

Putin Kaput

Na rusiškų 30 metų senumo technologijų vis tiek niekas neperspjaus. Atsimenu sovietiniai televizoriai, jei neveikia, trenki su kumščiu per korpusą ir paredkas.

Hansas

Duoda dar ir todėl kad pasipildys duomenų bazė,bet pagrindas manau pagalba Ukrainai greičiau sumušti orkas

Piktas

Prisidengs karu ir idiegs visuomenes sekima, karas baigsis o tech ir istatymai liks

Homo Sapiens

Ką čia,, pliauški“, žmonių sekimas vyksta ištisus amžius, ir kas nuo to?, o ir kam tu reikalingas?

Sauliusa

Ir kas i ta sistema nusiunte musu foto

Nesvarbu

Turbūt, kad pats ir nusiuntei😁facebook, twiter, instagram... Ir kiek dar soc tinklų yra. O paskui kažkas kaltas, kad tvo foto kažkas turi...

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas