Technologijos

Už elektrą lietuviai moka vis mažiau, tačiau ekspertai siunčia perspėjimą: pasiruošti šaltesniam periodui būtina jau dabar, galėsite sutaupyti papildomai

Nors artėjant šaltajam sezonui analitikai prognozuoja elektros kainų kilimą, tačiau šiandien gyventojai dar turi galimybę fiksuoti vieną žemiausių kainų per pastaruosius pusantrų metų.

Už elektrą lietuviai moka vis mažiau, tačiau ekspertai siunčia perspėjimą: pasiruošti šaltesniam periodui būtina jau dabar, galėsite sutaupyti papildomai

Energetikos sprendimų bendrovė „Elektrum Lietuva“ sumažino gyventojams siūlomus fiksuotus tarifus – norintiems nuo rugpjūčio iki metų pabaigos užsitikrinti stabilią elektros tiekimo kainą, dabar siūlomas 21 ct/kWh tarifas, o pageidaujantys kainą užfiksuoti 12 mėnesių gali rinktis 22 ct/kWh tarifą.

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

„Tai mažiausios kainos šalies mažmeninėje elektros tiekimo rinkoje – panašios buvo tik Rusijos karo su Ukraina išvakarėse. Nepaisant to, kad ateities sandoriai biržose rodo kainų augimą, kartu su savo akcininke „Latvenergo“ turėdami didžiausius Baltijos regione žaliosios elektros gamybos pajėgumus galime net ir ilgesniam laikotarpiui siūlyti 21–22 ct/kWh siekiančius tarifus. Tiesa, vartotojams siūlome paskubėti – renkantis elektros tiekimą ne nuo rugpjūčio, o nuo rugsėjo, tarifai yra maždaug 1 ct didesni, nes artėjant šaltajam sezonui galime vėl neišvengti kainų augimo rinkose“, – sako „Elektrum Lietuva“ direktorius Martynas Giga.

Norintiems nuo rugpjūčio turėti stabilią kainą 24 mėnesiams, „Elektrum Lietuva“ siūlo užfiksuoti 23 ct/kWh tarifą.

„21–23 centai už kilovatvalandę – apčiuopiamai mažesnė nei 28 centų riba, iki kurios kai kurie tiekėjai vienašališkai sumažino kainas daliai savo vartotojų. Tuo tarpu mes kviečiame gyventojus visada būti aktyviais, sekti pasiūlymus rinkoje ir naudotis geriausiais variantais. Ne kartą asmeniškai tą raginome daryti savo klientus, tūkstančiai tuo pasinaudojo ir išlošė, palyginti su tais, kurie nieko nedarė ir susitaikė su tais 28 centais. Šiuo metu dar tikrai geras metas susimažinti savo elektros tarifą, nėra ko laukti“, – sako bendrovės vadovas.

Lietuvos energetikos agentūros analitikų vertinimu, sprendžiant pagal elektros kainų ateities sandorius, metų pabaigoje tikėtinas elektros kainų augimas.

„Kylant elektros kainoms „Nord Pool“ biržoje, nepriklausomų elektros tiekėjų siūlomų planų tarifai taip pat gali kilti. Vartotojams, kurie vis dar nėra peržiūrėję savo sutarčių su anksčiau užfiksuotais aukštais tarifais, tebėra palankus laikas priimti sprendimus dėl naujų sutarčių sudarymo ir rinktis mažesnius šiuo metu siūlomus tarifus, o tiems, kurie yra garantiniame tiekime, pasirinkti nepriklausomus tiekėjus“, – teigiama Lietuvos energetikos agentūros pranešime.

Pasak M. Gigos, šiuo metu situacija didmeninėje elektros rinkoje nėra stabili, o praėjusių dvejų metų tendencijos rodo, kad antrąjį pusmetį kainos būna didesnės nei pirmąjį.

„Tikėtina, kad analogiška situacija pasikartos ir šiais metais. Todėl sprendimų dėl elektros tiekimo sutarčių persirašymo nepatartume atidėti šaltajam sezonui, kuomet elektros energijos poreikis būna pats didžiausias, o kaina – aukščiausia. Geriausias laikas pokyčiams yra būtent vasara, tad rekomenduojame nepraleisti galimybės pasinaudoti kainų „grindimis“ ir jas užfiksuoti pageidaujamam periodui – iki metų pabaigos, 12 ar 24 mėnesiams“, – sako M. Giga.

Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) duomenimis, „Elektrum Lietuva“ yra vienintelė iš trijų didžiausių elektros tiekėjų, kurios privačių vartotojų skaičius per pirmąjį pusmetį išaugo. Nuo sausio iki liepos pradžios bendrovės teikiamomis elektros tiekimo paslaugomis besinaudojančių buitinių vartotojų skaičius padidėjo 42 proc. iki 179 tūkst., o užimama rinkos dalis išaugo nuo 10,6 proc. iki 14,6 procento.

Vien per birželio mėnesį „Elektrum Lietuva“ elektros tiekimą pasirinko per 10 tūkst. naujų klientų.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

1 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Algis

Koks geras tas Giga.....atseit jie eis į minusą, bet kuo greičiau sudarykire naują sutartį! Visi ,,nepriklausomi,, elektros energijos tiekėjai vagys, kurie skaičiuoja milijoninius pelnus!

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas