Žmonių genialumui ribų nėra: kuriama neįtikėtinai maža kamera, kuri nustebins daugelį

Žmonių genialumui ribų nėra: kuriama neįtikėtinai maža kamera, kuri nustebins daugelį

MiTech.lt

Prinstono universiteto ir Vašingtono universiteto mokslininkai sukūrė stambaus druskos grūdelio dydžio vaizdo gavimo sistemą. Visa tai sukurta ant taip vadinamojo metapaviršiaus su 1,6 milijono cilindrinių stulpų ir gali veikti lygiai taip pat kaip fotoaparato jutiklis. Kiekvienas stulpelis veikia kaip optinė antena, priimanti šviesą, formuojanti optinio bangos frontą, o DI algoritmų dėka aukštos kokybės vaizdas sukuriamas visomis spalvomis.

Tradiciniai fotoaparatai naudoja sudėtingus plastikinius ir stiklinius lęšius šviesą išlenkiančius ant jutiklio, kuris siunčia signalus elektroniniu būdu. Naujasis sprendimas remiasi metapaviršiumi, kuris, trumpai tariant, yra plona plėvelė su atskirais miniatiūriniais elementais, sukurtais laužyti šviesą bet kuria norima kryptimi.

Camera-grain-salt

Grįžtant prie fotoaparato ir šio metapaviršiaus ir jo cilindrinių stulpelių, naujovė yra tinkamas vamzdžių dizainas ir tinkamo signalo apdorojimo algoritmas, kuris gali sukurti tikrą vaizdą. Tai leido metapaviršiaus kamerai užfiksuoti spalvotą nuotrauką, o ne veikti kaip lazeriui, kuris gali sukurti tik neryškius, iškraipytus vaizdus su ribotu matymo lauku.

Photo-sample

Pagrindinis šio naujo tipo fotoaparato pritaikymas visų pirma yra medicininis – robotai galės atlikti minimaliai invazinę endoskopiją diagnozuoti ir gydyti ligas. Metapaviršiai gaminami naudojant silicio nitridą, o tai reiškia, kad juos būtų galima greitai pagaminti masiniu mastu mažesnėmis sąnaudomis nei įprastų fotoaparatų objektyvai. Tai pirmas kartas, kai mokslininkai naudoja dizainą, kai optinė technologija yra priekinėje dalyje, o neuronų apdorojimas veikia galinėje dalyje. Ekspertai mano, kad šis proveržis atvers duris „visiškai skirtingiems prietaisų kūrimo būdams ateityje“.

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas