Paradoksas: net didžiausias „Huawei” konkurentas kritikuoja sankcijas kompanijai

Paskelbė:   Ignas Petrikonis | 2020-11-21
Paradoksas: net didžiausias „Huawei” konkurentas kritikuoja sankcijas kompanijai
0 Pasidalinimai
148 Peržiūros

Neseniai skelbėme, jog Švedija priėmė sprendimą drausti vietiniams ryšio operatoriams diegti „Huawei” 5G ryšio įrangą. Rodos, dėl to iš laimės turėtų šokinėti vienas didžiausių „Huawei” konkurentų tinklo įrangos rinkoje - švedų „Ericsson” , kuriai tai garantuoja didesnius pardavimus ir uždarbį. Deja, bendrovės vadovas ne tik nepasidžiaugė tokiu tėvynės sprendimu, bet ir nepabijojo jo sukritikuoti.

„Ericsson” generalinis direktorius Borje Ekholm viename interviu teigė, jog „Huawei” pašalinimas iš rinkos varžo konkurenciją ir laisvą prekybą bei neabejotinai lems 5G diegimo vėlavimą. 

Lygiai prieš mėnesį Švedijos Pašto ir telekomunikacijų institucija išleido keturių mobiliojo ryšio operatorių sąrašą, kuriems leista varžytis dėl 5G ryšio dažnių šioje Šiaurės Europos šalyje. Pagrindinė sąlyga, kuri buvo keliama šioms telekomunikacijų bendrovėms, buvo tai, jog joms draudžiama naudoti „Huawei” ar „ZTE” produktus, o jau tinkluose egzistuojanti šių Kinijos technologijų milžinių infrastruktūra privalo būti pašalinta iki 2025 metų.

Borje Ekholm teigia, jog jo valdoma kompanija remiasi laisvos prekybos filosofija, ir todėl, žiūrint iš šios perspektyvos, privalo egzistuoti laisva rinka. Jo manymu, Švedija nukrypo nuo Europos Sąjungos saugios 5G infrastruktūros gairių, kurios leidžia operatoriams ir reguliuojančioms institucijoms išplėsti tinklo įrangos kontrolę, neeliminuojant tam tikrų gamintojų iš rinkos.

Vis dėlto po šiais gražiais žodžiais slypi labai aiški ir paprasta priežastis. „Huawei” šiuo metu skundžia Švedijos institucijų sprendimą teisme, kas stabdo 5G tinklo diegimą šalyje. Be abejonės, šie stabdymai itin kenkia „Ericsson”, kuri suinteresuota maksimaliai greitu penktos kartos ryšio infrastruktūros diegimu. Greitesniu 5G atsiradimu suinteresuotos ir pačios Europos valstybės - kuo labiau vėluos 5G diegimas, tuo labiau kentės ekonomika, kas įvyko prieš šiek tiek mažiau nei dešimtmetį, kai daugelis Senojo žemyno šalių vėlavo įvesti 4G.

Primename, jog apie „Ericsson” 5G tinklo įrangos pasirinkimą neseniai paskelbė ir Lietuvoje veikiantis mobiliojo ryšio operatorius „Telia”, praėjusią savaitę taip pat įjungęs pirmąsias 5G stotis ir pradėjęs jų testavimą trijuose didžiausiuose šalies miestuose.


Parašyti komentarą


Susiję įrašai

Naujiena
Internete plinta naujojo „Xiaomi Mi 7“ nuotraukos Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
Naujausi „Huawei“ flagmanai turėtų pasižymėti net trimis „Leica“ kameromis nugarėlėje Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
„Alcatel“ Las Vegase pristatė net tris išmaniųjų telefonų serijas Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
Internete pasklido ganėtinai tikroviškos „Huawei P20“ išmaniojo telefono nuotraukos Autorius: Lukas Snarskis
Straipsnis
„CES 2018“ parodos epicentre – mobilusis 5G ir daiktų internetas Autorius: Pranešimas spaudai
Naujiena
Naujasis „Ulefone“ išmanusis turės net 13000 mAh talpos bateriją Autorius: Lukas Snarskis

Top apžvalgos

Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy Note 10+” apžvalga
Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy S10+” apžvalga
Mūsų: 9.7
„Huawei Mate 20 Pro“ apžvalga