„OnePlus 8T” apžvalga: telefonas, kurio pakaks 3 metams

Justas Stasiulaitis

2020-12-07, 19:40 (atnaujinta 2022-12-03, 19:12)

0 komentarų
„OnePlus 8T” apžvalga: telefonas, kurio pakaks 3 metams

„OnePlus” vardas jau yra pažįstamas daugeliui lietuvių, o pati įmonė buvo įsteigta kurti telefonus, kurie turėjo ambicingą misiją - būti „flagmanų žudikais”. Skambios frazės ir užmojai pasitvirtino įmonės pradžioje ir pirmųjų modelių kainos ir kokybės santykis buvo tikrai įspūdingas. Vos už kelis šimtus eurų galėjote įsigyti aukščiausios klasės išmaniuosius telefonus, bet viskas pasikeitė, kuomet „OnePlus” pradėjo siekti aukštesnės kokybės ir palengva jų kuriamų telefonų kainos išaugo ir netgi susilygino su konkurentų.

Gavusi nemažai kritikos už pamestą savo kelią ir ideologiją, „OnePlus” bando atsikąsti didesnę rinkos dalį ir grįžti į savo kelią su pigiausiu savo siūlomu „Nord” modeliu ir naujausiuoju „8T” modeliu, kurį šiandien ir apžvelgsime. Raidė „T” pavadinime reiškia tą patį, ką „iPhone” modeliuose raidė „S” - minimaliai atnaujinta senesnio išmaniojo versija. Skirtingai nei „Apple”, „OnePlus” atnaujintus „T” variantus išleidžia po ganėtinai trumpo laikotarpio nuo pagrindinio modelio debiuto, todėl istoriškai atnaujinimai ne visuomet būdavo itin dideli. Tad pažiūrėkime, kokio dydžio atnaujinimas yra šį kartą.

Dizainas

„OnePlus” telefonai turi tam tikrą dizaino liniją, kurią, bėgant metams, stengiasi išlaikyti. Būtent šio modelio galinė dalis yra padengta stiklu, kurią nuo įbrėžimų saugo „Gorilla Glass“ technologija, o rėmas yra metalinis. „OnePlus 8T” rankoje jaučiamas kaip tikrai aukštesnės kokybės įrenginys ir parinktos medžiagos tai pateisina. Gale taip pat turime visiškai naujo dizaino kameros modulį su net keturiais objektyvais ir dviem blykstėmis, kuris šiek tiek yra iškeltas iš korpuso, tačiau tikrai ne taip ryškiai kaip naujausiuose „Samsung” telefonuose.

Tiesa, pati jo forma atrodo lyg pasiskolinta iš „Samsung”. Išlaikydami savo liniją telefono šonai yra šiek tiek užlenkti ir rankoje ji yra itin malonu laikyti. Gan didelis ekranas ir korpusas nesukelia diskomforto ilgesnį laikant žaidžiant ar žiūrint video, tačiau jei ieškote kiek mažesnio telefono, reikėtų dairytis į kitą modelį.

Patogiausias ir naudingiausias mygtukas šiame telefone yra vadinamasis „slider” (liet. slankiklis), kuris leidžia jums vienu judesiu telefono garso aplinką pakeisti į vibravimo, begarsį ar įprastą režimą. Panašų sprendimą turį ir „iPhone” modeliai ir jo neatsisako nuo pat pirmųjų modelių, lygiai kaip ir „OnePlus”.

Dar vienas momentas, kuo išsiskiria paskutiniu metu OnePlus telefonai, yra spalvos. Pats telefonas yra ryškios turkio spalvos ir itin traukia akį. Tiesa, kadangi ne visiems vartotojas šis įnoringas atspalvis gali patikti, galima rinktis ir sidabrinę versiją, kuri šiek tiek solidesnė. Visgi spalvos čia nesibaigia - itin ryškios spalvos dėžutėje randame ir naujos kartos USB-C įkroviklį su raudonu įkrovimo laidu.

Ekranas

„OnePlus” tikrai nepataupė ir į šį telefoną įmontavo tikrai gerą ekraną. 6,55 colio, „AMOLED” matrica tikrai yra puiki ne tik dėl savo raiškos, bet ir dėl palaikomo 120Hz ekrano atsinaujinimo dažnio. Būtent pastaroji galimybė atkurti vaizdą tokiu dideliu dažniu suteikia itin malonią patirtį skaitant naujienas, slenkant vaizdą socialinių tinklų programėlėse ar tiesiog naršant internete. Ir įdomiausia, jog skirtumas tarp bandytų telefonų su 90Hz ir „8T” su 120Hz tikrai jaučiamas. Žinoma, dėl baterijos taupymo sumetimų galite ir sumažinti ekrano atkūrimo dažnį, tačiau išbandžius 120Hz yra labai sunku grįžti prie įprastinių 60Hz. Be to, įrenginio programinė įranga geba automatiškai parinkti tinkamiausią atsinaujinimo dažnį, tad visi 120Hz nebus aktyvuoti, kai žiūrite filmą ar klausotės muzikos per „Spotify”.

Kaip ir minėjau, pats ekranas yra tikrai geros kokybės ir jo turima 2400 x 1800 rezoliucija leidžia žiūrėti „YouTube” video ir „Netflix” filmus itin aukšta kokybe. Kalbant apie video medžiagą tai telefonas palaiko tiek HDR10 tiek HDR10+ standartą, kas suteikia žymiai geresnį spalvų atkūrimą. Beje, spalvos šiame ekrane buvo itin tikslios - „OnePlus” kažkokiu magišku būdu sugebėjo suderinti akiai malonius atspalvius ir padaryti taip, kad jie idealiai atitiktų realybę. Žinoma, ekrano nustatymuose yra įvairių reguliavimo galimybių, tad jei mėgstate super ryškią raudoną ar žalią, tam prireiks tik atlikti keletą paspaudimų. Tiesa, to nerekomenduoju - vaizdas gamykliškai yra idealiai sukalibruotas.

Tačiau yra vienas bet. Šiam telefonui trūksta šviesumo. Nepaisant to, kad jis yra „AMOLED” tipo, tačiau lyginant su kai kuriais „Samsung” flagmanais, ryškioje saulės šviesoje įžiūrėti, kas dedasi ekrane, kartais būdavo sudėtinga užduotis.

Veikimas

Bene svarbiausias argumentas, kodėl žmonėms taip patinka „OnePlus” telefonai, yra kompanijos diegiama „OxygenOS” vartotojo sąsaja, paremta „Android 11” operacine sistema. „OnePlus 8T” telefone rasime pačią šviežiausią programinės įrangos versiją, kuri atnaujino smarkiai atnaujino dizainą ir pridėjo kelias naujas funkcijas. Matosi, jog „OnePlus” dizaineriai šiek tiek užmetę akį į „Samsung” sukurtą „One UI” vartotojo sąsają ir pasiskolino kelis elementus. Pats akivaizdžiausias iš jų - nustatymų ir gamyklinių aplikacijų valdymo elementai išdėstyti apatinėje ekrano pusėje, todėl viršutinėje ekrano dalyje matoma daugybė neišnaudotos vietos - taip bandoma palengvinti išmaniojo valdymą vieną ranka tam, kad nereikėtų tampyti pirštų ar keisti prietaiso pozicijos delne.

Apskritai man patinka „OxygenOS”, nes ji nėra perkrauta nereikalingomis programomis ar reklaminiais žaidimais ir vis dar yra mažai nutolusi nuo to, ką siūlo pati „Google” savo telefonuose. Deja, jei gamintojas ir toliau tokiais greičiais kopijuos „Samsung”, sąsaja jau po metų nebeprimins nemodifikuoto „Android”. Tačiau už ką vis dar norėčiau „OnePlus” asmeniškai paspausti dešinę, yra animacijos - jos tokios greitos ir malonios, jog po to paėmęs bet kokį kitą telefoną į rankas nejučia pradedi pykti ir svajoti apie grįžimą prie „8T”

„OnePlus” stengiasi savo telefonus kategorizuoti kaip aukštesnės kokybės įrenginius ir tas puikiai atsispindi veikimo kokybėje. Jau minėta programinė įranga yra nugludinta ir išdirbta, dėka stiprios išankstinio testavimo beta programos, kurios dalimi gali tapti kiekvienas vartotojas. Nors mano kolega Ignas nuolat skundėsi staiga netikėtai uždaromomis aplikacijomis ir tam tikrais strigimais jo turimame „OnePlus 8 Pro”, aš nieko panašaus nepatyriau. Greičiausiai tai lėmė šiek tiek naujesnė „OnePlus 8T” operacinės sistemos versija, kuri veikia nepalyginamai geriau nei Android 10 ir „OxygenOS 10” duetas.

Viduje yra tikrai galingas „Qualcomm Snapdragon 865” procesorius, kuris veikia nepriekaištingai ir, o „aušinimo” sistema, kuri labiau skirsto šilumą po visą korpusą, o ne vėsina, užtikrina, jog žaidžiant ar kitaip intensyviai naudojant telefoną, jis neperkais. Turbūt vienas man asmeniškai svarbiausių komponentų yra „Qualcomm X55” modemas, kuris suteikia galimybę, šiam telefonui palaikyti vieno mobiliojo ryšio operatoriaus Lietuvoje jau pradėtą testuoti 5G ryšį. „OnePlus 8T” ir tinkama operatoriaus įranga turėtų užtikrinti, jog galėsite pasiekti apie 1-1,2 Gb/s mobiliųjų duomenų atsisiuntimo greitį, tačiau praktikoje 5G sparta neperžengė 950Mbps ribos. Visi kiti viduje esantys veikimo komponentai yra tikrai aukštos kokybės ir užtikrins, kad telefono po metų ar dviejų nereikėtų keisti. Tiesą sakant, dėl 5G ryšio ir kitų naujoviškų technologijų, esu beveik tikras, jog „OnePlus 8T” jums be vargo atitarnaus mažiausiai trejus metus.

Garsas

Jau standartu tampa, kad pagrindinis garsiakalbis yra telefono apačioje, o viršuje esantis garsiakalbis suteikia stereo garso potyrį žiūrint video ar klausantis muzikos. Gamintojai vis ieško kaip išsiskirti šioje kategorijoje ir „OnePlus” žengė gan rimtą žingsnį - „8T” modelyje įdiegė du garsiakalbius apačioje, vieną viršuje ir pritaikė „Dolby Atmos” garso technologiją. Šitas komplektas suteikia tikrai malonią garso patirtį ir galite pritaikyti visus garso nustatymus pagal savo norus. Kitaip tariant, galėsite mėgautis vienu kokybiškiausiu bei skaidriausiu garsu tarp dabartinių Android flagmanų. Taip pat labai norėčiau pagirti vibracijos motoriuką, kuris ne tik labai stiprus, bet ir kuria prabangaus telefono įspūdį.

Kamera

„OnePlus 8T”, lyginant su šios serijos pirmtaku, kameros modulį atnaujino iš pagrindų. Jei „OnePlus 8” modulis vizualiai nelabai skyrėsi nuo septintos serijos kameros, tai būtent atnaujintame modulyje jau randame naują kameros dizainą. Deja, naujovės - tik išorėje, pagrindinis 48MP objektyvas buvo tiesiog perkeltas iš „OnePlus 7T”. Pokyčiai apsiribojo tik geresne 16MP itin plataus kampo kamera, teleobjektyvo pakeitimu makro jutikliu bei naujai atsiradusiu 2MP monochrominiu sensoriumi, kuris turėtų surinkti daugiau informacijos apie šviesą nuotraukoje ir ją pašviesinti.

Pirmas dalykas, kurį pastebite fotografuodami su „OnePlus 8T”, yra tai, kokios kontrastingos yra nuotraukos. Daugelis kadrų man pasirodė gal net pernelyg kontrastingos. Dėl sukelto kontrasto, saulėtomis dienomis, nuotraukos atrodo meniškos ir ryškios, kas gražiai žiūrėsis „Instagram”, bet nelabai tiksliai perteiks realią sceną.

Dinaminio diapazono nėra daug, nes atrodo, kad telefonas, vos turėdamas galimybę, nori panaikinti bet kokį šešėlį. Šiek tiek liūdina plataus kampo objektyvas, kuris nors specifikacijų sąraše ir atrodo neblogai, su juo užfiksuoti kadrai yra ne tokie aštrūs ir vaizdas atrodo minkštesnis nei nuotraukose, kurioms naudojamas pagrindinis objektyvas. Spalvos nuotraukose yra kiek ryškesnės, nei realybėje, todėl vėl gauname vaizdą, kuriose viskas atrodo gražiau, nei tai, ką matome savo akimis.

Naktinio režimo nuotraukos buvo nelabai detalios dėl prasto fokusavimo, o gerai nebent tai, kad „OnePlus 8T” objektyvams pavyko surinkti super daug šviesos net ir itin sudėtingomis apšvietimo sąlygomis bei, galima sakyti, naktį netgi paversti diena. Tačiau, nors ir nuotraukos yra šviesios, joms trūksta aštrumo ir tikslumo. Apskritai, naktinis fotografavimo režimas galėtų būti kiek geresnis, nors viską galimai riboja jau stipriai senstelėjusi optika.

„OnePlus 8T” gražiai fotografuoja portretus ir asmenukes. Telefonas kartais bando fono suliejimą padaryti programiškai, nepadedamas kito objektyvo, ir nuotraukose tas matosi. Jei portreto režimu bandysite fotografuoti ne žmones, o daiktus, jos išeis ganėtinai neblogos, bet kadangi fotoaparatas neaptiks veido, fonas bus liejamas programiškai ir nelabai tiksliai, todėl tikrai neprimins didelę diafragmą turinčiu objektyvu aprūpinto veidrodinio fotoaparato. Kažkodėl konkurentams su analogiška užduotimi pavyksta susitvarkyti kur kas geriau.

Apibendrinant kameros modulis yra neblogas ir jo visiškai pakaks kasdieniam naudojimui. Tiesą sakant, kai kurie vartotojai netgi džiaugsis ryškiomis nuotraukomis, tačiau, vertinant iš profesionalų perspektyvos, tame pačiame kainų segmente galima rasti kur kas pajėgesnius kameros komplektus turinčių telefonų. Geras to pavyzdys - Igno neseniai testuotas „Samsung Galaxy S20 FE”, kurio apžvalgą rasite čia.

Baterija

„OnePlus” netaupė baterijos fronte, todėl ir „8T” modelyje atsirado 4500 mAh celė, kuri yra 200 mAh didesnė, nei metų pradžioje pasirodžiusiame „OnePlus 8” modelyje. Bandymų metu šios baterijos visiškai užteko visai dienai naudojant tiek įprastai, tiek bandant iš jo išspausti viską kas įmanoma. Vakare likdavo vos apie 10-20%, bet bent jau netekdavo jaudintis, ar užteks baterijos, kol iš darbo grįšiu namo. Na, nebent darbe išpuldavo projektų pridavimo diena, kai išmaniojo tiesiog nepaleisdavau iš rankų - tokiu atveju, primygtinai rekomenduoju nustatyti 60Hz ekrano atsinaujinimo dažnio režimą. Kitaip įkroviklio ieškosite jau vėlyvoje popietėje.

Labai gera, kad problemų nebus, net jei ir pamiršite įkrauti telefoną vakare - su dėžutėje esančiu net 65W galios įkrovikliu tai galėsite atlikti itin greitai. Realiai kol ryte pasiruošite ir išgersite puodelį kavos, „8T” jau lauks jūsų visiškai įsikrovęs. Nieko panašaus neteko pastebėti su jokiu anksčiau testuotu telefonu.

Vienintelis dalykas, ko vis stinga pigesniuose „OnePlus” telefonuose, yra bevielis įkroviklis. Kuomet visa rinka juda link kaip įmanoma didesnio laidų atsisakymo, diegiant bevielius įkroviklius automobiliuose, įmontuojant juos į baldus ir kuriant naujas šios technologijos inovacijas, kaip „MagSafe”, „OnePlus” kol kas nelabai mato šios technologijos naudos ir šią funkciją rezervuoja tik savo brangiausiajam „OnePlus 8 Pro”.

Verdiktas

Jei man tektų rinktis naują telefoną, „OnePlus 8T” neabejotinai būtų vienas iš variantų. Šiandien dienai jis kainuoja apie 600 eurų kas yra tikrai labai geras pasiūlymas. Jis veikia stabiliai, turi pačius galingiausius vidinius komponentus, o ir pačios surinkimo medžiagos atrodo tikrai patvarios. O kur dar kalnas pačių madingiausių sprendimų, tokių kaip 5G palaikymas ir 120 Hz ekranas, kurios naujo telefono pirkimą leis atidėti bent jau trejiems metams.

Ar už šią sumą tai absoliučiai geriausias pirkinys? Priklausomai nuo to, ko tikitės. Jei absoliučiai svarbiausias kriterijus yra kamerų kokybė, tada galbūt verta užmesti akį į konkurentus iš „Samsung” ar „Xiaomi” stovyklų. Tačiau aš asmeniškai nė kiek nesudvejočiau ir vietoje jų pasirinkčiau „OnePlus 8T” vien dėl analogų neturinčios veikimo spartos, puikios ekrano kokybės ir itin greito įkrovimo, ko pasiūlyti negali praktiškai joks kitas šio kainų segmento atstovas.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas