„Realme C3” apžvalga: 100 eurų kainuojantis čempionas

„Realme C3” apžvalga: 100 eurų kainuojantis čempionas

, atnaujinta 2021-05-25, 14:08

Pigiausi išmanieji telefonai yra lyg Žemės trauka – visi puikiai žino, kad egzistuoja, bet apie tai kalba retai ir priima kaip natūralų dalyką. Tačiau ką daryti žmonėms, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių negali rinktis technologijų žurnalistų taip pamėgtų flagmanų ir yra priversti dairytis į žemiausią prietaisų lentyną?

Balas 6,8 Dizainas 7 Veikimas 7 Kamera 6 Baterija 9 Ekranas 6 Garsas 6
Privalumai
  • Gerai sutvertas korpusas
  • Didelis ekranas
  • NFC mokėjimai
  • Pakankamai sklandus veikimas
  • Ištverminga baterija
Trūkumai
  • Silpnokos kameros
  • Lėtas įkrovimas ir sena Micro-USB jungtis
  • Maža ekrano raiška
  • Lėtas Wi-Fi

Dėl šios priežasties nusprendėme nusileisti į žemiausią išmaniųjų telefonų aukštą ir išbandyti vos 100 eurų kainuojantį neseniai į Europą žengusio didžiausio „Xiaomi” konkurento modelį „Realme C3”. Šioje apžvalgoje išsiaiškinsime, ką gali tiek kainuojantis įrenginys ir ar jis vertas jūsų dėmesio.

Dizainas

Realme-C3-dizainas

Gamintojas „Realme C3” drabužiams, kaip ir galima tikėtis, tikrai neišlaidavo. Ekranas tarsi uždengia vientisą plastikinę dėžutę – jokio įmantraus metalo ir stiklo sumuštinio ar net jo imitacijos. Užtat plastikas papuoštas reljefine tekstūra, kuri šviesoje spindi lyg saulės spinduliai, o pigiems išmaniesiems būdingos ryškios spalvos traukia aplinkinių akį.

Neneigsiu, iš pirmo žvilgsnio jau buvau nurašęs tokį konstrukcijos pasirinkimą. „Po velnių, juk už lango 2020 metai, kiek jūs dar tą antikinį plastiką naudosit?” - mintyse pagalvojau. Vis dėlto ilgiau pasinaudojus telefonu nuomonė pasikeitė. Galbūt korpusas ir plastikinis, tačiau jis yra vientisas - nėra jokių jungimų perėjimų, tarpelių ar kažko, kas traškėtų ar bylotų apie prastą surinkimo kokybę, ką neretai tenka sutikti šiek tiek brangesniuose modeliuose. Be to, įrenginys visiškai neslysta iš delno ir atrodo, jog laisvai atlaikytų nusileidimą ant grindų be jokio dėklo. Žodžiu, kompanija iš medžiagų išspaudė maksimumą.

„Realme C3” tikrai nėra mažas telefonas ir gali lygintis su vidutiniu flagmanu. Dėl šios priežasties telpa jis tikrai ne į visas kišenės ir neretai reikalauja valdymo abiem rankomis. Šiek tiek keista, kad trijų kamerų modulis išsikiša iš korpuso, bet jo siaurumas lemia, jog padėtas ant stalo prietaisas pernelyg nesvyruoja. Užtat ergonomikos srityje prie ko labai prikibti neturiu. Kitaip nei kituose kiniškuose telefonuose, čia garso reguliavimo mygtukai įrengti kairėje pusėje, o įjungimo klavišas – dešinėje. Turbūt įpratimo klausimas, bet likau patenkintas jų pozicija.

Maloniai nustebino nugarėlėje įrengtas pirštų antspaudų jutiklis. Šiems komponentams vis dažniau keliantis po ekranu ar į dešinį šoną, toks sprendimas nejučia priverčia grįžti į praeitį, bet tai su kaupu atlygina itin didelis tikslumas ir atrakinimo greitis, kurio neretai pristinga prašmatniems po ekranu besislepiantiems flagmanų skeneriams.

Ekranas

Realme-C3-ekranas

„Realme C3” yra šiokia tokia išimtis ultra pigių telefonų kontekste, kadangi priekinėje jo dalyje šviečia ne koks nors mažytis, o tikrai labai erdvus 6,5 colio įstrižainės ekranas. Kaip ir būdinga pastarųjų metų modeliams, jis dar ir turi siaurus šoninius rėmelius bei lašo formos priekinės kameros išpjovą.

Žinoma, brangesnieji „Redmi Note 9” jau gali pasiūlyti skylutę primenančią iškarpa bei mažesnį apatinį rėmelį, pravardžiuojamą smakru, tačiau didelės problemos nematau. Tokiame dideliame ekrane labai patogu naršyti internete, žiūrėti vaizdo turinį ar tiesiog komfortiškai susirašinėti su draugais. Bent jau man minėta iškarpa ir rėmai nuėjo į antrą planą ir jau po poros valandų naudojimo tapo įprasti.

Na, o štai matricos kokybė galėtų būti geresnė – HD+ raiška grąžina mus keleriais metais atgal. Suprantu, kad kompanija siekė sutaupyti kaip įmanoma labiau ir nesitikiu tokiame telefone rasti „Super AMOLED” ar kokio 90Hz atsinaujinimo dažnio, bet FHD+ rezoliucija, turint galvoje didelę ekrano įstrižainę, tikrai praverstų. Galbūt tingiai slenkant „Facebook” sieną to labai ir nepajusime, bet atsidarius kokį senesnį puslapį su mažesnio šrifto tekstu tenka kur kas dažniau didinti vaizdą. Galų gale ir patys „YouTube” vaizdeliai nėra tokie ryškūs, kaip esu įpratęs.

Gerai bent jau tai, kad IPS matrica pakankamai šviesi ir nekelia problemų stengiantis įžiūrėti vaizdą lauke. Beje, svarbu paminėti, jog būsimieji pirkėjai įsigytų ekrano apsaugą. Gamykliškai klijuojama plėvelė labai greitai braižoma, o po ja slepiasi septynerių metų senumo technologijos „Gorilla Glass 3”, linkęs lengvai skilti.

Veikimas

Realme-C3-veikimas

Praeityje bet kuris telefonas, kurio kaina sukdavosi aplink 100 eurų, o jo viduje buvo montuojamas „MediaTek” lustas, reiškė viena – jei norime pataupyti savo nervines ląsteles, tokį įrenginį reikia apeiti ratu. Toks išmanusis strigs net elementariose situacijose ir nuolat reikės kreipti dėmesį ne į norimas atlikti užduotis, o taikstytis su kaprizais.

„Realme C3” su naujos kartos „MediaTek Helio G70” procesoriumi pagaliau atsikratė savo pirmtakų karmos ir nuo pirmų sekundžių demonstruoja, jog ką jau ką, bet įprastus uždavinius atlikti jis tikrai pajėgus. „Instagram”, „Messenger”, „YouTube”, „Chrome” ir naujienų programėlės veikia be sutrikimų ir išties sklandžiai. Ne, tikrai nenoriu pasakyti tradicinės apžvalgininkų klišės, kad paprastose užduotyse veikimas nesiskiria nuo flagmanų – skiriasi, nes minėtos aplikacijos užkraunamos lėčiau, o perėjimas tarp jų irgi reikalauja šiokios tokios telefono atokvėpio minutėlės. Tiesiog „Realme C3” nėra toks lagų maišas, kaip metais senesni jo pirmtakai ar visokie pigūs „Samsung” A serijos modeliai.

Manyčiau, viskas veiktų dar geriau, jei įrenginyje būtų ne 3, o bent jau 4GB operatyviosios atminties. Gerai, kad bent jau mūsų testuojamas modelis turi šioje klasėje dosnia laikomą 64GB vidinę talpyklą, kuri dar ir išplečiama atminties kortele. Beje, norint įdėti pastarąją, nereikės aukoti antros SIM kortelės lizdo – prelegente esantis kortelių stalčiukas turi net 3 pozicijas. Tik jokiu būdu nesitikėkite, kad internetas veiks sparčiai. Jeigu 4G greitis dar buvo pusė bėdos, tai Wi-Fi mane nuvylė – nepalaikomas 5GHz standartas neleidžia išnaudoti viso lietuviško šviesolaidinio interneto galimybių, tačiau tai ne naujiena – ši problema kamuoja visus biudžetininkus.

O kaip žaidimai? Viskas priklauso nuo to, ką ir kaip žaisite. Visokie „Asphalt 9” ir „Call of Duty” aukštais grafikos nustatymais striginės, bet pasirinkus viduriuką ir įjungus „Game Space” optimizacijas, žaidimus bus galima žaisti visai padoriai – tikrai geriau, nei tikėtumėtės iš telefono už 100 eurų.

Gerų žodžių nusipelno „Realme UI” vartotojo sąsaja, paremta Android 10. Savo dizainu ji yra lyg „Xiaomi MIUI” ir nemodifikuoto Android mišinys, siūlo visas reikalingiausias funkcijas, o svarbiausia – nėra stipriai apkrauta nereikalingais priedais ir animacijomis, kurios stabdytų tokios klasės telefoną.

Trumpai apibendrinant, smagu, jog pagaliau net ir nebrangių išmaniųjų savininkai gali džiaugtis visaverte naudojimo patirtimi ir norėdami tik kokybiškos įprastų programėlių patirties neprivalo tam išleisti 200 ar bent jau 150 eurų.

Garsas

Realme-C3-garsas

Garso sritis telefonų rinkoje kasmet tampa vis mažiau svarbi, todėl ne keista, jog nusileidus kopėčiomis ant žemiausios pakopos reikalai neatrodo gerai. „Realme C3” teturi vieną garsiakalbį apatinėje briaunoje, kurio kokybė ne pati geriausia, švelniai tariant. Pagarsinus iki maksimumo garso daug ir jis rėžia ausį, bet tik tiek - muzika iškraipyta, su nemažai trukdžių ir labai jaučiamas „mažos kolonėlės” efektas.

Tačiau gamintojas siūlo neskubėti ir pažvelgti į kitą USB pusę apatinėje briaunoje - ten visu gražumu puikuojasi sena gera 3,5mm ausinių jungtis. Žinoma, audiofilinio garso ausyse iš jos tikėtis neverta, bet ei - tai juk atperka patogumas. Beje, jei mėgstate klausyti tradicinio radijo, džiaugsitės šiuolaikiniuose telefonuose vis rečiau sutinkamu FM imtuvu.

„Realme C3” pokalbių ausinę vertinčiau patenkinamai, o štai dėl vibracijos turiu priekaištų. Ji silpna ir nelabai maloni, kaip ir anksčiau testuotame „Realme 6” (jo apžvalgą rasite čia).

Kamera

Realme-C3-kamera

Vidutinės klasės išmaniuosiuose šiuo metu pastebima objektyvų daugėjimo tendencija. Kompanijos pasitelkia įvairius sąžiningus ir nelabai švarius būdus, siekdami nugarėlėje sutalpinti kuo daugiau akių. Rodos, jų vadovams sapnuojasi, jog jei kamerų bus mažiau nei konkurento telefone, vartotojai tiesiog net nepažvelgs jų šedevro pusėn. Visgi „Realme C3” ši taisyklė galioja tik iš dalies - daugiau butaforinių kameryčių sumontuoti neleido ankštas biudžetas.

Pagrindinė kamera iš trijų, esančių galinėje dalyje, turi 12MP ir ganėtinai plačią f/1.8 diafragmą. Na taip, ne 48 ir net ne 32 megapikseliai, bet fotografuoja tikrai padoriai. Dienos metu nuotraukos šviesios ir ganėtinai detalios, tik tiek, kad spalvos nelabai tikslios ir dinaminis diapazonas atsilieka nuo brangesnių modelių. Artinant kadrą taip pat neretai galima įžvelgti artefaktų, bet nepasakyčiau, jog būčiau labai nusivylęs - kažko panašaus ir tikėjausi.

IMG20201129151052

IMG20201129150943

IMG20201129140944

Deja, vakare situacija stipriai suprastėja. Kadangi „Realme” neįdiegė jokio naktinio režimo, nuotraukos tamsios, žibintų šviesos išplaukusios, o visas kadras atrodo tarsi purvinas. Gaila, kad jokio naktinės fotografijos progreso biudžetinės klasės telefonuose neįvyksta jau keletą metų.

IMG20200215093417

IMG20200215095141

Antras objektyvas yra ne kas kitas, o gylio jutiklis, skirtas sulieto fono fotografijai. Jis savo darbą atlieka, tik stebuklo tikėtis būtų naivu - sulietas fonas neatrodo natūraliai, o fotografuojamo objekto briaunų atpažinimas dažnai šlubuoja. Na, o trečias jutiklis yra 2MP makro kamera - pigaus objektyvų skaičiaus didinimo klasika. Jo užduotis - leisti sufokusuoti vaizdą labai arti mažo objekto, pavyzdžiui, vabalo ar laukinės gėlės žiedo, tačiau kiek teko bandyti tai panaudoti, rezultatai visada buvo nuviliantys - daug optinio triukšmo ir prastas detalumas. Tiesą sakant, pagrindine kamera fotografuojant tą patį objektą neretai galima užfiksuoti daug įspūdingesnę nuotrauką.

IMG20201129154239

IMG20201129150842

Filmavimo sritį geriausiai apibūdintų liūdnas emotikonų veidelis. Maksimali raiška siekia 1080p, o kadrų per sekundę greitis - 30. Vaizdas praktiškai nestabilizuotas, todėl labai dreba, fokusas mėgsta nušokti, o nufilmuoti vaizdai, yra patenkinami nebent tada, kai jums labai gera nuotaika.

5MP asmenukių kamera labiau skirta atrakinimui veidu nei fotografijai. Norint kam nors panaudojamų portretų, reikia idealaus apšvietimo ir kokio nors gudraus „Instagram” ar nuotraukų redagavimo programėlės filtro.

Baterija

Realme-C3-baterija

„Realme C3” tikrai nesiruošia juokauti baterijos fronte ir iš karto traukia labai rimtą kortą - net 5000mAh talpą. Tiek pasiūlyti gali net ne visi didesni ir brangesni išmanieji, o čia tokį milžinišką akumuliatorių slepia biudžetininkas su žiurkėno apetitą turinčiu procesoriumi.

Kaip ir galima spėti, baterijos ištvermė tikrai nuostabi. Naudojantis įprastu scenarijumi (naršant internete ir socialiniuose tinkluose, susirašinėjant programėlėse ir elektroniniais laiškais, klausantis muzikos bei žiūrint „YouTube”), akumuliatoriaus visiškai pakanka dviem dienoms. Aišku, galbūt prie to prisideda faktas, jog išmanusis nėra toks pasiutusiai greitas ir patrauklus, kaip flagmanai, todėl natūraliai juo naudositės šiek tiek mažiau ir galimai įvairias užduotis būsite linkęs atlikti kompiuteriu. Kaip ten bebūtų, baterija šiame telefone tikrai nekels problemų.

Kas mane ne juokais suerzino, yra senojo „Micro-USB” tipo jungtis, kuri pradeda atrodyti lyg koks nepalaidotas lavonas, kai jau net pigiausi aksesuarai aprūpinti „USB-C” kištuku. Nežinau, kiek gamintojas sutaupė, žengdamas tokį keistą žingsnį, tačiau būtų gerai, jog tuos centus išleistų šlykštaus skonio kavai, kurią gerdamas galvotų apie laidą sukioti turinčius jo telefono pirkėjus.

Antras nesmagus dalykas - vos 10W galios įkrovimo greitis. Tai reiškia, jog „Realme C3” nuo nulio iki 100% prisipildys per maždaug 2 valandas. Kitaip tariant, geriausia telefoną krauti naktį.

Verdiktas

Rekomenduojant tam tikrus pigiausius kiniškus telefonus mane visada kamuodavo dvejonės - galbūt šiuos įrenginius sumaišyti su žemėmis ir paties vartotojo gerovei patarti pataupyti dar vieną kitą dešimtį bent jau į vidutinę klasę ambicijų turintiems modeliams? O gal visgi rekomenduoti, bet stipriai prigąsdinti? Na, galiu pasakyti, jog dėl „Realme C3” mano sąžinė rami.

Plastikinis, bet gerai sutvertas korpusas, didelis, nors ir vidutiniškas ekranas, gėdos nedarantis lustas, šiokia tokia kamera ir didelė baterija tikrai nėra tas komplektas, kuris gali nustebinti ar sužavėti, tačiau kainų kategorijoje iki 100 eurų sunkiai surasčiau kažką geriau. Taigi, jei nesate reiklus vartotojas ar jūsų dabartinis telefonas leidžia paskutinį kvapą ir žūtbūt reikia naujo, o biudžetas to neleidžia, arba ieškote kažko vyresniems tėvams, su kuo jie sklandžiai galėtų pažiūrėti vaikaičių nuotraukas socialiniuose tinkluose, skambinti su vaizdo skambučiu ir susimokėti būsto sąskaitas - „Realme C3” yra tiesiog idealus variantas, galite drąsiai pirkti.

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Susiję įrenginiai

Realme C3

Realme C3

6,5 colio
5000 mAh

Išleista: 2020 vasaris

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas