„Samsung Galaxy S21” apžvalga: visiems prieinama prabanga

Dainius Martinkus

2021-01-27, 20:20 (atnaujinta 2021-05-25, 14:04)

0 komentarų
„Samsung Galaxy S21” apžvalga: visiems prieinama prabanga

2021 metus „Samsung” tradiciškai pradėjo pristatydama 3 naujus įrenginius, taip užduodama startą visai likusiai industrijai. Dažniausiai pirmieji naujos kartos įrenginiai parodo madas, tais metais vyrausiančias išmaniųjų telefonų rinkoje, ir šiuo atžvilgiu Pietų Korėjos milžinė šiemet tikrai nepasikuklino. Iš šios trijulės galima spręsti, kad gamintojai pagaliau nustos kapotis specifikacijų lapo ringe ir ryšis leistis į kompromisus, siekdami sumažinti aukščiausios klasės įrenginių kainą ir taip smarkiai padidindami potencialių pirkėjų ratą. Neatsimenu, kada per pastaruosius metu būtų mažinama, o ne didinama ekranų raiška ir priiminėjami tokie kontraversiški sprendimai, kaip įkroviklio ir ausinių pašalinimas iš pakuotės. Taigi, šiandien mūsų misija bus išsiaiškinti, ar „Samsung” karpydama skaičiukus, nenukarpė flagmano karūnos nuo „Galaxy S21” ir nepavertė jo dar viena eiline vidutinės klasės nuobodybe.

Dizainas

Permainų vėjų, kaip ankstesniais metais, toli ieškoti nereikia - jie pastebimi dar net neišpakavus telefono. „Galaxy S21” dėžutė, toks jausmas, visus metus laikėsi dietos ir bando mus nudžiuginti lieknu siluetu. Na, bet kiek to džiaugsmo, kai pakuotėje randi tik USB laidą ir SIM adatėlę, o įkroviklį arba turi įsigyti atskirai, arba išrausti visus namus, bandydamas surasti nenaudojamą? Tačiau apie tai šiek tiek vėliau, grįžkime prie permainų vėjų.

Visi jau buvo įpratę, kad flagmanai gaminami pagal standartinė formulę - metalinis rėmelis su stiklu priekyje ir stikline nugarėle, o „Samsung” nusprendė pagudrauti ir sumanė šiais metais mažąjį S21 išleisti su plastikiniu galu. Neįprasta kaip tokios klasės telefonui. Smagu, kad nors priekis padengtas naujausios kartos „Gorilla Glass Victus”, kuris yra labiau atsparus kritimams ir labiau apsaugo nuo įbrėžimų, nei praeitos kartos gorila, o išmaniojo rėmas vis dar gaminamas iš tvirtojo aliuminio, kurio spalva labai gražiai kontrastuoja su korpuso atspalviu.

Nemeluosiu, paėmęs į rankas telefoną iškart pajutau, kad nugarėlė pagaminta iš plastiko - to niekaip nepaslėpsi. Iš vienos pusės tai gerai, nes speciali plastiko danga nerenka piršto antspaudų bei nešvarumų, o telefonas tampa atsparesnis smūgiams. Gerai ir tai, kad pati plastikinė nugarėlė, yra geresnės kokybės, nei „Samsung Note20” - atsparesnė įbrėžimams bei daug daug malonesnė lietimui. Na, bet vis tiek yra kita medalio pusė - pojūtis laikant telefoną. Atrodo, lyg kažko truktų. Prieš tai naudojau telefoną su stikline nugarėle, tai paėmęs S21 į rankas pasigedau to prabangos jausmo. Nežinau, kiek tai aktualu bus būsimiesiems šio modelio pirkėjams, bet skirtumas nuo praėjusios kartos tikrai yra ir ne gerąja prasme.

Dar reikėtų paminėti spalvų gamą. Jei pernai S20 linija turėjo nuobodžias ir išblukusias, tarsi puikieji 2020 metai, spalvas, tai su S21 serija gamintojas kaip reikiant atsigriebė. Dabar visi korpuso atspalviai matiniai ir daug ryškesni. Taip „Samsung” lyg pabrėžia atjaunėjusį telefono charakterį ir taikosi į jaunesnę auditoriją. Man asmeniškai gerą įspūdį paliko gale sumontuotas naujo dizaino kameros modulis, kuris atrodo tarsi metalinio korpuso dalis ir puošia nugarėlę. Deja, telefonas padėtas ant stalo vis tiek juda, bet mažiau, o kamerų lęšiai yra tiek įleisti į modulį, kad apsaugo objektyvus nuo susibraižymo.

Tačiau daugiausia mano liaupsių nusipelno įrenginio ergonomika. S21 atrodo tarsi idealiai nutaikytas pagal vidutinį delną ir yra toks malonus naudoti, jog nesinori paleisti iš rankų ir nustoti minkyti. Net ir kišenėje jis sugeba įsitaisyti taip, kad aplinkiniai jo jūsų kelnėse nematytų - manau, tikrai patiks senojo „Galaxy S10e” fanams. Taip pat labai patiko visiškai plokščias ekranas - ir lengviau apsauginį stiklą užklijuoti, ir jokių atsitiktinių paspaudimų nepasitaiko. Net ir mygtukų pozicija nekelia galvos skausmo, nors tiek garsinimo, tiek garso reguliavimo klavišai yra dešinėje pusėje.

Ekranas

„Samsung” ekranai jau seniai garsėja savo ryškumu, o naujieji flagmanai yra pasirengę tai tik dar kartą patvirtinti. „Galaxy S21” yra kompaktiško dydžio telefonas, todėl jame atitinkamai ir sumontuotas šių dienų standartais nedidelis 6,2 colio įstrižainės „AMOLED 2X” ekranas, kurio raiška kraštinių santykis siekia 20:9. Žodžiu, S21 patiks tiems, kam patinka mažesnės matricos dėl patogesnio naudojimo viena ranka.

Jau užsiminiau apie S21 modelyje suplokštėjusį ekraną, tad paminėsiu dar porą privalumų. Visų pirma, spalvos kraštuose pagaliau nėra iškraipomos, o antra - nereikia bijoti kad išmetus telefoną iš rankų, ekrano kampas trenksis į žemę ir taip bus suskaldomas jo stiklas. Dėl skilusio ekrano ne vienas senesnis S serijos telefonas netgi baigė gyvenimą, nes tokio ekrano pakeitimo kaštai buvo tiesiog per dideli.

Grįžtant prie vaizdo kokybės, prelegento ekranas yra idealiai įžiūrimas saulės šviesoje - specifikacijų sąraše blizgantys 1300 nitų nėra tik bereikšmiai skaičiai, o iš tiesų pasiteisina praktikoje. Kas parametrų lape atrodo nebe taip įspūdingai - šiais metais „Samsung” sumažino ekrano raišką nuo QHD iki FHD+, aukščiausios rezoliucijos ekranas atiteko tik brangiausiam „S21 Ultra” modeliui. Visgi lygindamas su S20, nepastebėjau, kad taip kaip nors paveiktų vaizdo kokybę.

Kaip ir ankstesniuose gamintojo modeliuose bet koks turinys tiesiog blizga ir glosto akį, kas ypač jaučiama žiūrint vaizdo įrašus. Prie to prisideda HDR10+ standarto palaikymas ir numatytuosius nustatymuose nustatytas ryškių spalvų režimas. Laimė, nustatymuose galima pasirinkti, kad spalvos būtų atkuriamos ir natūraliau. Tada atspalviai nebėra taip smarkiai persodrinami ir atkuriamas neutralesnis vaizdas, kuris šiek tiek mažiau vargina akis.

Galiausiai reikia paminėti 120Hz atsinaujinimo dažnį, lemiantį, kad bet koks pabraukimas per ekraną atrodo lyg sviestu pateptas. Aišku, tai kerta per baterijos ištvermę, bet vis tiek nerekomenduočiau šio, sakykime, kosmetinio dalyko išjungti. Juk mokate nemažą sumą už naujausią telefoną, tai ir išnaudokite jo galimybes. Juo labiau, kai šiemet atsinaujinimo dažnis yra dinamiškas ir gali automatiškai sumažėti, kai tai nėra būtina.

Veikimas

S21 Europos rinkoje parduodamas su „Exynos 2100” procesoriumi, 8 GB RAM ir 128 arba 256 GB vidinės UFS 3.1 standarto atminties. Gaila bet vidinės talpyklos išplėsti nebus galima, dėl nesumontuoto microSD kortelių skaitytuvo. Dėl pernai „Galaxy S20” seriją smukdžiusio „Exynos 990” lusto sukeltų problemų, tokių kaip didelis energijos suvartojimas, kaitimas, atsitiktiniai persikrovimai ir problemos su vaizdo fokusavimu, skeptiškai žiūrėjau ir į jo įpėdinį. Tačiau žinote ką? Nė vienas šių dalykų nepasitvirtino su „Exynos 2100”.

„Samsung Galaxy S21” veikia daug sklandžiau už savo pirmtaką ir kas svarbiausiai, stipriai nekaista. Nesvarbu, ar įsijungsite kokį sudėtingesnį žaidimą ar apsikrausite „Google Chrome” langais, korpuso šilumos praktiškai nepajusite. Aišku, prie to prisideda prasčiau šilumą praleidžiantis plastiko korpusas, bet faktą, kad „Exynos 2100” nebeperkaista, patvirtina jo pajėgumo kreivė, kuri nekrenta vos tik sukuriama didesnė apkrova. Abejoju, ar būtent šis modelis bus žaidėjų pasirinkimas, bet jame tai daryti tikrai galima, jau nekalbant apie įvairias sudėtingas programėles ir 4K vaizdų apdorojimą.

Dar vienas nustebinęs dalykas, tai po ekranu montuojamas piršto antspaudų skaitytuvas. Senesnės serijos S10 ir S20 turėjo problemų su ultragarsiniu komponentu, tad gamintojas pagaliau naudoja antros kartos smarkiai patobulintą „Qualcomm” ultragarsinį piršto antspaudų skaitytuvą. Telefonas atrakinamas be pastangų - užtenka vos priliesti ekraną ir jau esate darbalaukyje. Nebereikia kaip anksčiau laikyti prispaudus piršto prie ekrano.

Pagyrimų nusipelno ir visa ryšių dalis. Tiek Wi-Fi, tiek 4G demonstravo didesnius interneto greičius, nei bet kokiame anksčiau turėtame telefone, jau nekalbant apie tai, kad S21 palaiko ir 5G. Nors vienas operatorius jau pradėjo bandyti šio ryšio įrangą mūsų šalyje, kol kas „Samsung” telefonai dar nesulaukė atnaujinimo, kuris aktyvuotų šią funkciją Lietuvoje, tad to negalėjau patikrinti praktiškai.

Vienintelis dalykas, kuris užkliuvo, ta „OneUI” sąsaja. Nors ji sulaukė vizualinių atnaujinimų ir šiek tiek skiriasi nuo to, ką matėme S20 kartoje, pasigedau esminių patobulinimų. Toks jausmas, kad „Samsung” nesugeba susidėlioti prioritetinių funkcijų ir vartotoją užmėto nereikalingomis programėlėmis bei visokiais meniu pasirinkimais. Didesniu pasikeitimu laikyčiau nebent „Google” informacijos juostą, kuri pasirodo pabraukus darbalaukyje į dešinę, bet tai ir viskas. Galbūt kažkam patinka toks demokratiškas mąstymas, leidžiant vartotojui pačiam nuspręsti, kas jam patinka, bet aš esu diktatūros šalininkas, jei tai prisideda prie spartesnio ir patogesnio veikimo.

Garsas

Kaip jau įprasta flagmanams, „Samsung Galaxy S21” turi sumontuotą stereo garso sistemą. Vienas garsiakalbis yra apačioje, o kitas - viršuje. S21 Viršutinis garsiakalbis, besidubliuojantis ir kaip pokalbių ausinė, yra ganėtinai nemažas, o pats garsas sklinda pro viršutines groteles - nepasirinkta po ekranu montuojamas variantas, kaip kai kuriuose kituose telefonuose. „Samsung” čia panaudojo specialius burbuliukus, kurie yra naudojami ir pagrindiniame garsiakalbyje - taip sustiprinamas garsas sklindantis iš garsiakalbio.

Pati garso kokybė mane visiškai tenkino, kadangi garsus buvo stiprus ir aiškus. Minimaliai iškraipymų atsiranda tik pasiekus aukščiausią garsumą. Labai smagu, kad klausantis muzikos ar žiūrint video, net ir uždengus apatinį garsiakalbį, garsas sklindantis iš viršutinio garsiakalbio yra garsus ir švarus. Žodžiu, kad ir ką nuspręstumėte veikti telefone, S21 garso kokybe nenusivilsite.

Kamera

„Samsung S” serijos telefonuose visada būdavo montuojamas puikios kameros, tačiau pastaraisiais metais gamintojas šioje srityje savo pozicijas šiek tiek užleido konkurentams. Įdomu tai, kad šįkart S21 ir S21+ sumontuotos identiškos kameros kaip ir pirmtakuose, tik „S21 Ultra” modelis gavo šiek tiek kitokią kamerų sistemą. Vis dėlto, nepaisant šio fakto, „Samsung” nenuskriaudė savo mažylio - jame sumontuotos kameros tikrai nenuvils. Gamintojai dažnai mėgsta mažesnio dydžio flagmanuose užmerkti vieną akį šioje srityje, bet panašu kad ne šįkart.

Pagrindinė kamera

Lyginant S21 kameras su S20, labiausiai į akis krenta kameros modulis. Patys sensoriai iš esmės nėra atnaujinti. Na, nebent tik programinė įranga. visa kita, galima sakyti, identiška. Pagrindinis jutiklis yra 12 MP (f/1.8), plataus kampo - 12MP (f/2.2), o priaitrinimui skirta kamera - 64MP (f/1.8), asmenukių kamera irgi tokia pati, kaip ir S20, t. y. 10 MP (f/2.2).

Pagrindinė kamera
Pagrindinė kamera

Kalbant apie techninius dalykus pagrindinė ir plataus kampo kameros turi optinį vaizdo stabilizavimą (OIS), kuris veikia net ir filmuojant 4K 60 fps raiška ir savo darbą atlieka geriau negu analogiška funkcija bet kokiame kitame pastaruoju metu testuotame telefone. Tiesa, priartinimo kamera neturi vaizdo stabilizacijos ir naudoja elektroninį vaizdo stabilizavimą. Labai nustebino, kad „S21” naudoja 3X hibridinį vaizdo artinimą, kai net pigusis „S20 FE” turi 3X optinio artinimo galimybę.

3X priartinimas
10X priartinimas

Kiek teko bandyti vaizdo priartinimą, tai pritraukus jį tris kartus (tam naudojamas hibridinis metodas) rezultatas visai patenkinamas, bet priartinus 10 kartų atsiranda nepageidaujamų pilkų atspalvių. Pasirinkus dar didesnį artinimą, nuotrauka tampa visiškai išplaukus ir niekui nepanaudojama. Panašu, kad gamintojas taip siekia užkirsti kelią fotografijos entuziastų susigundymui sutaupyti pinigų ir ragina rinktis „S21 Ultra” su 10x artinančiu periskopiniu objektyvu.

Naktinis režimas​​​
Automatinis režimas

Tuo metu pagrindinė kamera daro geros kokybės nuotraukas prie bet kokio apšvietimo. Vaizdas net ir neturint lazerinio fokusavimo, yra sufokusuojamas idealiai tiksliai, ko negalima pasakyti apie daugelį krūvas megapikselių turinčių „Xiaomi” išmaniųjų ir pernai metų „S20 Ultra”. Auto režimu galima užfiksuoti labai šviesias ir neįgudusiai akiai itin patrauklias nuotraukas. Tiesa, tai išspręsti galima paprastai - jeigu naudojama funkcija „Scene Optimizer“ nuotraukos gaunamos su persodrintomis ir išryškintomis spalvomis, o ją spalvų tonai stoja daugiau mažiau į savo vietas. Nepaisant vos 12MP megapikselių raiškos, kadrų detalumas yra labai aukšto lygio ir nė karto jo nepasigedau.

Plataus kampo kamera
Plataus kampo kamera naktį

„Samsung” pasistengė ir su plataus objektyvo kamera, kurios kokybė praktiškai nesiskiria nuo pagrindinės, o dar geriau, kad ją nuo šiol galima naudoti net ir tamsiu paros metu bei įsijungus naktinį režimą.

Viską pasvėręs galiu konstatuoti, jog nors didelių pokyčių iš techninės pusės bendrovė neatliko, „Galaxy S21” kameros tikrai nusipelno pagyrimo, kadangi smarkiai padirbėta su programine įranga. Atsirado naujų kameros režimų, tokių kaip „Directors view”, kuris filmuojant realiu laiku leidžia stebėti kaip atrodo vaizdas iš visų 3 skirtingų objektyvų. Tai leidžia žinoti kas bus matoma perjungiant vaizdą tarp lęšių, kad nereiktų reguliuoti kameros, o perjungimas būtų dar sklandesnis. Taip pat vienu metu galima įrašinėti priekinės ir galinės kamerų vaizdus - „Samsung” akivaizdžiai pagalvojo apie turinio kūrėjus. Manau, kad sprendimas nušlifuoti jau esančias kameras programiškai ir nekeisti jų vidurių, pasiteisino su kaupu - „Galaxy S21” šioje srityje praktiškai neturiu ko prikišti.

Asmenukių kamera, nors ir tėra 10MP, stulbina detalumu ir nuotraukų kokybe. Taip pat su ja galima filmuoti 4K raiška, o kamera turi daugybę nustatymų, tokių kaip spalvų parinkimas tarp natūralių ar ryškesnių, įvairūs filtrai bei grožio nustatymai. Portreto režimas puikiai veikia fotografuojant ir filmuojant ir man labai patiko funkcija, kuri leidžia padarius portreto nuotrauką keisti, į kurį tašką joje fokusuoti. Tai reiškia, kad galima ne tik išblukinti foną, bet ir žmogų, ar netgi pakeisti fono suliejimo lygį jau padarius nuotrauką. Kaip sakant, influencerių džiaugsmas.

Baterija

Būdamas fiziškai mažiausias, S21 turi ir kukliausią akumuliatorių iš visos S21 serijos. Jo talpa siekia 4000 mAh, kas šių dienų standartais yra vidutiniškas rezultatas. Taigi, tikrai nesitikėjau, kad išmanusis be įkrovos atlaikys visą dieną, turint omenyje energijai imlų 120 Hz ekrano atnaujinimo dažnį ir dviejų SIM palaikymą.

Akumuliatorių testavau įvairiomis sąlygomis naudodamas abi ryšio, praleisdamas daug laiko soc. tinkluose, fotografuodamas, naršydamas internete ir t. t. Priklausomai nuo naudojimo pavyko pasiekti 4-6.5h įjungto ekrano laiką. Tai labai nustebimo, kadangi galvojau, kad baterija tarnaus panašiai, kaip S20 - daugių daugiausia iki pietų. Tačiau dėl smarkiai patobulinto procesoriaus ir programinių optimizacijų telefono ištvermė dvigubai pailgėjo ir pasiekė tikrai geresnį, nei patenkinamą, lygį.

Vienintelis dalykas, kuris šiek tiek nuliūdino - įkroviklio nebuvimo pakuotėje. Joje yra tik abiejuose galuose USB-C jungtį turintis laidas, o tai reiškia, kad jei turite senesnės kartos įkroviklių, su kabeliu pasinaudoti negalėsite. Teks ieškoti arba kito laido, arba atskirai įsigyti USB-C kištuką turintį įkrovimo blokelį. Laimė, namuose dar nuo „Galaxy S20” buvo užsilikęs originalus „Samsung” 25W įkroviklis, kuris telefoną nuo 0 iki 100 % įkrauna per 1h 20 min. Naudojant kitus blokelius, laikas paailgėja iki 1h 40 min ar dar ilgiau. Smagu, kad S21 palaiko ir belaidžio ir atvirkštinio belaidžio įkrovimo galimybes - pastarąją galima panaudoti, įkraunant laikrodį ar belaides ausines.

Verdiktas

Prisipažinsiu, šiais metais „Samsung” mane su „ Galaxy S21” pagavo nepasiruošusį. Prieš jį bandydamas buvau labai skeptiškos nuomonės dėl, mano nuomone, ne itin vykusio „Galaxy S20” ir tokių netikėtų šiųmečių taupymo sprendimų, kaip stiklinės nugarėlės pakeitimas plastikine ir ekrano raiškos sumažinimo iki FHD+, o kur dar ta nemaloni smulkmena su įkrovikliu dėžutėje...

Tačiau išbandžius „Galaxy S21” nuomonė apsivertė 180 laipsnių kampu. Telefonas veikia daug sklandžiau nei pirmtakas, ekranas, nepaisant sumažėjusios rezoliucijos, glosto akį, o kamera demonstruoja solidžius ir stabiliai gerus, nors ir ne pačius įspūdingiausius rinkoje, rezultatus. O kur dar baterija, kuri pagaliau ištveria visą dieną ir nebeverčia griebtis už galvos per pietus, pamačius vos porą dešimčių procentų siekiantį įkrovos lygį. Susumavus viską ir pridėjus, mano galva, ganėtinai protingą kainą, nesunku pamiršti ir tą nelemtą plastiko nugarėlę. Galų gale, juk „S21” yra kone idealaus dydžio ir dauguma žmonių mėgausis vien nuo jo puikaus gulėjimo delne, tad stiklo nebuvimas tikrai nėra priežastis „Galaxy S21” nuleisti į vidutinę klasę.

Apibendrinant „Samsung Galaxy S21” yra tai, kas idealiai įkūnija frazę „Visiems prieinama prabanga”, o jį galiu rekomenduoti visiems, ieškantiems nedidelio gero telefono, galinčio kokybiškai tarnauti ne vienerius metus. Tik jei jau nuspręsite jį įsigyti, apsvarstykite 256GB versijos pirkimą - išmanusis neturi atminties kortelių palaikymo, o kainos skirtumas nuo standartinio 128GB siekia tik protingus 50 eurų

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas