5G telefonų populiarumas auga: „Apple“ parduoda daugiausiai, tačiau konkurentai nesnaudžia

Per pastaruosius keletą metų rinkoje atsirado gausybę įvairiausių 5G išmaniųjų telefonų – nuo pigių iki itin brangių modelių. Nors 5G tinklo plėtra dar tik vyksta, o Lietuvoje jį išbandyti gali labai ribotas kiekis žmonių, tačiau pasauliniu mastu – šią technologiją palaikančių įrenginių populiarumas auga pakankamai sparčiai.

Naujausia „Strategy Analytics“ informacija atskleidžia informaciją apie 5G telefonų pardavimus pirmojo šių metų ketvirčio metu. Lyderio pozicijoje – „Apple“, kuri sausio – kovo mėnesiais pardavė 40,4 mln. tokio tipo įrenginių ir šiuo metu užima 29,8 proc. visos rinkos. Tiesa, lyginant su praėjusių metų paskutiniu ketvirčiu, JAV milžinės pardavimai sumažėjo 23 proc.

Puikius rezultatus šių metų pradžioje užfiksavo Pietų Korėjos milžinė „Samsung“. Didžiausias telefonų gamintojas pasaulyje užfiksavo 79 proc. augimą ir šiemet jau pardavė 17 mln. 5G ryšio technologiją palaikančių telefonų. Šiuo metu šiai bendrovei priklauso 12,5 proc. rinkos. Itin spartų augimą užfiksavo ir „Vivo“, kuri pardavė 19,4 mln. tokių telefonų, kas yra 62 proc. daugiau nei praėjusių metų pabaigoje.

Antroje vietoje, pagal užimamą rinkos dalį, šiuo metu užima „Oppo“. Kinijos gamintojas pirmojo metų ketvirčio metu pardavė 21,5 mln. išmaniųjų telefonų su 5G ryšio palaikymu, o tai yra 55 proc. daugiau nei praėjusių metų paskutinio ketvirčio metu. „Oppo“ užima 15,8 proc. rinkos. Paminėti verta ir „Xiaomi“, kuri taip pat fiksavo augimą.

Vienas didžiausių Kinijos elektronikos gamintojų per pirmąjį 2021 metų ketvirtį pardavė 16,6 mln. 5G įrenginių ir šiuo metu užima 12,2 proc. Verta paminėti ir tai, jog praėjusių metų pabaigoje „Xiaomi“ pardavė 11,8 mln. telefonų, kas rodo 41 proc. augimą.

Pranešama, kad 5G išmaniųjų telefonų rinka auga 6 proc., lyginant su praėjusių metų paskutiniu ketvirčiu. Šių metų pradžioje buvo parduota 135,7 mln. tokio tipo išmaniųjų telefonų. Kaip skelbia „Strategy Analytics“, naująją technologiją palaikančių produktų pardavimai šiemet turėtų pasiekti 624 mln. vienetų. Kaip manote ar tai realus skaičius? Pasidalinkite savo mintimis komentaruose.


Kol kas komentarų nėra.

Susiję telefonai

Placeholder image

Apple iPhone 12 Pro Max

6,7 colio

Išleista: 2020 spalis

Placeholder image

Apple iPhone 12 Pro

6,1 colio

Išleista: 2020 spalis

Placeholder image

Apple iPhone 12

6,1 colio

Išleista: 2020 spalis

Apple i Phone 12 Mini

Apple iPhone 12 Mini

5,4 colio

Išleista: 2020 spalis

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas