5G tinklas Lietuvoje ir toliau plečiasi: intensyviai daugėja bazinių stočių

Pranešimas spaudai

2021-06-10, 15:05 (atnaujinta 2021-06-11, 11:21)

1 komentaras
5G tinklas Lietuvoje ir toliau plečiasi: intensyviai daugėja bazinių stočių

Pernai Lietuvoje nekomercinį 5G šalyje įjungusi „Telia“ didina naujos kartos ryšio bazinių stočių skaičių iki 32. Ką tik sumontuota Švedijos bendrovės „Ericsson“ tinklo įranga jau veikia tankiai apgyvendintuose Vilniaus rajonuose nuo Pilaitės iki Avižienių.

„Iki 1,8 gigabitų per sekundę (Gb/s) siekianti interneto sparta telefone, nejuntama delsa ir didžiule tinklo talpa jau šiandien be jokio papildomo mokesčio gali naudotis tūkstančiai „Telia“ klientų. Tai yra ne ateitis, o dabartis, kuriai ruošėmės nuo 2018 metų”, – sako „Telia“ Technologijų vadovas Andrius Šemeškevičius.

Šiuo metu „Telia“ 5G ryšį Lietuvoje nemokamai gali bandyti visi privatūs ir verslo klientai, turintys neribotus mobiliuosius duomenis suteikiantį planą ir 5G technologiją palaikantį „Sony“, „OnePlus“ „Huawei“, „Xiaomi“ išmanųjį telefoną arba maršrutizatorių.

Nuo 2020 metų lapkričio „Telia“ 5G ryšys veikia Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miestų centruose bei Klaipėdos Laisvojoje ekonominėje zonoje. Šįmet, pradėjus tinklo atnaujinimą su „Ericsson“ įranga, naujos kartos bazinių stočių klasteris įdiegtas Vilniaus šiaurės vakarinėje dalyje. Šios stotys mobiliuoju ryšiu aprūpina gyventojus nuo Pilaitės iki Avižienių, vienu metu užtikrindamos tiek ankstesnių kartų (2G, 3G, 4G), tiek 5G ryšį.

Per artimiausius dvejus metus „Telia“ planuoja pakeisti beveik 2000 senųjų bazinių stočių pažangiomis „Ericsson“ stotimis. Visos jos, esant poreikiui, galės užtikrinti ir 5G ryšį. Taip pat jau dabar tiek visame „Telia“ 4G, tiek 5G tinkle veikia VoLTE technologija, dėl kurios skambučiai sujungiami akimirksniu, suteikiama visiškai nauja pokalbių kokybė ir galimybė vienu metu skambinti bei naršyti internete.

5G ryšio testavimui „Telia“ naudoja nekomercinį radijo dažnį iš 3,5 GHz dažnių juostos, kurį bendrovei suteikė Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT). Taip pat operatorius atlieka 5G ryšio bandymus 700 MHz dažnių juostoje – šis dažnis lengviau įveikia kliūtis, tokias kaip medžiai ir pastatų sienos, bei gali aprėpti didelę teritoriją, tačiau interneto sparta kiek mažesnė.

Komercinės 5G ryšio paslaugos Lietuvoje turėtų būti pradėtos teikti po dažnių aukcionų. Pirmojo, dar šįmet, laukiama 700 MHz dažnių aukciono, o 3,5 GHz dažnių juostos aukciono data priklausys nuo derybų su Rusija, kuri minėtą dažnį yra priskyrusi karinėms reikmėms.

„Ericsson“ įranga pagerins dabartinio 4G ryšio kokybę, o 5G ryšys iki penkių kartų efektyviau naudos elektros energiją, vertinant pagal perduodamų duomenų kiekį – tai ypač svarbu atsižvelgiant į nuolat augančias duomenų apimtis ir „Telia“ tikslą jau 2030 metais savo veikloje pasiekti nulinę CO2 emisiją. Taigi su „Ericsson“ įranga „Telia“ tinklas taps tvaresnis, saugesnis ir visiškai paruoštas komerciniam 5G diegimui ateityje.

„Telia“ ir „Ericsson“ strateginės partnerystės susitarimą pasirašė pernai.

1 komentarų

Nuomone

Daugeja 5g stociu. Tada bukim ramus - padauges ir pacientu onkologijos ligoninese. Leistinos radiacijos normos padidinimas nuo 10 iki 1000 mw/cm2 be pedsaku nepraeis

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

„Sony“ išleidžia plačios diafragmos, plačiakampį, priartinantį „G Lens™ FE 16-25mm F2.8 G“ objektyvą

Pranešimas spaudai

2024-04-17, 19:54

0 komentarų

„Sony“ džiaugiasi galėdami pranešti apie naujausią pilno kadro α™ (Alpha™) E-mount objektyvų linijos papildymą. FE 16-25mm F2.8 G yra plačios diafragmos objektyvas, išlaikantis maksimalią F2.8 diafragmą pilname židinio nuotolio diapazone - nuo 16 iki 25 mm.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Sony“ išleidžia plačios diafragmos, plačiakampį, priartinantį „G Lens™ FE 16-25mm F2.8 G“ objektyvą

„Sony“ džiaugiasi galėdami pranešti apie naujausią pilno kadro α™ (Alpha™) E-mount objektyvų linijos papildymą. FE 16-25mm F2.8 G yra plačios diafragmos objektyvas, išlaikantis maksimalią F2.8 diafragmą pilname židinio nuotolio diapazone - nuo 16 iki 25 mm.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje

Dėka lengvos bei kompaktiškos konstrukcijos, objektyvas ne tik užtikrina aukščiausią vaizdų kokybę, tačiau ir yra patogus nešioti.

Naujasis objektyvas pasižymi didele raiška, puikiu bokeh efektu ir greitu, tiksliu, tyliu automatiniu fokusavimu. Įspūdingai lengvas, 409 g sveriantis objektyvas lengvai nešiojamas, todėl galite lengvai mėgautis kasdieniu fotografavimu, iš perspektyvos, kurią galima išgauti tik naudojant plačiakampį objektyvą.

Objektyvas turi tą patį filtro skersmenį, darbines savybes ir yra beveik tokio pat dydžio bei svorio kaip ir 2024 m. vasario mėn. paskelbtas „FE 24-50mm F2.8 G“, todėl lengva fotografuoti fotoaparatą laikant tiek rankose, tiek naudojant stabilizatorių.

„FE 16-25mm F2.8 G“ praplečia tiek fotografijos tiek videografijos galimybes fiksuojant įvairias scenas, pavyzdžiui kraštovaizdžius, architektūrą ar portretus.

Pagrindinės FE 16-25mm F2.8 G savybės

  • Kompaktiškas ir lengvas dizainas su naujausia optine ir mechanine konstrukcija.

  • Filtro skersmuo φ67 mm, didžiausias skersmuo 74,8 mm, ilgis 91,4 mm, svoris apie 409 g.

  • Efektyviai išdėstant tris ypač mažos dispersijos stiklus ir keturis asferinius lęšius, įskaitant vieną mažos dispersijos asferinį lęšį, sumažinamos įvairios aberacijos, pvz., chromatinė aberacija, ir pasiekiamas aukštos skiriamosios gebos vaizdas nuo ekrano centro iki kampo.

  • 11 lapelių žiedinė diafragma ir sferinių aberacijų optimizavimas užtikrina gražų bokeh efektą, kuris yra skiriamasis „Sony G“ objektyvų bruožas.

  • Labai gera fotografavimo stambiu planu geba - mažiausias fotografavimo atstumas yra 0,18 m, o didžiausias didinimas - 0,20x.

  • Įmontuoti du linijiniai varikliai leidžia greitai, tiksliai, bei tyliai fokusuoti net ir greitai judančius objektus. Taip pat palaikomas greitas, nepertraukiamas fotografavimas su AF/AE sekimu iki maždaug 120 kadrų per sekundę kartu su α9 III pilno kadro veidrodiniu fotoaparatu. Sklandus sekimas net ir filmuojant 4K120p/FHD240p didelės kadrų spartos vaizdo įrašus, kuriems reikia tikslaus fokusavimo. Naudojant rankinį fokusavimą, linijinis atsakas leidžia tiksliai išgauti aukštos kokybės vaizdą.

  • Kvėpavimo kompensacija leidžia stabilizuoti vaizdą filmuojant.

  • Suderinamas su α serijos fotoaparato vaizdo stabilizavimo funkcija „Active mode“, pasiekiamas aukštas vaizdo stabilizavimo efektas.

  • Ypač patogus valdymas naudojant fokusavimo išlaikymo mygtuką, diafragmos žiedą, diafragmos paspaudimo įjungimo / išjungimo jungiklį ir fokusavimo režimo jungiklį.

  • Sukurtas taip, kad būtų atsparus dulkėms ir drėgmei, padengtas fluoro danga, neleidžiančia purvui prilipti prie priekinio objektyvo paviršiaus.

Kaina ir prieinamumas

Naująjį FE 16-25 mm F2,8 G bus galima įsigyti xx m. už maždaug xxx. Jį parduos „Sony“ įgaliotieji platintojai visoje Europoje.

Čia galima rasti įvairių išskirtinių istorijų, vaizdo įrašų ir įdomaus naujo turinio, nufilmuoto naujausiais fotoaparatais ir kitais „Sony“ gaminiais. „Sony“ Europos fotografijos centras prieinamas 22 kalbomis, jame pateikiamos naujienos, konkursai ir naujausias „Sony“ renginių kiekvienoje šalyje sąrašas.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas