Nepraleiskite progos laimėti belaidžius ausinukus - sužinokite apie portale vykstantį žaidimą paspaudę čia!

„Android” įrenginių savininkai džiūgauja: „Chrome“ naršyklė tapo dar spartesnė ir naudoja mažiau resursų

„Android” įrenginių savininkai džiūgauja: „Chrome“ naršyklė tapo dar spartesnė ir naudoja mažiau resursų

Dainius Martinkus

2021-03-14, 10:30

„Google“ neseniai išleido savo naršyklės 89-ąją versiją, kurioje yra daugybė patobulinimų ir saugumo spragų ištaisymų.

Iš naujovių galime paminėti tai, kad vis visi puslapiai nuo šiol atidaromi naudojant saugesnį HTTPS protokolą, o atsisiuntimai iš HTTP šaltinių yra automatiškai blokuojami, siekiant apsaugoti naudotojus nuo su tuo susijusių grėsmių. Pagerėjo ir resursų bei atminties valdymas, ne tik mobiliuosiuose įrenginiuose, bet ir asmeniniuose kompiuteriuose. Viena iš naujų funkcijų, pristatytų „Chrome“ 89-oje versijoje, yra „miegantys skirtukai“ (angl. freeze-dried tabs). Ši nauja funkciją „Android“ išmaniajame įrenginyje padeda naršyklę paleisti 13% greičiau, nei anksčiau.

Žieminių padangų išpardavimas - nuolaidos iki 76%

chrome-patobulinimai-3

Šie pakeitimai „Chrome“ naršyklei nuo šiol leis išsaugoti nedidelius skirtukus įrenginio atmintyje. Kitaip tariant, atvėrus „Chrome” šie miegantys skirtukai, bus atidaromi pirma, o puslapiai, kuriuose yra daug turinio - užkraunami fone, taip siekiant sumažinti puslapių krovimo laiką. Tai leis vartotojui mėgautis dar greitesniu įrenginio veikimu ir sparčiu puslapių perjungimu, nes atidarius skirtuką turinys jau bus atnaujintas.

Naujausioje „Chrome“ versijoje, skirtoje mobiliems „Android“ įrenginiams, iki minimumo sumažinti strigimai, atsitiktiniai naršyklės pakibimai ir kiti nesklandumai. „Google“ programuotojams pavyko sumažinti prietaisų resursų naudojimą 5%, o puslapių krovimą pagreitinti 2%, lyginant su senesnėmis „Chrome“ versijomis. Gera žinia laukia ir pažengusių vartotojų - „Google“ žada išleisti 64 bitų naršyklės versiją „Android“ mobiliesiems įrenginiams. Tiesa, ji bus skirta tik įrenginiams, kuriuose veikia „Android 10“ ir naujesnė OS bei yra 8 GB arba daugiau RAM atminties. Tai leis puslapių krovimo greitį padidinti dar papildomais 8,5%, o vartotojai galės džiaugtis dar sklandesniu veikimu. Skaičiuojama, kad 64 bitų versija turėtų veikti apie 28% greičiau, nei įprasta „Chrome“ versija telefone.

Google2

Apibendrindami galime pasidžiaugti, kad „Google” pagaliau atkreipė dėmesį į pagrindinę „Chrome” naršyklės problemą - neproporcingai didelį resursų sunaudojimą. Visos šios naujovės leis vartotojams visame pasaulyje ne tik sparčiau, bet ir efektyviau naršyti internete, nepriklausomai nuo jų įrenginio pajėgumo.

Ar patiko šis įrašas? Prisidėkite prie šio ir panašių įrašų kūrimo, tapkite mūsų rėmėjais!

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas