Ant „Android” vartotojų - nusispjaut: deficitinės mikroschemos pirmiausia keliaus „Apple”

Besidomintys technologijų ir verslo naujienomis greičiausiai žino, kad šiuo metu pasaulį krečia visuotinis mikroschemų stygius. Tai įvyko dėl pandemijos metu sumažėjusios gamybos, ko pasekmes pajautėme tik dabar, sandėliuose išsekus lustų atsargoms. Dėl to stringa ne tik išmaniųjų telefonų, televizorių, bet ir automobilių gamyba. Deja, iš šios balos kai kurie gamintojai išlips sausesni už kitus.

Vienas didžiausių pasaulyje mikroschemų gamintojų „TSMC” paskelbė iš visų jėgų besistengiantis patenkinti milžiniškus lustų poreikius ir prisidėti prie šios krizės užbaigimo. Tačiau, kitaip nei galima tikėtis, taivaniečių kompanija nesiruošia tiesiog visiems tiekti daugiau gyvybiškai reikalingų komponentų - bendrovė labai aiškiai sudėliojo prioritetus, kam mikroschemų bus gaminama daugiausiai ir kas jas gaus pirmesni už kitus.

Pasak „TSMC”, pagrindiniu įmonės prioritetu taps „Apple” ir automobilių gamintojų užsakymai. Tuo metu mažiau pelningų „Android” įrenginiams, kompiuteriams, serveriams bei kitai elektronikai skirtų procesorių, modemų ir kitų mikroschemų gamyba atsidurs antrame plane.

Turint galvoje, kad „TSMC” yra pažangiausias ir šiuo metu nepakeičiamas lustų gamintojas pasaulyje, gaminantis tiek „Apple”, tiek „MediaTek”, tiek „Qualcomm Snapdragon” mikroschemas, tai yra ganėtinai liūdnos žinios.

Kitaip tariant, būsimieji „iPhone 13” pirkėjai gali būti visiškai ramūs - jų telefonams lustų stygiaus pasekmės negresia. Tuo metu „Android” ir kitų įrenginių interesantams gali kilti įvairių problemų, pradedant deficitu, prekybos pradžios atidėliojimais ir baigiant išaugusiomis prietaisų kainomis.

Beje, skelbiama, kad „TSMC”, visam pasauliui kenčiant nuo puslaidininkių krizės, lyg laikrodis jau pradėjo gaminti „iPhone 13” skirtus „A15 Bionic” procesorius, kurių užsakymai netgi viršijo rekordinius praėjusių metų „A14 Bionic” kiekius.

„TSMC” su „Apple” netgi sutarė sumažinti dabartiniams „iPhone 12” reikalingų „A14 Bionic” gamybos apimtis tam, kad būtų spėta patenkinti „A15 Bionic” poreikį. Panašu, jog „Apple” yra pasirengusi parduoti tiek „iPhone 13”, kiek net ir drąsiausias analitikas nedrįstų prognozuoti.


Sniff

Nuu Apple like shit.. Nieko gero iš juu! Aš už Android bučiau nes kiek vartotuju yra ant android.. žaidėjei, streameriai kurie naudoja androida.. Fotografijei, pramogoms?

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas