Nepraleiskite progos laimėti belaidžius ausinukus - sužinokite apie portale vykstantį žaidimą paspaudę čia!

„Apple“ nori jūsų lovą pakeisti iš esmės: pabudus ryte neleis vėl užsnūsti ir pramiegoti

„Apple“ nori jūsų lovą pakeisti iš esmės: pabudus ryte neleis vėl užsnūsti ir pramiegoti

Leonardas Sindaravičius

2021-03-26, 11:24

„Apple“ žygis siekiant integruoti haptinius (reaguojančius į judesį ir lietimą) jutiklius į visus kasdienius daiktus tęsiasi, šįkart su haptinės lovos dizaino eksperimentu. Naujiena seka netrukus po žinios, kad technologijų milžinė ruošiasi gaminti haptinius jutiklius turinčias kojines, tačiau pasak pačios „Apple“, tokius jutiklius turintis čiužinys galėtų stebėti Jūsų miego būklę ir kontroliuoti miego ritmą.

Potencialus naujas produktas buvo pastebėtas praėjusį ketvirtadienį paskelbtame patente, kuriame jis aprašomas kaip „pneumatinis haptinis įrenginys“, skirtas naudojimui ant lovos čiužinio. Publikacijoje rodomuose vaizduose matomi ritmingai išdėstyti atskiri elementai, kurie gali būti pripučiami naudojant dujas arba skysčius tam, kad būtų sukeliami juntami impulsai. Tai ne pirmas „Apple“ bandymas užkariauti miego pasaulį - 2017-aisiais ji įsigijo su miegu susijusių produktų gamintoją „Beddit“, o pernai į „Apple Watch“ integravo miego sekimo funkciją. Tiesa, turint omenyje, kad tai tik patentas, tikėtina, kad toks antčiužinis niekad nebus daugiau nei svajonė.

Žieminių padangų išpardavimas - nuolaidos iki 76%

41030-79338-Apple-Haptic-Mattress-2-xl

Kitaip nei kiti haptinės periferijos eksperimentai, šis neturi sąsajų su virtualia realybe, tad abejotina, kad jis bus naudojamas integraliai su „Apple Glass“ ar gandais apipintu „Apple“ VR rinkiniu. Haptinę technologiją naudojantis čiužinys būtų gerokai naudingesnis realiame pasaulyje.

Toks čiužinys galėtų itin tiksliai sekti Jūsų miegą, aptikti tikslius miego ciklus ir netgi atpažinti, kokiose pozicijose miegodami garsiausiai knarkiate, tuo pačiu skatindamas Jūsų kūną pakeisti padėtį. Taip pat, leisdamas specialią vibraciją, jis galėtų tyliai pažadinti ir užtikrinti, kad neužmigtumėte vėl ir nepramiegotumėte darbo ar studijų. Vinracijos komponentai galėtų suteikti ir atpalaiduojantį masažą, kad vakare užmigti būtų lengviau.

Kol kas neturime kito pasirinkimo kaip tik laukti ir stebėti, kuo pavirs šis haptinės lovos dizaino projektas - jei jis iš viso virs realybe. Tikėtina, kad „Apple“ gerokai luktels su šios idėjos finalizavimu, tad jei ir sulauksime galutinio produkto, tai tikrai įvyks ne šiemet ir ne kitamet.

Ar patiko šis įrašas? Prisidėkite prie šio ir panašių įrašų kūrimo, tapkite mūsų rėmėjais!

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas