Nepraleiskite progos laimėti belaidžius ausinukus - sužinokite apie portale vykstantį žaidimą paspaudę čia!

„Apple“ ruošia korpuso revoliuciją: „iPhone” ir „iPad” taps neįmanoma sutepti ar apčiupinėti

„Apple“ ruošia korpuso revoliuciją: „iPhone” ir „iPad” taps neįmanoma sutepti ar apčiupinėti

Dainius Martinkus

2021-02-25, 10:45

Metų pradžia dažnai būna darbinga išmaniųjų telefonų gamintojams, kadangi būtent šiuo laikotarpiu sužinome daugiausia informacijos apie įvarius patentus bei nugirstame gandų apie planuojamus išleisti telefonų modelius. Šįkart turime naujienų iš „Apple“ stovyklos. Kupertino milžinė kuria naujos kartos oleofobinę dangą, skirtą metaliniams paviršiams, kuri neleis jiems išsipurvinti ir leis, nepriklausomai nuo naudojimo trukmės, atrodyti it naujiems. Be to, sklinda gandai, kad „Apple“ šiais metai gali pristatyti ir įrenginių seriją su titano lydiniu.

APple-Patent-740x587

Žieminių padangų išpardavimas - nuolaidos iki 76%

Remiantis šaltiniu „MacRumors“, „Apple“ JAV patentų biurui, pateikė prašymą, kurio pavadinimas yra „Metalinių paviršių padengimas oksido plėvele“. Patente detaliai aprašoma, kaip metalinius paviršius padengti specialia oleofobine danga, apsaugant juos nuo nešvarumų ir pirštų antspaudų. „Apple“ jau ankščiau yra pateikusi dar vieną patentą, susijusį su titano panaudojimu prietaisų korpusams gaminti, o tai dar labiau sustiprina viltis, kad sulauksime įrenginių su revoliuciniais nesitepančiais titano korpusais ar titano elementais.

apple-watch-series-5-titanium

„Apple“ garsėja kaip premium įrangos gamintoja, tad nenuostabu, jei ateityje išvysime „MacBook“, „iPad“ ar „iPhone“ ar kitą šios įmonės gaminamą produkciją su titano intarpais korpuse ar kur kitur.

Pagrindiniai titano privalumai yra tai, kad šis metalas lengvas ir tvirtas, lyginant su šiuo metu naudojamais plienu ar aliuminiu. Plienas taipogi tvirtas, bet sunkus metalas, o aliuminis nors ir labai lengvas, lengvai subraižomas ir deformuojamas.

Taigi, norint šių trūkumų atsikratyti, lieka vienintelė išeitis – naudoti titaną. Minusas tik tai, kad titanas labai teplus ir ant jo daug geriau matomi visi nešvarumai bei piršto antspaudai. Būtent todėl ir buvo nuspręsta sukurti aukščiaus aprašytą technologiją, padengiant titaną specialia danga, apsaugančia nuo nešvarumų.

Vis dėlto, kad ir kaip šauniai tai skambėtų, priešingai nei stiklas, kuris lengvai padengiamas įvairiomis dangomis, metalus padengti tokiu būdu apdoroti nėra taip paprasta. Tam reikalingos labai sudėtingos technologijos. Nieko keista, kad „Apple“ siekia, kad jos nepralenktų konkurentai pasitelkdama patentus.

Ar patiko šis įrašas? Prisidėkite prie šio ir panašių įrašų kūrimo, tapkite mūsų rėmėjais!

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas