Autorizuoti išmaniųjų servisai: nuo sterilios aprangos iki slaptos gamintojų informacijos

Autorizuoti išmaniųjų servisai: nuo sterilios aprangos iki slaptos gamintojų informacijos

Pranešimas spaudai

Po eilinio programinės įrangos atnaujinimo – neveikiantis ir nebepataisomas išmanusis bei dingusi visa jame buvusi informacija. Taip 2016 metais nutiko maždaug 1 iš 1000 visų tuometinių „iPhone“ savininkų. Tiesa, visus nukentėjusiuosius siejo vienas dalykas – iki lemtingojo atnaujinimo, jie savo išmaniuosius buvo bent kartą taisę neautorizuotuose servisuose.

Evaldo Viselgos, „Tele2“ įrenginių serviso „Smart Master“ vadovo, nuomone, šis „iPhone“ pirštų skaitytuvų skandalas parodo, kokį didelį dėmesį gamintojai teikia įrenginių kokybei ir saugumui užtikrinti. Taip pat, kodėl specialistai taip primygtinai rekomenduoja įrenginius taisyti tik autorizuotuose centruose.

technician-antistatic-gloves-using-screwdriver-disassemble-borken-mobile-phone-going-repair-motherboard-sitting-his-workplace-laboratory-with-needed-equipment

„Nukentėję vartotojai teigė, kad gamintojas varžo jų laisvę pasirinkti, kur taisyti savo įrenginius. Nors daugelis jų vėliau gavo kompensaciją arba galėjo naudotis savo išmaniaisiais atjungę „Touch ID“, tačiau „Apple“ ekspertai atskleidė, kad minėti jutikliai yra tiesiogiai susiję su įrenginio saugumu“, – pasakojo E. Viselga.

Paaiškėjo, jog iš „Amazon“ už kelis JAV dolerius įgytas neoriginalus „Touch ID“ jutiklis gali ne tik greit sugesti, tačiau ir nulemti tokias spragas, kaip neapsaugotą „Apple Pay“ funkciją.

„Gamintojas taip ne tik saugojo vartotoją, bet ir savo vardą. Panašiai yra ir su „Apple“ baterijomis – jų bet kokiomis negalima pakeisti todėl, kad įrenginys tikrai veiktų tinkamai ir saugiai, pavyzdžiui, neužsidegtų. Juk tokiu atveju reputacijos žalos našta atitektų gamintojui“, – sakė E. Viselga.

Anot jo, tokios situacijos paaiškina ir tai, kodėl gamintojai panaikina garantijas išmaniesiems, taisytiems neoficialiuose servisuose. Negalėdami užtikrinti juose atliktų darbų kokybės, už juos negali prisiimti ir atsakomybės.

Originalios detalės – pasiekiamos ne visiems

Anot E. Viselgos, nors telefonų taisymas oficialiame įrenginių servise gali atrodyti brangesnis, didesnę paslaugų kainą sudaro ne meistro darbas, bet originalios detalės.

„Jos leidžia užtikrinti patikimą telefono veikimą ir įrenginio ilgaamžiškumą. Tačiau didžiausias privalumas tas, kad originalioms telefonų gamintojų detalėms yra suteikiama garantija. Taip vartotojas gali jaustis saugus – jo telefonu bus pasirūpinta, jei jis ir vėl sugestų“, – sakė E. Viselga.

Jo teigimu, originalios įrenginių detalės yra pasiekiamos ne visiems servisams. Pavyzdžiui, „Apple“ savo autorizuotiems centrams neleidžia trečiosioms šalims perparduoti įrenginių detalių ir dalintis taisymui reikalingais techniniais dokumentais bei žiniomis.

„Būdami autorizuotu servisu, gamintojams turime labai daug įsipareigojimų: finansinių, kokybės, susijusių su procesų tobulinimu, remonto terminais, duomenų ir aplinkos saugumu. Todėl norint tapti autorizuotu centru, reikia ne tik įvykdyti daugybę reikalavimų, bet ir juos garantuoti sutartam laikotarpiui“, – pasakojo E. Viselga.

Apmokyti meistrai ir speciali įranga

Apple-Repair-sets-costly-records-for-a-cracked-iPhone-XS-Max-back-or-display_waifu2x_art_noise2_scale_tta_1

Informacija, susijusi su įrenginių remontu, pasak E. Viselgos, yra suteikiama tik per oficialius gamintojų rengiamus apmokymus.

„Autorizuotose centruose kiekvienas meistras gali dirbti tik su tų gamintojų įrenginiais, kurių griežtus mokymus yra išklausęs bei išlaikęs. Mokymuose sudalyvauti nėra taip paprasta – į juos gali būti registruojami tik autorizuotų servisų jau įdarbinti darbuotojai ir jiems reikalingas stiprus pradinis pasiruošimas“, – sakė E. Viselga.

Ne mažiau svarbi yra ir autorizuotuose servisuose naudojama įranga bei įrankiai – jie yra įsigyjami iš pačių gamintojų.

„Remontui naudojama įranga turi atitikti detalius standartus. Todėl turime net po keletą tokią pačią funkciją atliekančių įrenginių, tačiau kiekvienas jų yra skirtas tik vieno gamintojo įrenginiams taisyti“, – teigė E. Viselga.

Laboratorinė aplinka

E. Viselga pabrėžia, kad gamintojų nurodymu, jų įrenginiai privalo būti taisomi ne tik kvalifikuotų meistrų, bet ir specialias sąlygas atitinkančioje aplinkoje.

„Telefonų remontui būtina ypatinga laboratorinė aplinka: turi būti palaikomas tinkamas drėgmės kiekis, įžemintos grindys, matuojamas darbuotojų elektromagnetinis krūvis. Pavyzdžiui, esant šaltam ir sausam orui lauke, kai net plaukai įsielektrina – ryte atėjusiam meistrui gali tekti palūkėti už durų, kol krūvis įsižemins“, – dalijosi E. Viselga.

Anot jo, darbuotojai dirba su sterilia apranga bei pirštinėmis – net piršto antspaudas, paliktas ant įrenginio mikroschemos, gali nulemti jo veikimo trikdžius.

„Gamintojų reikalavimai yra itin preciziški, tačiau nepertekliniai. Kiekvienas jų yra pagrįstas ir sukurtas galvojant apie vartotojo patirtį, įrenginio kokybę ir saugumą“, – sakė E. Viselga.

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.
Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį neatsakome.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas