Nepraleiskite progos laimėti belaidžius ausinukus - sužinokite apie portale vykstantį žaidimą paspaudę čia!

Banko kortelės nebereikia: parduotuvėse atsiskaityti galima tiesiog nuskenavus delną

Banko kortelės nebereikia: parduotuvėse atsiskaityti galima tiesiog nuskenavus delną

Ignas Petrikonis

2021-04-22, 10:30

Pasaulį sukausčius koronaviruso pandemijai ir jai suvaldyti pasitelktais judėjimo suvaržymais, itin suklestėjo elektroninė prekyba. Tačiau šiomis dienomis jos vis dar iki galo nepakanka - kartas nuo karto vis tiek tenka apsilankyti fizinėse parduotuvėse, kur bet koks fizinis kontaktas gali pasibaigti užsikrėtimu pavojinga liga. Siekdama išspręsti šią problemą, internetinės prekybos milžinė „Amazon” savo fizinėse „Amazon Go” ir partnerių parduotuvėse pradėjo taikyti inovatyvų bekontaktį atsiskaitymo būdą, naudojant delno atpažinimą.

„Amazon Go”, veikiančios daugiausia tik JAV, yra naujos kartos fizinės parduotuvės, kuriose nėra kasų ar prekių skaitiklių. Pirkėjas, prieš į ją patekdamas, prie vartelių išmaniuoju telefonu turi nuskenuoti specialų QR kodą arba pridėti banko kortelę, tada gali susirinkti jam reikalingas prekes ir tiesiog išeiti - įvairios parduotuvėje išdėstytos kameros ir jutikliai atpažįsta, kuriuos produktus pasirinko pirkėjas ir tiesiog nuskaičiuoja pinigus nuo jo banko sąskaitos ar „Amazon” paskyros.

Žieminių padangų išpardavimas - nuolaidos iki 76%

amazon-go

E-komercijos gigantė siekia šį procesą dar labiau supaprastinti, todėl parduotuvių vartelius aprūpino inovatyviais delno odos skaitikliais, kurie identifikuos vartotojo paskyrą ir jo delno atvaizdą susies su banko kortele. Taip bus išvengta nereikalingo telefono ar kortelės kontakto su dažnai liečiamais parduotuvės paviršiais ir praktiškai eliminuota užsikrėtimo tikimybė. Ši mokėjimo sistema taip pat pradėta diegti populiariame JAV maisto prekių parduotuvių tinkle „Whole Foods Market”. Apmokėjimas nuskaitant delną jau veikia vienos Sietlo parduotuvės kasose ir netrukus pasieks kitus „Whole Foods Market” filialus.

Norėdamas mokėti tiesiog ištiesęs savo delną, pirkėjas turi pirmą kartą užsiregistruoti „Amazon One” kioske, kuris bus visose sistemą naudojančiose parduotuvėse. Ten jo bus paprašyta įkišti savo mokėjimo kortelę į lizdą ir užvesti savo delną ant skaitiklio - jei pageidaujama, bus galima užregistruoti abiejų rankų delnus.

amazon-one-grocery

„Amazon” tikina, jog delno atvaizdas pranašesnis už kitus biometrinio atpažinimo būdus, kadangi, kitaip nei, pavyzdžiui, piršto antspaudas, negali net teoriškai leisti nustatyti tikslios pirkėjo tapatybės, o tik jo paskyrą, Be to, Sietle veikianti įmonė žada, kad delno atvaizdų informacija jų sistemose bus šifruota, kas dar labiau padidins privatumą.

Visa tai galimai paskatins daugiau klientų apsilankyti „Amazon Go” ir partnerių fizinėse parduotuvėse, tikėtina, padidins pardavimus. „Amazon” taip pat teigia besiruošianti pasiūlyti šį mokėjimo būdą stadionams, kitiems prekybininkams ir visoms kitoms vietoms, kuriose praverstų užsikrėtimo tikimybę mažinantis bekontaktis atsiskaitymas.

Ar patiko šis įrašas? Prisidėkite prie šio ir panašių įrašų kūrimo, tapkite mūsų rėmėjais!

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas