Telefonai

Daugelis lietuvių tuoj nebegalės paskambinti draugams: artėja pokyčiai į kuriuos sureaguoti turėtų kiekvienas, pakeitimus būtina atlikti jau dabar

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) parengė tvarką, pagal kurią per kelerius metus ryšio numerių priekyje esantį skaičių 8 pakeis 0. Nuo kovo 1 dienos oficialiai prasideda pirmasis pokyčių telefonų numeriuose įgyvendinimo etapas. Tiesa, kol kas tik techninis ir svarbus mobiliojo ryšio operatoriams.

Daugelis lietuvių tuoj nebegalės paskambinti draugams: artėja pokyčiai į kuriuos sureaguoti turėtų kiekvienas, pakeitimus būtina atlikti jau dabar

Šie žingsniai leis įgyvendinti daugiau nei 20 metų užtrukusį procesą, kurį stabdė naudojami skubiosios pagalbos tarnybų trumpieji numeriai, kurių dalis 0 naudojo kaip ryšio numerio pradžią: 01, 02, 03, 101, 102, 103, 011, 022, 033.

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

Kristina Mikoliūnienė, RRT tarybos narė, išskiria tris pagrindinius etapus, kaip bus įgyvendinimas visas numeracijos pokytis.

„Šiemet žmonės pokyčių dar nepajus, nes pirmiausia savo sistemas turės pritaikyti operatoriai. Tik nuo 2024 metų kovo atsiras galimybė telefono numerio priekyje esantį 8 keisti į 0“, – pabrėžia Kristina Mikoliūnienė, RRT tarybos narė.

RRT atstovė primena, kad pokyčių visiškai nepajus tie, kurie jau dabar naudoja Lietuvai priskirtą kodą +370, išsisaugodami kontaktų ryšio numerius savo užrašinėse. Ką jau dabar gali pradėti daryti vartotojai – keisti numerių priekyje esantį 8 į tarptautinį kodą +370. Šiuo metu jau yra veikiančių mobiliųjų programėlių, kurios leidžia paprastai pakoreguoti telefono numerius.

Po metų, nuo 2024 metų kovo iki 2025 metų kovo, prisiskambinti galėsime tiek su 8, tiek su 0.

„Numatyta, kad 8 bus išjungtas 2025 metų kovo 1 dieną. Tiesa, dar kurį laiką, iki gruodžio 1 dienos, vartotojai gaus pranešimus, jog toks telefono numeris negalioja ir jį reikia pakoreguoti. Vėliau bus išjungta ir ši informavimo funkcija“, – aiškina K. Mikoliūnienė.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

18 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Veronika

Nematau jokios problemos. Ir dabar as kartais renku ne 8, o +370..., t.p. ir man įvairiai skambina. Bet kazkam labai baisu, kad reiks papildomai surinkti tris skaicius, arba kažkodėl nulis nepatinka. Nulis puikus skaičius, nuo nulio viskas gyvenime prasideda. Blogai, kai po nulio nėra daugiau skaičių!

Shimas5

Kažkam 8 užkliuvo, koks skirtumas 8 ar 0. Tai jei pas tave 8 butas, tai reikia pakeist į kitą nr., nes 8 nr. sovietinis, absurdas.

Mikis

Teisingai darote,tas 8. Tai sovietu palikimas.reikejo pakeisti jau pries 20metu.valst vidaus tinklas visame (beveik) pasaulyje prasideda 0.sekmes igyvendinant 0.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas