Dažnai sudaužote savo telefoną? „Apple“ turi blogų naujienų naujausių flagmanų savininkams

Dažnai sudaužote savo telefoną? „Apple“ turi blogų naujienų naujausių flagmanų savininkams

Leonardas Sindaravičius

Kol „teisę į taisymą“ kai kuriose šalyse yra stengiamasi ginti kiek tik įmanoma, daugelis didžiųjų technologijų kompanijų į tai numoja ranka. Viena didžiausių įmonių nuolat besipriešinančių šiam judėjimui yra „Apple“, kuri esą netrukus pavers savo išmaniuosius telefonus dar sunkiau taisomais - jos įrenginių bus neįmanoma nei pasitaisyti patiems, nei nešti į trečiųjų šalių servisus. Kaip praneša „iFixit“, JAV technologijų milžinė „iPhone 13“ ekraną sukūrė taip, kad jo pataisyti beveik neįmanoma, nebent turite ir puikiai išmanote mikrolitavimo įrangą, mat kitu atveju taisydami telefoną nepataisomai sugadinsite „Face ID“.

iPhone-taisymas

Pasak „iFixit“, minėta įrenginių serija naudoja maždaug „Tic Tac“ pastilės dydžio mikrokontrolerius, kurių dėka „iPhone 13“ „viduriai“ yra sujungiami su ekranu ir įgalina „Face ID“ technologiją. Šie valdikliai yra sulituoti su ekrano moduliu, kas reiškia, jog keičiant ekraną, ši mikroschema turėtų būti atsargiai nuimta ir prilituota prie naujo ekrano, kitaip po remonto nebeveiks veido atpažinimas. Tokio sprendimo dėka užduotis, kuri paprastai galėjo būti atlikta standartiniais įrankiais vos per kelias minutes, tampa ilgu darbu, reikalaujančiu specifinės įrangos.

Apple iPhone 13 Pro 128GB Graphite (Juodas)

iPhone-13

Pranešama, kad su šia problema nesusidurs tik sertifikuoti „Apple“ servisai, turintys prieigą prie programinės įrangos, leidžiančios suporuoti keičiamą ekraną su įrenginiu prisijungiant prie kompanijos serverių. Tai reiškia, jog tik asmenys, savarankiškai taisantys telefonus, bei nesertifikuoti remontininkai negalės pataisyti naujausių „iPhone“ ekranų. Vienintelė išeitis jiems yra prisijungti prie „Apple“ vykdomos „Independent Repair Provider“ programos, tačiau šis sprendimas tenkins ne visus dėl esančių papildomų sąlygų.

iPhone-13-Notch-Feature2

Žinant, jog šis pokytis yra unikalus „iPhone 13“ ir joks kitas telefonų gamintojas to dar nedaro, akivaizdu, jog tai buvo strateginis sprendimas, kuriuo „Apple“ siekia maksimizuoti pelną ir įgyti daugiau kontrolės prietaisų taisymo kontekste. Be galimybės susitaisyti prietaisą savarankiškai arba kreiptis į trečiųjų šalių „Apple“ servisus, „Face ID“ naudojantys asmenys sudaužę telefono ekraną bus priversti kreiptis į oficialius servisus, kur remonto kaina bus gerokai aukštesnė.

Apple iPhone 13 Pro Max 128GB Graphite (Juodas)

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Susiję įrenginiai

Apple iPhone 13

Apple iPhone 13

6,1 colio
3240 mAh

Išleista: 2021 rugsėjis

Apple iPhone 13 mini

Apple iPhone 13 mini

5,4 colio
2438 mAh

Išleista: 2021 rugsėjis

Apple iPhone 13 Pro

Apple iPhone 13 Pro

6,1 colio
3095 mAh

Išleista: 2021 rugsėjis

Apple iPhone 13 Pro Max

Apple iPhone 13 Pro Max

6,7 colio
4373 mAh

Išleista: 2021 rugsėjis

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas