Nepraleiskite progos laimėti belaidžius ausinukus - sužinokite apie portale vykstantį žaidimą paspaudę čia!

Esate „Telia” klientas? Skandinavijoje ir Estijoje jūsų laukia staigmena

Esate „Telia” klientas? Skandinavijoje ir Estijoje jūsų laukia staigmena

Ignas Petrikonis

2021-02-25, 16:20

Lietuvoje 5G testuojantys „Telia“ klientai nuo šiol naujos kartos ryšiu galės naudotis būdami Skandinavijoje ir Estijoje – ten, kur jau veikia „Telia“ 5G ryšys. Tarptinklinis 5G ryšys veikia tokiu pat principu, kaip ir kitų technologijų mobilusis ryšys. Esant 5G ryšio zonoje telefonas prie jo automatiškai prisijungs, o išnaudojus plano suteiktus duomenis bus taikomas standartinis tarptinklinis apmokestinimas.

„Įspūdingas greitis, nejuntamas vėlinimas ir kiti 5G privalumai suteikia naują naršymo internete patirtį ir taupo laiką. Tuo jau įsitikino pirmieji 5G testuotojai didžiuosiuose Lietuvos miestuose, o dabar jiems atveriame „Telia“ 5G tinklą Baltijos ir Skandinavijos šalių regione“, – sako „Telia“ vadovas Danas Strombergas.

Žieminių padangų išpardavimas - nuolaidos iki 76%

5g-story-full

„Telia“ 5G ryšys keliaujant veiks Danijoje, Estijoje, Norvegijoje, Suomijoje ir Švedijoje. Naujos kartos technologijos pirmiausia diegiamas šių šalių didmiesčiuose ir tankiausiai apgyvendintose vietovėse.

„Pandemija tam tikras mūsų gyvenimo sritis ir veiklas yra apribojusi, tarp jų – ir keliones. Tačiau suprantame, kad tai yra laikina, todėl norime, kad gerėjant situacijai Europoje, laisvėjant keliavimo galimybėms ateityje, mūsų klientai galėtų maksimaliai naudotis vis daugiau šalių ir teritorijų apimančiu 5G tinklu ir patys pajusti technologinę pažangą“, – sako D. Strombergas.

5G užsienyje gali naudotis „Telia“ klientai, kurie 5G naudojasi ir Lietuvoje. Tam tereikia 5G palaikančio ir mūsų regione aktyvuoto įrenginio bei neriboto mobiliojo interneto plano. Šiuo metu 5G naudojimą Europos regione ir „Telia“ tinkle yra patvirtinę „Sony“, „OnePlus“, „Nokia“, „Huawei“ ir „Xiaomi“ gamintojai.

5g_hero_2

Nekomercinį 5G ryšį Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos centruose „Telia“ įjungė pernai lapkritį. Šiai paslaugai naudojami Lietuvos ryšių reguliavimo tarnybos suteikti technologijos testavimo dažniai. Bandymai rodo, kad duomenų parsisiuntimo greitis „Telia“ 5G tinkle siekia iki 1,9 Gb/s, išsiuntimo – iki 200 Mb/s, o vėlinimas (angl. latency) – iki 10 milisekundžių.

Komercines 5G mobiliojo ryšio paslaugas Lietuvoje „Telia“ pradės teikti įvykus 5G radijo dažnių aukcionui. Tikimasi, kad tai bus jau šįmet.

Ar patiko šis įrašas? Prisidėkite prie šio ir panašių įrašų kūrimo, tapkite mūsų rėmėjais!

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas