Europos Komisija ruošiasi ir vėl nubausti JAV technologijų milžinę: „Apple“ gali sulaukti įspūdingo dydžio baudos, sužinokite, kodėl

Lukas Snarskis

2024-06-16, 07:55

0 komentarų

„Apple“ yra priversta laikytis Europos Sąjungoje galiojančio Skaitmeninių rinkų akto, o neseniai buvo paskelbta apie didžiulius pokyčius, kurie palietė „iOS“ operacinę sistemą ir „App Store“ parduotuvę. JAV bendrovė dar kovo pabaigoje pagaliau išleido ir oficialų atnaujinimą.

Prasidėjo MEGA „Aliexpress“ išpardavimai – visą svarbiausią informaciją rasite paspaudę čia.
Europos Komisija ruošiasi ir vėl nubausti JAV technologijų milžinę: „Apple“ gali sulaukti įspūdingo dydžio baudos, sužinokite, kodėl

Kovo mėnesį išleista „iOS 17.4“, kurioje „iPhone“ savininkams Europoje buvo padaryta svarbių pakeitimų, įskaitant galimybę naudotis trečiųjų šalių programėlių parduotuvėmis ir mokėti už aplikacijas bei paslaugas ne tik per „App Store“ mokėjimų sistemą.

Tokius pakeitimus nulėmė Europos skaitmeninių rinkų įstatymas, kuris privertė „Apple“ atlikti šiuos pakeitimus, kitaip jie niekada nebūtų buvę įgyvendinti. Net ir po šių atnaujinimų – Europos Komisija įžvelgia tam tikrų problemų ir, panašu, kad JAV bendrovės problemos taip paprastai nesibaigs.

Kovo mėnesį Europos Komisija paskelbė pradėjusi tyrimą dėl „Apple“ naujos mokesčių struktūros trečiųjų šalių programėlių parduotuvėms. Komisijai užkliuvo tai, kad iš kūrėjų, norinčių nukreipti naudotojus į pasiūlymus, kurie nėra „App Store“ parduotuvėje, ima papildomą mokestį.

Be to, „Apple“ papildomai gauna 3 proc. jeigu kūrėjas naudojasi jos mokėjimo procesoriumi. Remiantis „Financial Times“ pateikiama informacija, nustačius tokius mokesčius kūrėjams, bus pažeistas ES Skaitmeninių rinkų įstatymas (DMA).

Tai būtų pirmas kartas, kai technologijų bendrovei būtų taikomi mokesčiai pagal DMA, kuris pradėjo veikti šių metų pradžioje. Oficialų kaltinimų, susijusių su minėtais pažeidimais, „Apple“ gali sulaukti jau artimiausiu metu.

Už reikalavimų nesilaikymą „Apple“ gresia iki 5 proc. pasaulinės dienos apyvartos dydžio bauda. Tai yra maždaug 50 mln. JAV dolerių per dieną. Kaip bebūtų, Europos Komisija dar nėra paskelbusi jokios oficialios informacijos, o net kai tai ir įvyks – „Apple“ turės laiko atlikti privalumus pakeitimus.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas