„Google“ pristato naujoves „Android“ platformoje: sužinokite ką galima išbandyti jau dabar

„Google“ dar visai neseniai pristatė pirmąją „Android 12“ operacinės sistemos beta versiją, kurią jau dabar gali išbandyti kai kurių išmaniųjų telefonų savininkai. Jau aišku tai, jog naujoji platformos versija turės naują dizainą, o taip pat nemažai pokyčių sulauks pranešimų juosta bei kai kurios kitos parinktys. Tačiau tai tikrai ne viskas, kas naujo mūsų laukia „Android“ platformoje.

Visai neseniai, „Google“ pasidalino informacija apie šešias naujas galimybes, kurios jau dabar yra pasiekiamos visose „Android“ operacinės sistemos versijose. Nors „Android 12“ pasirodys tik rudenį, tačiau bendri „Google“ platformos atnaujinimai vyksta nuolatos, todėl siūlome pažvelgti į paskutines naujoves.

Pranešimai apie žemės drebėjimus

Nors lietuviams tai nėra itin aktualu, tačiau „Android“ nuo šiol praneš apie žemės drebėjimo pavojus visame pasaulyje. Skelbiama, jog žmonės pranešimus gaus keletą sekundžių iki drebėjimo. Šiuo metu ši sistema veikia Naujojoje Zelandijoje ir Graikijoje, o netrukus ji bus prieinama ir Turkijoje, Filipinuose, Kazachstane, Tadžikistane ir Uzbekistane. „Google“ teigimu, ši galimybė bus prieinama ir daugiau šalių, kurios susiduria su dažnais žemės drebėjimais.

Galimybė pažymėti žinutes

Rašote daug žinučių ir dažnai pasimeta reikiama informacija? Nuo šiol Jūs galėsite pasižymėti norimas žinutes tam, jog vėliau būtų nesudėtinga jas atrasti. Viskas ką reikia padaryti – paspausti ant norimo pranešimo ir tuomet pasirinkti žvaigždutę. Ši naujovė išmaniuosius telefonus pasieks per artimiausias keletą savaičių.

Raskite tinkamiausią emoji

Jeigu naudojate „Gboard“ klaviatūros beta versiją, tai šią funkciją galite išbandyti jau dabar. Aplikacija Jums pasiūlys labiausiai tinkamus emoji, atsižvelgiant į Jūsų rašomą tekstą. Tiesa, ši funkcija, bent jau kol kas, veikia tik rašant anglų, ispanų arba portugalų kalbomis. Pilnoje „Gboard“ programėlės versijoje ji atsiras šią vasarą ir bus prieinama visiems, kurių telefonas naudoja „Android 6“ operacinės sistemos versiją arba naujesnę.

Dar išmanesnis „Google“ asistentas

„Google“ nuolat tobuliną „Google Assistant“ funkciją, o dabar ji įgavo ir dar daugiau galimybių. Skelbiama, jog virtualus asistentas dabar galės atlikti konkrečias užduotis programėlėse. Kaip pavyzdys, pateikiama komanda „show me the stocks I bought in Yahoo Finance“ ir „Google Assistant“ ją įgyvendina atidarant programėlę ir atliekant konkretų paminėtą veiksmą.

Patobulintas valdymas balsu

Beta versijoje valdymas balsu sulaukė atnaujinimo, kuris įgalins šią funkciją tik tuomet, kai Jūs žiūrite į išmaniojo telefono ekraną. Tai padės išvengti atsitiktinių žodžių komandų atlikimo ar nereikalingo teksto įvedimo. Pažymima, jog ši funkcija sulaukė ir slaptažodžio įvedimo savybės atnaujinimo.

„Android Auto“ atnaujinimas

„Google“ suteikė ir daugiau laisvės tiems, kurie naudojasi „Android Auto“ funkcija. Savo išmaniojo telefono pagalba, Jūs galėsite koreguoti kaip atrodo bendras vaizdas ekrane, taip pat rankiniu būdu bus galima nustatyti ir tamsųjį dizainą. Atnaujinimas suteiks ir patogumo naršant sistemoje pateikiamą informaciją.


Kol kas komentarų nėra.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas