Telefonai

„Google“ sudavė smūgį senų „Android“ telefonų turėtojams: nebegalėsite įsirašyti programėlių, sužinokite ką rekomenduojama daryti

JAV technologijų milžinės „Google“ kuriama ir plėtojama „Android“ operacinė sistema nuolat sulaukia atnaujinimų bei patobulinimų. Daugelis laukia netrukus pasirodančios „Android 14“ operacinės sistemos versijos. Tačiau dabar bendrovė turi blogų naujienų senų versijų naudotojams.

„Google“ sudavė smūgį senų „Android“ telefonų turėtojams: nebegalėsite įsirašyti programėlių, sužinokite ką rekomenduojama daryti

Pranešama, jog su lyg rugpjūčio pradžia baigėsi beveik prieš dešimt metų išleistos „Android“ operacinės sistemos versijos palaikymas. „Google“ paskelbė apie „Android 4.4 KitKat“ versijos palaikymo nutraukimą. Tai reiškia, kad jūs nebegalėsite atsisiųsti jokių aplikacijų iš „Google Play“ parduotuvės.

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

„Google“ išplatintame pranešime pažymima, kad mažiau nei 1 proc. aktyvių „Android“ įrenginių vis dar veikia su „KitKat“. Kone prieš dešimtmetį išleista platformos versija, akivaizdu, nėra labai populiari, o jos palaikymas reikalauja nemažai resursų. Būtent todėl ir stabdomas jos palaikymas.

Kaip žinia, „Google Play“ paslaugos leidžia „Google“ teikti naujas funkcijas ir reguliariai atnaujinti savo programėles ir paslaugas „Android“ išmaniuose telefonuose, neatnaujinant pačios operacinės sistemos. Atsisakius „Android KitKat“ palaikymo, būsimi „Google Play“ paslaugų leidimai po 23.30.99 versijos nebeveiks įrenginiuose, kuriuose vis dar naudoja šią platformą.

„Android KitKat“ (KK) platforma pirmą kartą buvo išleista maždaug prieš 10 metų ir nuo tada pristatėme daugybę patobulinimų ir naujų funkcijų, kurios jau kuris laikas neprieinamos šioje platformos versijoje. Liepos mėnesį šią versiją naudojo mažiau nei 1 proc. visų „Android“ įrenginių turėtojų, o vis daugiau vartotojų atsinaujina savo prietaisus į naujesnes versijas. Todėl ir yra nutraukiamas „Android KitKat“ palaikymas“, - teigiama „Google“ išplatintame pranešime.

Priminsime, jog paskutinį kartą „Google“ nutraukė senos „Android“ versijos palaikymą prieš daugiau nei du metus. 2021 metais buvo sustabdytas „Android Jelly Bean“ palaikymas. Pirmą kartą apie „Jelly Bean" buvo paskelbta 2012 metais, t. y. prieš vienuolika metų. Joje buvo įdiegta svarbių patobulinimų, pavyzdžiui, „Project Butter", dėl kurio vartotojo sąsaja veikė sklandžiai (su "vsync" 60 Hz dažniu).

„KitKat“ buvo svarbus „Android“ leidimas, pristatantis esmines funkcijas, pvz., įtraukiantį viso ekrano režimą, spausdinimo iš debesies integravimą ir „Google Now“ puslapį pagrindiniame ekrane. Tačiau po beveik 10 metų „Google“ teikia pirmenybę modernesnių „Android“ platformų palaikymui, kurios suteikia daugiau pažangių funkcijų ir saugos naujinimų.

Naudotojai, vis dar naudojantys „KitKat“ varomus įrenginius, gali apsvarstyti galimybę atsinaujinti į naujesnį „Android“ telefoną, kad užtikrintų nuolatinę prieigą prie naujausių „Google“ programų ir paslaugų. Laikui bėgant programos taip pat gali panaikinti „KitKat“ palaikymą, nes „Google Play“ paslaugos nebepalaiko senstančios platformos.

Telefonai.eu

Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

Temos

2 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas