„Huawei“ darbuotojai šnipinėjo politikus Afrikos vyriausybių vardu

Remiantis „Wall Street Journal“ šaltiniu „Huawei“ darbuotojai vykdė šnipinėjimo veiklą Ugandos ir Zambijos vyriausybių prašymu. Valdininkai norėjo, kad būtų stebimas politinių oponentų bendravimų turinys, kurio patys oficialiai vykdyti negalėjo. Tai ne pirmas panašus atvejis, kuris nepagerins įmonės įvaizdžio, o tik dar daugiau suteiks papildomų svertų ir argumentų Donaldui Trumpui bei jo administracijai neatšaukti sankcijų.

Pranešama, kad grupė darbuotojų prieigai prie šių užšifruotų pranešimų naudojo programinę įrangą pavadinimu „Pegasus“, o pagrindinis taikinys – Bobi Wine, buvęs Ugandos dainininkas ir komikas, perėjęs į politiką. Dabar jis yra aktyvistas ir aršiai kritikuoja savo šalies prezidentą. „Huawei“ darbuotojai iššifravo jiems pateiktas žinutes Ugandos policijos prašymu, kurias bandė iššifruoti pati policija, tačiau nesugebėjo.

Kaip pranešama, „Huawei“ bendrovės vadovai nebuvo informuoti apie savo darbuotojų veiksmus ir jiems patiems tai yra naujiena. Vietos žiniasklaida taip pat teigė, kad nėra požymių, jog kinų bendrovė vykdė šnipinėjimo veiklą savo paties vyriausybei. Tokias kalbas kompanijos atstovai paneigė ir oficialiai. Žemiau pateikiame „Huawei“ komentarą:

[Papildyta]
„„Huawei“ atmeta nepagrįstus ir netikslius „Wall Street Journal“ kaltinimus dėl tekste minimų įvykių Alžyre, Ugandoje ir Zambijoje. „Huawei“ verslo kodeksas draudžia darbuotojams vykdyti bet kokią veiklą, kuri galėtų pakenkti mūsų klientų ar galutinių vartotojų duomenims ar privatumui arba pažeistų bet kokius įstatymus. „Huawei“ didžiuojasi, kad laikosi vietinių įstatymų ir kitų teisės aktų visose rinkose, kuriose veikia, ir tvirtai gins savo reputaciją, iškilus tokiems nepagrįstiems kaltinimams.“ ,- sako „Huawei“ atstovai.