„Huawei” išsikraustė iš proto: pristatė „Porsche” telefoną už kosminę sumą

„Huawei” situaciją rinkoje būtų sunku pavadinti gera. Kompaniją iš visų pusių spaudžia JAV sankcijos ne tik neleidžiančios į telefonus diegti „Google” paslaugų, bet ir draudžiančios gamintis nuosavus „Kirin” procesorius. Vis dėlto bendrovė demonstruoja pavydėtiną atkaklumą, o jai padeda ir nuo jos nenusisukantys ištikimi partneriai. Per vakar vykusį „Huawei Mate40” serijos pristatymą debiutavo ypač prabangus „Porsche Design Huawei Mate40 RS”, sukurtas legendiniu sportinių automobilių gamintoju, su kuriuo „Huawei” bendradarbiauja jau keletą metų. Tiesa, kyla pagrindinis klausimas - kas už šį telefoną bus pasiruošęs mokėti 2295 eurus?

„Porsche Design Huawei Mate40 RS” savo išskirtinumą demonstruoja vos į jį pažvelgus. Jos nugarėlė pagaminta ne iš rinkoje įprasto stiklo, o iš nano keramikos, kuri leidžia sukurti itin didelį blizgesio efektą ir yra praktiškai nesubraižoma - jos kietumas prilygsta safyrui. Kitas keramikos privalumas - kur kas geresnis šiluminis laidumas, kuris apsaugos nuo išmaniojo perkaitimo greitojo įkrovimo metu ar naudojant itin intensyviai. Įdomus faktas - šios nugarėlės gamyba yra itin sudėtinga ir trunka net 5 dienas, kas išmaniajam suteikia dar daugiau išskirtinumo. Pirkėjams siūloma rinktis iš juodos ir baltos spalvų variantų.

Neįmanoma nepastebėti ir monstriško kamerų modulio, kurio forma „Porsche” variante yra ne apvali, o aštuonkampė. Tai papildo išskirtinį nugarėlės dizainą ir padeda nepranykti kaitlenčių formos objektyvų komplektus turinčių telefonų minioje. Galime lažintis, kad netrukus įkvėpimo iš šios idėjos pasisems ir „Huawei” konkurentai.

Priekinėje įrenginio dalyje pirmu smuiku groja 6,76 colio įstrižainės 1344 x 2772 pikselių raiškos OLED ekranas, kurio atsinaujinimo dažnis siekia 90Hz. Didžiausias jo išskirtinumas - itin stipriai lenkti kraštai, kurie netgi privertė gamintoją įjungimo ir garso reguliavimo mygtukus įmontuoti pačiame nugarėlės krašte. Tiesa, „Huawei” tikina, kad atsitiktinių paspaudimų išvengti padės juos aptinkanti išmani programinė įranga. Gaila, tačiau bendrovei nepavyko apsieiti be ekrano išpjovų - kairiajame viršutiniame kampe matomoje kapsulėje įtaisyta 13MP priekinė kamera, IR spindulių jutiklis ir 3D TOF sensorius - viskas saugesniam ir tamsoje veikiančiam atrakinimui veidu.

Viduje slepiasi vienas pirmųjų pasaulyje 5nm technologija paremtų mobiliųjų lustų - „Kirin 9000” - ir 12GB operatyviosios bei 512GB vidinės atminties,. Technologijų pasaulio užkulisiuose minima, kad bendrovė iki sankcijų įsigaliojimo minėtų procesorių spėjo pasigaminti tik ribotą kiekį, tačiau tai nė kiek nesumenkina lusto pažangos. „Kirin 9000” galia lygintis gali nebent su „Apple A14 Bionic”, montuojamu naujuosiuose „iPhone 12” modeliuose, ir smarkiai lenkia dabartinį Android karalių „Snapdragon 865+”.

Įspūdingame kamerų modulyje įtaisytos 5 akys - 50MP pagrindinė, 12MP 3x priartinimui skirta, 8MP periskopinė (artina net 10 kartų), 20MP itin plataus kampo „Cine” kameros ir 3D TOF gylio jutiklis. Primename, kad netgi kuklesnį už šį objektyvų komplektą turintis „Huawei Mate40 Pro” ekspertų buvo pripažintas geriausias kameras turinčiu išmaniuoju pasaulyje (plačiau skaitykite čia).

Ištvermingą veikimą užtikrina 4400mAh baterija, kuri įkraunama 66W galios laidiniu ir 50W belaidžiu įkrovimu. Gamintojas deklaruoja, jog išmanusis neišsijungs ir netgi galės būti įkraunamas itin vėsiose ir karštose patalpose.

Telefone veikia „EMUI 11” vartotojo sąsaja, paremta Android 10, kuri užtikrins, jog telefonas veiktų taip pat sparčiai kaip naujas net ir po 36 mėnesių nuo jo naudojimo pradžios. Tiesa, programinėje dalyje slepiasi vienas didžiausių šio išmaniojo trūkumo - „Google” paslaugų paketo nepalaikymas, kas galimai atbaidys nemažą pirkėjų dalį. Nors internete galima rasti įvairių neoficialių būdų šias paslaugas įsidiegti, jie ganėtinai sudėtingi ir nebus priimtini 2295 eurus mokančiam klientui.

Sunku paneigti, jog „Porsche Design Huawei Mate40 RS” šiuo metu yra vienas prabangiausių masinės gamybos išmaniųjų telefonų, kurio techninės galimybės atima žada, tačiau kyla klausimas, ar tikrai jis pasirodė tinkamu metu, turint galvoje kompanijos ir pandemijos paveiktos ekonomikos situaciją.


As

Nesuorantu ko tie kinai paiso amerikonu draudimu. Ka tie amerikonai padarys kinieciams? Manau gautu gerai i snapą ir atvestu