Nepraleiskite progos laimėti belaidžius ausinukus - sužinokite apie portale vykstantį žaidimą paspaudę čia!

Ilgaamžiškiausias pasaulio telefonas: atnaujinimus gauna jau 6 metus

Ilgaamžiškiausias pasaulio telefonas: atnaujinimus gauna jau 6 metus

Leonardas Sindaravičius

2021-03-28, 11:40

Ko gero tvariausia pasaulyje išmaniųjų telefonų kompanija „Fairphone“ išleido „Android 9“ atnaujinimą prieš šešerius metus pasirodžiusiam „Fairphone 2“. Nors devinta „Android“ versija iš pradžių neskamba kaip įspūdingas pasiekimas, svarbu prisiminti, jog šis telefonas debiutavo dar 2015-aisias. Gamykliškai jame buvo įdiegta „Android 5.1“ operacinė sistema, o atnaujinimą į trimis metais vėliau pasirodžiusią versiją kompanija sugebėjo įgyvendinti be jokios pagalbos iš „Qualcomm“ - „Fairphone 2“ procesorių gamintojos.

Savo produktus „Fairphone“ pateikia kaip sukurtus tiems, kam rūpi planetos ateitis. Jos kuriami išmanieji telefonai techniškai yra sudaryti iš kelių lengvai išardomų modulių, tad esant poreikiui bet kuris telefono savininkas gali nusipirkti reikiamą įrenginio dalį ir pats ją pasikeisti.

Žieminių padangų išpardavimas - nuolaidos iki 76%

fairphone-3-vienintelis-pasaulyje-etiskai-pagamintas-ismanusis

Pasak šios Nyderlanduose įsikūrusios technologijų kompanijos, remiantis 2018-ųjų statistikos duomenimis, daugelis vartotojų Europoje telefonus vidutiniškai keičia kas 2-3 metus. Technologijų tvarumu susirūpinusi „Fairphone“ siekia, kad telefoną žmonės naudotų mažiausiai penkerius metus. Nors jos gaminamų įrenginių dalys yra nesunkiai prieinamos ir pakeičiamos, ne viskas yra apčiuopiama - „Android“ operacinę sistemą nėra lengva atnaujinti, o mėginimas pritaikyti naują OS seniems „viduriams“ šio darbo nepalengvina.

Kalbėdami apie tai, kiek darbo reikėjo įdėti, kad tai veiktų, „Fairphone“ atstovai sako:

„Nepaisant su atsarginėmis dalimis susijusių sunkumų, mes atsirenkėme į Galijotą - programinės įrangos atnaujinimus. Mes turėjome dirbti su procesoriais, kurie nebepalaiko naujausios programinės įrangos, tačiau daugybės pasišventusių bendruomenės narių dėka mes nesustojome, įveikėme šiuos sunkumus ir sugebėjome užtikrinti „Fairphone 2“ sistemos atnaujinimą. Tam, kad tai įvyktų, turėjome išlaikyti apie 477 tūkst. „Google“ testų ir gauti sertifikaciją.“

Sistemos atnaujinimas jau pradėtas diegti ir pasieks visus „Fairphone 2“ savininkus iki balandžio 18-osios. Suplanuota sklaida padės užtikrinti, kad viskas vyks sklandžiai ir bet kokios kilusios problemos bus išspręstos kaip įmanoma greičiau.

Ar patiko šis įrašas? Prisidėkite prie šio ir panašių įrašų kūrimo, tapkite mūsų rėmėjais!

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas