„iPhone“ telefonų turėtojams gali tekti gerokai nusivilti: naujausi dirbtinio intelekto sprendimai mus pasieks gerokai vėliau nei tikėtasi

Lukas Snarskis

2024-06-27, 17:55

0 komentarų

„Apple“ neseniai pristatė naująjį „iOS 18“ operacinės sistemos versiją, kuri daugeliui „iPhone“ išmaniųjų telefonų turėtojų bus prieinama jau šį rudenį. Dirbtinio intelekto sprendimai jau tampa neatsiejama išmaniųjų telefonų dalimi, todėl nenuostabu, kad pagrindinį dėmesį būtent tam skyrė ir „Apple“.

Puikis el.dviratis, kuris dabar net 300 eurų pigesnis nei Lietuvoje!
„iPhone“ telefonų turėtojams gali tekti gerokai nusivilti: naujausi dirbtinio intelekto sprendimai mus pasieks gerokai vėliau nei tikėtasi

WWDC konferencijos metu buvo pademonstruoti naujausi „Apple“ dirbtinio intelekto sprendimai. Tačiau europiečiams kai kurių naujienų gali tekti laukti gerokai ilgiau nei visiems kitiems JAV bendrovės produktų turėtojams. Teigiama, jog kompanija gali susidurti su Europos Sąjungos reguliavimo atitikimo bėdomis.

„Apple“ atstovų teigimu, „Apple Intelligence“, „iPhone Mirroring“ ir „SharePlay Screen Sharing“ gali taip ir nepasiekti Europos Sąjungos ribų. Pagrindinė to priežastis - Skaitmeninių rinkų įstatymo (DMA), kuris gali priversti Kupertino technologijų milžinę sumažinti savo produktų ir paslaugų saugumą.

„Esame susirūpinę, kad DMA sąveikumo reikalavimai gali priversti mus sumažinti savo produktų vientisumą taip, kad kiltų pavojus naudotojų privatumui ir duomenų saugumui“, - situaciją „Bloomberg“ žurnalistams komentavo „Apple“ atstovai.

JAV bendrovės atstovai pažymi ir tai, kad dėl Skaitmeninių rinkų įstatymo sukelto reguliavimo neapibrėžtumo „Apple“ gali atsisakyti planų dar šiemet pasiūlyti tris naujoves Europoje – tai „Apple Intelligence“, „iPhone Mirroring“ ir „SharePlay Screen Sharing“.

Neaišku, kaip tiksliai šios „Apple“ naujovės galėtų pažeisti DMA, tačiau sprendimas neišleisti jų Europos Sąjungoje reikštų, kad šimtai milijonų bendrovės produktų naudotojų negaus galimybės susipažinti su naujausiomis programinės įrangos funkcijomis ir paslaugomis.

Verta pažymėti, jog „Apple“ dar nepriėmė galutinio sprendimo dėl išleidimo ir yra pasirengusi bendradarbiauti su Europos Komisija, kad rastų sprendimą.

„Esame pasiryžę bendradarbiauti su Europos Komisija, bandydami rasti sprendimą, kuris leistų mums pateikti šias funkcijas mūsų ES klientams nepažeidžiant jų saugumo“, - portalui „The Verge“ teigė „Apple“ atstovas spaudas Fredas Sainzas.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas